SC-F1000 od Epson, pierwsza maszyna DTG z białym atramentem
20 mar 2024 13:00

Firma Epson wprowadza na rynek pierwszy model niedrogiej maszyny DTG (bezpośredni nadruk na odzieży), która w tej cenowej klasie urządzeń umożliwia druk bezpośrednio zarówno na ciemnych, jak i jasnych tkaninach. Uzupełniając wykraczającą poza branżowe standardy ofertę producenta w zakresie hybrydowych maszyn DTG i DTF (bezpośredni nadruk na folii), zdaniem firmy, SC-F1000 może być interesująca dla sprzedawców detalicznych i małych firm. Spełnia ona potrzebę posiadania ekonomicznego rozwiązania pozwalającego drukować na szerokiej gamie rodzajów tekstyliów zarówno jasnych czy kolorowych jak i ciemnych.

Opracowana przez Epson technologia głowicy drukującej PrecisionCore Micro TFP w połączeniu z monitoringiem jej dysz NVT wykrywającym z wyprzedzeniem ewentualne mikrouszkodzenia zapewnia wyjątkową jakość i powtarzalność rezultatów, jak przekazuje producent. SC-F1000 jest jedyną maszyną w swojej kategorii, która zawiera biały atrament. Umożliwia to drukowanie bezpośrednio na ciemnych ubraniach i folii. Jakość obrazu jest lepsza dzięki zastosowaniu atramentów UltraChrome DG2, które zmniejszają rozlewanie się kolorów żółtego i czarnego, a żywy profil barwny podkreśli bogactwo projektów. Dzięki możliwości druku w technologii DTG i DTF, model SC-F1000 jest w stanie drukować na szerokiej gamie rodzajów tekstyliów, umożliwiając klientom pracę z produktami takimi jak koszulki, bluzy z kapturem, torby, bluzy i poduszki.

Kompaktowa konstrukcja SC-F1000 może być instalowana w mniejszych przestrzeniach roboczych, zaś brak wentylatora oznacza, że sprzęt można łatwo umieścić przy ścianie. Ta prosta w obsłudze maszyna oferuje szereg funkcji, które usprawniają pracę, mówi producent. Jedną z nich jest wyposażenie jej w dużą otwieraną pokrywę, która upraszcza proces ustawiania odzieży lub folii na płycie. Dodatkowo czujniki płyty informują o nierównym ułożeniu podłoża, pozwalając uniknąć błędów w produkcji. Ten model posiada również funkcję automatycznej regulacji rozmiaru szczeliny, która ustawia stół na optymalnej do danego procesu drukowania wysokości bez konieczności ręcznej interwencji. Obsługa SC-F1000 odbywa się za pomocą menu wyświetlanego na ekranie dotykowym.

Oferując opcje łączności USB lub Wi-Fi, SC-F1000 zawiera również szereg funkcji, które minimalizują ilość czynności konserwacyjnych dokonywanych przez użytkownika i zwiększają wydajność pracy, przekazuje producent. Jest to na przykład: automatyczne czyszczenie i szybki sposób wymiany pojemników z tuszem. Elastyczność i wydajność urządzenia SCF1000 zwiększa dołączone oprogramowanie Epson GarmentCreator w wersji 2, które zawiera wstępne ustawienia, pozwalające na szybkie i łatwe drukowanie DTG i DTF.

Zapotrzebowanie na podstawowy model maszyny umożliwiający druk w formacie DTF znacznie wzrosło w ciągu ostatnich trzech lat – powiedział Tomasz Kuciński z Epson Polska. – To świetne rozwiązanie od Epson oferuje małym firmom, a nawet hobbystom niezwykle przystępną cenowo opcję, która zapewnia wyjątkową jakość i zaawansowane funkcje zwiększające produktywność.

SC-F1000 dostępna będzie w Polsce w czerwcu 2024. Wtedy też zostanie określona dokładnie jej cena.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson