FESPA ogłasza program inauguracyjnej konferencji Sportswear Pro
6 lut 2024 08:15

FESPA potwierdziła program swojej pierwszej konferencji Sportswear Pro, która odbędzie się 21 marca 2024 roku. Konferencja będzie towarzyszyć nowej wystawie Sportswear Pro (19–22 marca 2024, RAI Amsterdam, Holandia), podczas której uczestnicy będą mogli odkryć najnowsze osiągnięcia i innowacje w branży produkcji odzieży sportowej, pozwalające usprawniać procesy personalizowanych produkcji. Kluczowymi obszarami programu konferencyjnego będą: zrównoważony rozwój, personalizacja i automatyzacja w sektorze odzieży sportowej.

Prowadzone w języku angielskim pełne wrażeń sesje obejmą m.in.:

- Innowacje w materiałach i tkaninach do produkcji odzieży sportowej – w miarę jak firmy i jednostki starają się działać w bardziej zrównoważony sposób, rezygnacja z paliw kopalnych i mikroplastików z tkanin jest coraz bardziej zaniedbywana. W tej sesji Paul Foulkes-Arellano, założyciel firmy konsultingowej Circuthon, przybliży zrównoważone wykończenia tekstyliów, barwniki i druk, oraz ich wpływ na sektor odzieży sportowej.

- Circular Economy Redefined – Designing for Circulatiry (Nowa definicja gospodarki obiegu zamkniętego - projektowanie z myślą o obiegowości procesów) – Ana Kristiansson, założycielka i dyrektor kreatywna Desinder, zbada potęgę myślenia cyrkularnego, przedstawiając jednocześnie założenia strategii zrównoważonego projektowania dla branży odzieży sportowej.

- Sesja panelowa: Zrównoważony rozwój produkcji odzieży sportowej pod lupą. Co naprawdę oznacza i jak go osiągnąć? – W tej sesji, prowadzonej przez moderatorkę Samanthę Taylor (założycielkę The Good Factory), omówione zostaną tematy takie jak: wybór materiałów, skalowalne zrównoważone praktyki oraz produkcja na życzenie artykułów odzieży sportowej. Paneliści to m.in.: Kevin Van Lancker, założyciel Sportswear Of Tomorrow; Konsultant ds. Projektowania Odzieży Sportowej Soudi Masouleh; oraz Nicole Espey, Instytut Technologii Tekstylnych, ITA, Uniwersytet RWTH w Akwizgranie.

- Sesja panelowa: Potęga i potencjał dostosowania i personalizacji – W tej dyskusji przy okrągłym stole, Serena Bonomi, konsultantka ds. Innowacji i Strategii Circular Economy, oraz konsultant techniczny James Lawrence-Jones, będą zgłębiać nieograniczone możliwości personalizacji odzieży sportowej, które można wykorzystać dla jak największej satysfakcji klienta. Sesję moderować będzie Ambasador Personalizacji FESPA, Richard Askam.

Duncan MacOwan, Kierownik ds. Marketingu i Wydarzeń w FESPA, komentuje: „Jesteśmy podekscytowani zbliżającą się premierą naszej pierwszej konferencji Sportswear Pro, która powstała w odpowiedzi na potrzebę większego zrozumienia zmian w łańcuchach dostaw produkcji odzieży sportowej. Podczas konferencji, a także na wystawie, uczestnicy będą mogli zobaczyć najnowsze innowacje w produkcji, uzyskać wgląd w procesy produkcyjne, dowiedzieć się, jak kluczowe trendy wpływają na branżę, skontaktować się z ekspertami i poznać dalszy potencjał wzrostu rynku”.

„Z niecierpliwością oczekujemy uczestników pierwszej, inauguracyjnej konferencji Sportswear Pro w Amsterdamie. Wierzę, że będzie ona źródłem inspiracji dla osób zaangażowanych we wszystkie etapy produkcji odzieży – czy to producentów odzieży i odzieży sportowej, drukarzy tekstylnych, projektantów i innych”.

Konferencja będzie towarzyszyć przestrzeni wystawowej związanej z produkcją odzieży sportowej, gdzie odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze, kompleksowe rozwiązania produkcyjne od dostawców, takich jak: Kit Builder, Optimus, Universe Production, Valadio. Ponadto, odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić inteligentną fabrykę Personalise Make Wear, w której będą mogli zapoznać się na żywo z procesem produkcji i personalizacji odzieży sportowej oraz gadżetów sportowych.

Bilet na konferencję Sportswear Pro kosztuje 295 euro i umożliwia nieograniczony dostęp zarówno do wydarzenia, jak i wystawy Sportswear Pro, jak również do współorganizowanych wystaw FESPA Global Print Expo, European Sign Expo i Personalisation Experience 2024. Osoby rejestrujące się przed 19 lutego mogą zaoszczędzić 30 euro, korzystając z kodu SWPA427.

Więcej informacji na temat Sportswear Pro 2024 i rejestracji można znaleźć pod adresem: https://www.sportswearpro.com/  

Opracowano na podstawie informacji prasowej FESPA