VIII Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny
22 mar 2024 13:00

15 marca 2024 r. w Zakładzie Technologii Poligraficznych przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie odbył się finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Do finału zakwalifikowało się 76 uczniów z 26 szkół. Jest to największa liczba spośród wszystkich edycji.

Po teście uczestnicy zostali oprowadzeni po laboratoriach zakładu poligraficznego, a następnie jury wyłoniło 15 finalistów (pełna lista finalistów znajduje się na stronie: https://konkurspoligrafia.mt.pw.edu.pl/node/13114), którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku papiernictwo i poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Laureatką konkursu została Julia Jasik, uczennica piątej klasy Pomorskich Szkół Rzemiosł im. Wiesława Szajdy, Technikum nr 1 w Gdańsku. Oprócz otrzymania uprawnienia do przyjęcia na studia pojedzie razem z Polską Izbą Druku na targi drupa.

Macie przed sobą świetną szkołę, macie przed sobą świetną branżę, macie przed sobą bardzo atrakcyjne kariery – powiedział Jacek Kuśmierczyk prezes Polskiej Izby Druku do uczestników konkursu. – Mamy nadzieję niedługo widzieć was u nas na pokładach.

Obecni byli m.in.:
- prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, Prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej,
- prof. dr hab. inż. Tomasz Chmielewski, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej,
- dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tyznowska, prof. uczelni Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej,
- Członkowie Rady Polskiej Izby Druku.

IZ