Nowy standard druku cyfrowego dzięki premierowym innowacjom HP
25 mar 2024 16:00

Nowości, które firma HP przedstawiła w Indianapolis podczas wydarzenia dscoop, a które szerokiej publiczności zostaną zaprezentowane na targach drupa, mają wynieść druk cyfrowy na zupełnie nowy poziom dzięki niespotykanej wcześniej wydajności i ekonomice pracy.

Firma HP ogłasza nową erę druku cyfrowego, prezentując podczas dscoop najnowszą linię cyfrowych maszyn do druku  HP i inteligentnych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o współczesnych wyzwaniach produkcyjnych w branży druku komercyjnego oraz etykiet i opakowań.

Seria Indigo z nowymi modelami

Zaprezentowana podczas wydarzenia cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo 120K wyznacza nowy standard wysokonakładowej produkcji i automatyzacji, umożliwiając drukarniom bardziej intuicyjne i ekonomiczne przenoszenie zadań z technologii analogowej na cyfrową, aby sprostać wymagającym potrzebom klientów. Optymalizując hale produkcyjne poprzez połączenie technologii analogowych i cyfrowych, HP Indigo 120K zmniejsza liczbę punktów kontaktu z pracownikiem i umożliwia obsługę wielu maszyn przez jednego operatora. Nowa maszyna zapewnia jakość obrazu dopasowaną do offsetu, elastyczne rozdzielanie zadań między offsetem a drukiem cyfrowym oraz opcję trybu ECO, która zmniejsza ślad węglowy urządzenia o 11 proc., wspierając cele zrównoważonego rozwoju.

Ponieważ sektor druku komercyjnego przechodzi znaczącą transformację konkurencyjną, zapotrzebowanie na urządzenia i rozwiązania, które pomagają drukarniom wzbogacić ich ofertę i trwale rozwijać działalność, ma kluczowe znaczenie. Nowa maszyna cyfrowa HP Indigo 18K obsługuje najszerszy zakres zastosowań druku, jaki kiedykolwiek wyprodukowano za pomocą jednej maszyny cyfrowej B2, płynnie dostosowując się do różnych podłoży i typów zadań. Zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, takie jak automatyczne odzyskiwanie i proaktywne alerty, zwiększają produktywność i upraszczają cały proces produkcji. Zgodnie ze zobowiązaniem HP do zrównoważonego rozwoju, Indigo 18K obsługuje tryb zwiększonej produktywności (EPM), zapewniając 24 proc. oszczędności energii na arkusz.

Do serii Indigo dołącza też HP Indigo 7K Secure – maszyna, która rewolucjonizuje ograniczony do tej pory potencjał cyfrowego druku zabezpieczającego, poprzez możliwość drukowania ukierunkowaną na bezpieczeństwo. We współpracy z Jura JSP, ta najnowocześniejsza maszyna arkuszowa umożliwia przepływ pracy dostosowany do linii produkcyjnych zabezpieczeń, dzięki czemu klienci mogą zdywersyfikować swoją ofertę, zaspokoić szeroki zakres potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i pozyskać nowych klientów, aby rozwijać swoją działalność.

"Ponieważ branża poligraficzna obejmuje automatyzację i cyfryzację, HP Indigo zapewnia klientom bezprecedensowy poziom produktywności, wydajności, wszechstronności, jakości i opłacalności" - mówi Noam Zilbershtain, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo i Scitex. "Cieszymy się również, że możemy ogłosić, że HP wprowadza komercyjną sprzedaż HP Indigo V12, najszybszego wąskowstęgowego urządzenia cyfrowego na rynku i tym samym pierwszego wykorzystującego nową innowacyjną technologię LEPx." - dodaje Zilbershtain.

Automatyzacja dzięki osiągnięciom AI i robotyki

HP definiuje branżowe podejście do automatyzacji poprzez sztuczną inteligencję i robotykę, uruchamiając kompleksowy ekosystem automatyzacji produkcji druku. W oparciu o wewnętrzne badania firmy, klienci, którzy wykorzystują zautomatyzowane procesy, osiągają o 51 proc. wyższy wolumen i 80 proc. więcej zadań na urządzenie w porównaniu do mniej zautomatyzowanych klientów. Klienci ci rozwijają się również średnio o 27 proc. rok do roku, co jest wynikiem znacząco wyższym niż średnia w branży. Holistyczne podejście HP łączy w sobie urządzenia zapewniające efektywność i inteligentne funkcje od zlecenia zadania do jego dostarczenia.

Zaprezentowane w marcu przez HP innowacje w tym obszarze to:

- PrintOS Production Beat Support dla analogowych urządzeń drukujących i wykańczających, aby umożliwić klientom monitorowanie całej hali produkcyjnej (nie tylko urządzeń HP), przechwytywanie danych w czasie rzeczywistym z urządzeń analogowych i digitalizację całej produkcji.

- HP Indigo PQ Maestro, oferujący inteligentny kreator, który optymalizuje wydajność urządzenia.

- Preflight, narzędzie do podejmowania decyzji oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie przewiduje przydatność najlepiej dopasowanego trybu drukowania, ucząc się preferencji klientów.

- AAA 2.0 (Auto Alert Agent) zaawansowany algorytm uczenia maszynowego, który zwiększa wydajność drukowania przy zerowej interwencji człowieka.

Dodatkowo, w miarę jak branża zmierza w kierunku bardziej produktywnej hali produkcyjnej, HP we współpracy z Movigo wprowadza autonomiczne mobilne roboty (AMR), aby zautomatyzować transfer nośników, oszczędzając do dwóch godzin dziennie na urządzenie. 

Innowacje w HP PageWide

Urządzenia HP PageWide, które od 40 lat są pionierami w technologii druku atramentowego, wykorzystują opatentowaną technologię termicznego druku atramentowego HP, aby zapewnić jakość i wydajność klasy offsetowej z zaletami druku cyfrowego.

"Od czasu naszego pierwszego atramentowego urządzenia w 2009 roku, klienci HP wydrukowali na PageWide ponad 1 bilion stron. W tym czasie zainwestowaliśmy w innowacje, aby chronić inwestycje naszych klientów i pomóc im w zrównoważonym rozwoju. Dziś wprowadzamy nowy pakiet HP PageWide Plus, aby zwiększyć produktywność, automatyzację i ekonomię" - komentuje Annette Friskopp, wiceprezes i dyrektor generalny HP PageWide.

Zaprezentowane ulepszenia pakietu HP PageWide Plus obejmują następujące elementy:

- Tryb Performance Economy Color (EC): Zapewnia jakość druku wymaganą przez klientów do szybszej realizacji zleceń przy mniejszej ilości kolorowego atramentu i 60 proc. wzroście wydajności do 800 fpm (244 mpm).

- Ogólna dostępność kontrolera Smart Workcell: Oferuje znaczący postęp w inteligentnej automatyzacji i 15-krotne zwiększenie produktywności.

- Profilowanie kolorów w urządzeniu: automatyzacja przekształca profilowanie kolorów w zadanie zajmujące mniej niż 5 minut, czyli jedną dziesiątą tego, co normalnie.

 

Na targach drupa 2024 członkowie globalnej społeczności druku będą mogli zobaczyć osiem zautomatyzowanych linii produkcyjnych wyposażonych w najnowsze innowacje HP Industrial, obejmujące ponad 20 unikalnych rozwiązań automatyzacji.  

 

Opracowano na podstawie materiałów HP