Sun Chemical na targach FESPA 2024
29 lut 2024 08:00

Sun Chemical zaprezentuje swoje portfolio koncepcji do różnych rozwiązań szerokoformatowych na targach FESPA 2024 (19–22 marca 2024 r.) w Amsterdam Convention Center w Niderlandach pod hasłem „Doświadczenie. Transformacja”.

Prezentowane rozwiązania będą obejmować farby Sun Chemical do druku wielkoformatowego i superwielkoformatowego, farby do druku na tekstyliach, farby do sitodruku i farby przemysłowe, w tym rozwiązania SunJet – cyfrowej marki atramentowej Sun Chemical.

Szeroki format

Sun Chemical będzie promować gamę ekosolwentowych farb Streamline do wielkoformatowych maszyn drukujących. Seria farb Streamline posiada certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający niski poziom emisji w pomieszczeniach.

W portfolio Streamline znajdą się produkty do druku szerokoformatowego, oferowane w standardowych kartridżach i pojemnikach, zaprojektowanych z myślą o łatwej instalacji w maszynach drukujących szeroko stosowanych na rynku oznakowań, wyświetlaczy i grafiki.

Sun Chemical angażuje się w ulepszanie swoich produktów, aby –  jak przekazuje – reagować na zmiany na rynku. Nowością na rok 2024 są ulepszone atramenty Streamline ESL 2 i Ultima, które są kompatybilne z głowicami drukującymi Epson i3200 i Brother, używanymi z najnowszą generacją ekosolwentowych maszyn drukujących.

Aby uzupełnić rozwiązania produktowe Sun Chemical, Streamline, firma oferuje zespół wyszkolonych, doświadczonych inżynierów, zapewniających klientom najlepsze wykorzystanie atramentów Streamline, oferując stacjonarne i zdalne wsparcie w zakresie konwersji atramentów, profilowania kolorów i doskonalenia konfiguracji maszyny.

Zaawansowane materiały

Separel będzie prezentowany na stoisku. Te moduły zapobiegają przedostawaniu się gazu przez membranę z włókien syntetycznych, umożliwiając przepływ tylko cieczy, co skutkuje minimalną stratą ciśnienia i niewielkimi rozmiarami. Asortyment obejmuje różnorodne produkty, odpowiednie do różnych rodzajów farb i zastosowań, w tym wodnych, rozpuszczalnikowych i UV.

Atramenty wodne

Wraz z ciągłym dążeniem do zrównoważonego rozwoju, branża poligraficzna ulega transformacji. Jednym z głównych trendów jest technologia atramentów wodnych, a Sun Chemical będzie promować swoją opatentowaną linię atramentów Streamline do drukowania na podłożach papierowych, w tym na plakatach billboardowych, tekturze falistej, dekoracjach i okładzinach ściennych.

Jak zapewnia firma, atramenty wodne Streamline są dostępne dla głowic drukujących Kyocera i Ricoh Gen 5, oferując wysoką wytrzymałość kolorów, gwarantując znaczną redukcję zużycia atramentu i szybsze schnięcie. Atramenty oferują również lepsze wykończenie druku, żywość kolorów i niższe koszty zużycia energii.

Superszeroki format

Wraz z rosnącą popularnością nowych przemysłowych solwentowych maszyn 3,2 m Streamline oferuje dostosowane rozwiązania atramentowe do ich obsługi z głowicami drukującymi Konica Minolta, Spectra Starfire i Epson i3200, zoptymalizowane pod kątem specyfikacji kropli atramentu i wymagań użytkownika końcowego. Najnowszym dodatkiem firmy Sun Chemical do oferty jest Streamline SGR – seria atramentów rozpuszczalnikowych do maszyn wykorzystujących głowice drukujące Ricoh Gen 5.

Farby do druku cyfrowego na tekstyliach

Sun Chemical zaprezentuje pełną gamę atramentów do cyfrowego druku na tekstyliach w różnych zastosowaniach, takich jak oznakowanie i ekspozycja, odzież sportowa, moda i tekstylia domowe. Przedstawi również niedawno wprowadzone na rynek farby Xennia Jade do druku bezpośrednio na folii (DTF). Asortyment obejmuje atramenty CMYK i białe oraz wymagany klej w proszku, zapewniając wydajność aplikacji i niezawodność druku.

Inne prezentowane produkty będą obejmować transferowe atramenty sublimacyjne, ElvaJet Opal SB dla głowic drukujących Epson, a także hybrydowy atrament sublimacyjny, ElvaJet Topaz SC dla głowic drukujących Kyocera, który oferuje niezrównaną wydajność podczas drukowania bezpośrednio na tkaninie lub przy użyciu procesu druku transferowego. Ponadto Sun Chemical zaprezentuje atrament sublimacyjny ElvaJet SR342 dla głowic drukujących o wyższej lepkości.

Wyeksponowane zostaną rozwiązania dla atramentów pigmentowych, reaktywnych i kwasowych, oferujące wysokie odwzorowanie kolorów i wydajność aplikacji. Jak przekazuje firma, Xennia Sapphire to innowacyjna gama atramentów pigmentowych do głowic drukujących o średniej i wysokiej lepkości, oferująca bardziej zrównoważony proces drukowania z prostym mocowaniem suchej głowicy oraz nasyconymi i odpornymi wydrukami na różnych podłożach.

Zaprezentowane zostaną atramenty reaktywne Sun Chemical Xennia Amethyst Evo RC, a także atramenty kwasowe Xennia Agate dla Kyocera. Xennia Amethyst Evo ma oferować wydajność druku i aplikacji ze zwiększonym utrwalaniem barwnika, umożliwiając zwiększenie gamy kolorów i zmniejszenie ilości barwnika wypłukiwanego z tkaniny po utrwaleniu.

SunJet

SunJet, globalna marka atramentowa Sun Chemical i DIC, przedstawi swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii atramentowej, w tym współpracę z partnerami OEM, integratorami systemów i producentami głowic drukujących w wielu branżach rynku, w tym poligraficznym, dekoracyjnym, tekstylnym, przemysłowym i opakowaniowym.

Sitodruk i tampondruk

Sun Chemical zaprezentuje również szeroką gamę konwencjonalnych i utwardzanych promieniami UV farb do sitodruku i tampondruku, które wspierają zarówno przemysłowe, jak i poligraficzne zastosowania sitodruku/tampondruku na wielu rynkach, takich jak motoryzacja, lotnictwo, elektronika drukowana, opakowania i wyświetlacze, na wielu podłożach, od papieru po tworzywa sztuczne i szkło.

Pete Saunders, globalny dyrektor, Digital Businesses w Sun Chemical, komentuje: FESPA Global Print Expo od dziesięcioleci pozostaje sztandarowym wydarzeniem dla branży szerokoformatowej. Nieprzerwane znaczenie tego wydarzenia oznacza, że jako największy producent farb i lakierów z przyjemnością wystawiamy się po raz kolejny i z niecierpliwością czekamy na nawiązanie kontaktu z obecnymi i nowymi klientami oraz pokazanie, w jaki sposób mogą doświadczyć transformacji.

Zrównoważony rozwój pozostaje kluczowym celem dla nas i naszych klientów. Dążymy do transformacji, a jej częścią jest stawanie się bardziej zrównoważonym, ponieważ nadal umożliwiamy naszym klientom ulepszanie ich działalności przy jednoczesnym zachowaniu jak największej świadomości ekologicznej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical