Image DataGroup stawia na rozwój rynku grafiki reklamowej
26 mar 2024 08:00

Firma Electronics For Imaging, Inc. poinformowała dziś, że ImageData Group, dostawca komunikacji wizualnej z siedzibą w East Yorkshire w Wielkiej Brytanii, zainwestował w jednoprzebiegową atramentową maszynę drukującą EFI Nozomi 14000 SD, aby zwiększyć liczbę oznakowania i grafiki reklamowej oraz ofertę dla swoich klientów.

Założona w 1986 r. rodzinna firma ImageData Group działa w czołówce komunikacji marketingowej i świadczy usługi w zakresie kreacji przedmedialnej, druku, realizacji i instalacji, z różnorodnymi klientami z różnych branż, w tym z wiodącymi brytyjskimi detalistami i korporacjami. Koncentrując się na jakości, niezawodności i zadowoleniu klientów, firma stale wprowadza innowacje i ulepsza swoją ofertę, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów. Maszyna Nozomi 14000 SD dołącza do dwóch urządzeń drukujących EFI VUTEk Q5r roll-to-roll w fabryce ImageData.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem Nozomi 14000 SD do naszego zakładu drukarskiego w Howden, East Yorkshire – powiedział Glen Patrick, dyrektor operacyjny ImageData Group. – Jesteśmy zobowiązani do pozostania w czołówce innowacji i przeniesienia tego, co oferujemy naszym klientom, na wyższy poziom. Inwestycja w maszynę Nozomi pozwoli nam znacząco zwiększyć nakłady na szyldy i wyświetlacze bez utraty doskonałej jakości druku. Stanowi to duży kamień milowy dla ImageData i umożliwi nam dalsze dostarczanie wyjątkowych rozwiązań drukarskich, które przekraczają oczekiwania naszych klientów.

Zwiększone nakłady i rentowność

Jednoprzebiegowa atramentowa maszyna drukująca Nozomi 14000 SD o długości 1,4 m została specjalnie zaprojektowana, aby przełamać oczekiwania rynku w zakresie superszybkiej, wysokiej jakości produkcji oznakowania i grafiki reklamowej. Jak przekazuje producent, technologia ta znacznie przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek i zwiększa rentowność, a także umożliwia obsługę szerokiej gamy podłoży, od styropianu, płyt piankowych i Coroplast po składane kartony, karty i inne. Maszyna ta zapewnia maksymalną produktywność, wynoszącą 1100 tektur/arkuszy na godzinę i najwyższą jakość obrazowania dzięki CMYK oraz opcjonalnym białym, pomarańczowym i fioletowym atramentom i rozdzielczości 720 dpi.

Poważne podejście do zrównoważonego rozwoju

Ta inwestycja sprawia, że zrównoważona produkcja jest kluczową zaletą ImageData. Maszyna drukująca Nozomi 14000 SD z technologią utwardzania LED maksymalizuje wydajność energetyczną i zrównoważony rozwój. Jej przyjazne dla środowiska atramenty z certyfikatami GREENGUARD i GREENGUARD Gold praktycznie nie emitują lotnych związków organicznych (LZO) ani zapachu, a także mają certyfikat OCC i nadają się do recyklingu podłoży papierowych, w tym tektury falistej.

Glen Patrick dodał: Jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko, więc redukcja odpadów i prawdziwie zrównoważona produkcja oferowana przez Nozomi 14000 SD jest dla nas naprawdę ważna. Niższa zawartość lotnych związków organicznych i niższe zużycie energii w połączeniu z bardziej ekonomicznym wykorzystaniem materiałów oznacza mniejszy ślad węglowy, a także niższe koszty eksploatacji, co jest korzystne dla nas i naszych klientów.

Technologia EFI Nozomi

Jak mówi producent, maszyna drukująca Nozomi 14000 SD pozwoli firmom poligraficznym zdobyć większy udział w rynku, zwiększyć zadowolenie klientów i pozyskać nowe firmy, a wszystko to przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych i produkcyjnych.

Nozomi 14000 SD jest prawdziwym przełomem na rynku oznakowań i grafiki reklamowej, umożliwiając osiągnięcie bardzo wysokich nakładów w połączeniu z wyjątkową jakością druku, jakiej oczekują marki – powiedział Evandro Matteucci, wiceprezes i dyrektor generalny ds. opakowań w EFI. – Cieszymy się, że możemy współpracować z ImageData Group przy ich inwestycji w celu zapewnienia ciągłej doskonałości swoim klientom i że możemy ich wspierać, zapewniając liczne korzyści płynące z technologii Nozomi niektórym z największych brytyjskich marek.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI