Fujifilm na targach drupa 2024
28 mar 2024 08:00

Fujifilm rozpoczęła rozwój technologii atramentowej pod koniec lat 1970., a w 2011 roku wypuściła na rynek model Jet Press 720, pierwszą na świecie jednoprzebiegową maszynę atramentową na papier cięty. Później pojawił się model Jet Press 750S, który osiągnął globalny sukces, sprzedając się do tej pory w ponad 300 egzemplarzach.

W 2011 roku Fujifilm wprowadziła drukarkę atramentową na papier ciągły, przeznaczoną na rynek druku transakcyjnego w Japonii oraz regionie Azji i Pacyfiku. Następnie w 2019 roku pojawiła się kolejna maszyna, skierowana na rynek druku komercyjnego w Japonii. Na rynku druku transakcyjnego firma Fujifilm osiągnęła szybki, wysokonakładowy i stabilny druk zmiennych danych, wykorzystując własną technologię serwerową, podczas gdy na rynku druku komercyjnego firma osiągnęła wymaganą wysoką jakość obrazu, wykorzystując własny, niewymagający primera atrament Fujifilm.

Fujifilm ogłosiło, że na targach drupa 2024 zaprezentuje swoją nową maszynę atramentową Jet Press 1160CFG na papier ciągły, która łączy doświadczenie i możliwości technologiczne wprowadzane na rynek w ciągu ostatniej dekady. Firma przekazuje, że dzięki zastosowaniu nowo opracowanego atramentu pigmentowego na bazie wody, nowa maszyna jest w stanie drukować w wysokiej jakości zarówno na papierze powlekanym, jak i niepowlekanym.

Innowacyjna nowa maszyna wykorzystuje również nową autorską technologię Grupy Fujifilm Paper Stabilizer. Technologia Paper Stabilizer sprawdza stan papieru przed drukowaniem, co rozwiązuje problemy produkcyjne, z którymi często borykają się klienci maszyn atramentowych do zadrukowywania papieru ciągłego, takie jak przyczepność atramentu na grubym papierze, nierówność na cienkim papierze oraz wahania jakości spowodowane czynnikami środowiskowymi i sezonowymi. Maszyna może być używana do szerokiego zakresu zastosowań w druku komercyjnym, w tym do przesyłek reklamowych i broszur. Fujifilm po raz pierwszy zademonstruje tę technologię na targach drupa 2024.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm