Ateliers Cassandre inwestuje w maszynę Fujifilm Acuity Ultra R2
25 mar 2024 08:00

Ateliers Cassandre, francuska firma specjalizująca się w druku cyfrowym, zainwestowała w maszynę rolową Acuity Ultra R2, aby zwiększyć tempo rozwoju i wydajność procesów drukowania.

Firma rodzinna, założona w Essonne trzy dekady temu, oferuje produkty do szerokiego zakresu zastosowań, w tym stoiska wystawowe, ekspozytory sklepowe, tekstylia i inne. Posiadająca certyfikat ISO siedziba firmy jest największym zakładem produkcyjnym w Ile de France.

Ateliers Cassandre szczyci się terminową realizacją jakościowych projektów. Aby wspierać tę strategię, firma stale inwestuje w wydajne, najnowocześniejsze technologie, jak choćby maszyna Fujifilm Acuity Ultra R2, którą właściciel Clément Asnar po raz pierwszy zobaczył na żywo na targach FESPA 2022.

Acuity Ultra R2 drukuje z szybkością 600 m2/godz., a głowice drukujące w 3 poziomach skali szarości zapewniają krople o wielkości 3,5 pl, dostarczając wyjątkową jakość druku zdjęć, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu atramentu. Maszynę cechuje również bardzo niskie zużycie energii. Atelier Cassandre przekazuje, że dzięki zakupowi tej maszyny firma zwiększyła swoją wydajność, pomagając w realizacji ponad 50 000 zadań rocznie i zapewniając zwrot z inwestycji.

Clément Asnar, właściciel, Ateliers Cassandre, komentuje: Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy maszynę Acuity Ultra R2 na targach FESPA 2022, zachwyciły nas jej cechy konstrukcyjne i wyjątkowa jakość druku. Następnie odwiedziliśmy klienta w południowej Hiszpanii, który posiadał już tę maszynę w swojej flocie i byliśmy pod wrażeniem jej wysokiej wydajności.

Przy naszym rocznym tempie wzrostu wynoszącym około 10 proc. jesteśmy w fazie szybkiego rozwoju, a nasze zaangażowanie w doskonałość motywuje nas do współpracy z najlepszymi. Dlatego zostaliśmy partnerem Fujifilm – uznaną marką i ekspertem w dziedzinie druku cyfrowego. Maszyna Acuity Ultra R2 okazała się opłacalną inwestycją i z niecierpliwością czekamy na współpracę z Fujifilm w przyszłości.

Shaun Holdom, dyrektor ds. marketingu, High End Products w Fujifilm Wide Format Inkjet Systems, dodaje: Maszyna rolowa Acuity Ultra R2, wprowadzona na rynek w 2021 roku w ramach całkowicie przeprojektowanej gamy wielkoformatowej Acuity firmy Fujifilm, zdobyła nagrody iF, Good Design i Red Dot za swoje nienaganne cechy konstrukcyjne.

Cieszymy się, że maszyna Acuity Ultra R2 pomaga naszym klientom, takim jak Ateliers Cassandre, przekraczać granice jakości, wydajności i szybkości drukowania, a przy tym jest energooszczędna i zapewnia zwrot z inwestycji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm