Revoria Press GC12500 podczas targów drupa 2024
27 mar 2024 11:00

Fujifilm zaprezentuje pierwszą w historii pełnokolorową maszynę cyfrową B2 z suchym tonerem o nazwie Revoria Press GC12500 podczas międzynarodowych europejskich targów drupa 2024 w strefie druku komercyjnego na stanowisku Fujifilm.

Fujifilm sprzedała ponad 300 maszyn cyfrowych B2 Jet Press 750S z systemem podawania arkuszy. Urządzenie to odznacza się wysoką jakością obrazu i szybkością druku.

Dodanie nowej maszyny Revoria Press GC12500 do oferty Fujifilm Revoria oznacza, że klienci będą mieli opcję druku z suchym tonerem w formacie B2, nie tylko formatu A3, jak było dotychczas. Produkt ma zapewniać wysoką wydajność produkcji, prostą obsługę i wszechstronność w zakresie używanych nośników.

GC12500 obsługuje największy możliwy format dostępny obecnie na rynku maszyn B2 – B2XL* (750 mm × 662 mm). Może drukować do sześciu formatów A4 na arkusz z wysoką produktywnością. Maszyna może drukować dla zastosowań małoformatowych i wielkoformatowych, np. na plakatach.

Maszyna drukująca została opracowana z myślą o drukowaniu B2 na życzenie bez konieczności korzystania z pracy wyspecjalizowanych operatorów. Ponadto firma Fujifilm przekazuje, że usprawniła opcje konserwacji, optymalizując rutynowe operacje w celu ograniczenia przestojów.

Firma Fujifilm wprowadziła nową opatentowaną technologię, żeby sprostać wyzwaniu, które stawia druk na papierze B2 z użyciem suchego tonera. Dzięki opracowaniu nowych mechanizmów dla zespołu utrwalającego i zespołu wywołującego, nacisk na papier podczas drukowania jest mniejszy, co ma poprawić jakość obrazu. Dzięki tej technologii można zwiększyć maksymalny format papieru do B2XL, jednocześnie możliwe jest automatyczne drukowanie dwustronne na papierze o gramaturze od 64 gm2 do 450 gm2.

Fujifilm będzie obecna na targach drupa 2024, gdzie zaprezentuje nową maszynę Revoria Press GC12500 wraz z portfolio swoich produktów. 

*Nowo zdefiniowany przez Fujifilm rozmiar papieru, który jest większy niż standardowy format B2 (728 × 515 mm).

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm