Landa wprowadza nowe modele
2 kwi 2024 11:00

Firma Landa Digital Printing ogłosiła w dniu 26 marca br. wprowadzenie na rynek kolejnej generacji maszyn drukujących S11 i S11P Nanographic Printing, które wykorzystują autorską technologię nanograficznego druku cyfrowego B1. Jak przekonuje producent, nowe modele zapewniają wyjątkową elastyczność produkcji, osiągając maksymalną prędkość druku 11.200 arkuszy/godz. Większa prędkość ma zapewnić wyjątkową opłacalność tym klientom, którym zależy na produktywności i jednoczesnym skróceniu czasu realizacji zleceń.

Nanograficzna maszyna do druku Landa S11

Nowe maszyny – które będą dostępne komercyjnie od targów drupa 2024 – wykorzystują technologię sztucznej inteligencji oraz nowy moduł PrintAI, który jeszcze bardziej poprawia jakość druku. Jak wynika z informacji producenta, moduł ten gwarantuje idealne pasowanie w przypadku nawet najbardziej wymagających kartonów składanych i komercyjnych zastosowań, które wykorzystują mikrotekst oraz inne elementy ochrony marki. PrintAI otwiera przed wieloma firmami perspektywę osiągnięcia dodatkowych zysków.

Gil Oron, dyrektor zarządzający Landa Digital Printing, mówi: Z radością ogłaszamy wprowadzenie na rynek modeli Landa S11 i S11P. W następstwie sukcesów naszych klientów dzięki obecnym modelom Landa S10 i S10P oraz bazując na dogłębnym zrozumieniu przyszłych potrzeb branży, wynosimy nanografię na nowy poziom rozwoju. Nowe modele Landa pozwalają drukarniom i przetwórcom opakowań podnieść jakość, wydajność i rentowność druku przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji zleceń.

Jesteśmy dumni, ze ponad 50 maszyn Landa – opartych na dojrzałej i sprawdzonej platformie technologicznej – stanowi obecnie serce wielu przedsiębiorstw z 14 krajów na całym świecie, spośród których ponad 20 proc. ponowiło zamówienia na drugą lub trzecią maszynę. Wkraczamy w nową epokę druku z nanografią, uchodzącą za czynnik rozwojowy o kluczowym znaczeniu dla przetwórców kartonów składanych, drukarni komercyjnych i specjalistów w punktach sprzedaży. To czas, w którym usunięto ograniczenia poprzednich technologii, a posiadacze maszyn do druku nareszcie otrzymują to, czego potrzebują, w odpowiadającym im czasie: piękny druk o nieograniczonym potencjale wzorniczym, produkowany opłacalnie, w najkrótszym na rynku czasie i w uwzględnieniem kwestii ochrony środowiska.

Nowy moduł 11K

Nanograficzna maszyna do druku Landa S11P

Nowe modele Landa S11 i S11P obejmują nowy system utwardzania atramentu, który umożliwia transfer suchego atramentu z obciągu na substrat z podwyższoną prędkością wynoszącą 11.200 ark./godz. Wyższa wydajność, która umożliwia dodatkowy wzrost produktywności oraz opłacalności, ma kluczowe znaczenie dla drukarni i przetwórców, którym zależy na realizacji większej liczby zadań w krótszym czasie.

Kastomizacja maszyn

Nowe modele Landa S11 i S11P można dokładnie dopasować do wymagań każdego klienta. Oznacza to, że w przypadku każdej nowej maszyn można wybierać opcje druku 4- lub 7-kolorowego, możliwość druku ciągłego, opcjonalny zespół lakierujący w linii oraz możliwość dokupienia modułu 11K, który zwiększa produktywność do 11.200 ark./godz., jak również modułu PrintAI.

Gil Oron podsumowuje: Nowe moduły Landa zapewniają klientom znaczące korzyści. Podczas gdy nowa seria S11 opiera się w większości na tej samej sprawdzonej i solidnej platformie S10, dzięki wprowadzonym w dniu dzisiejszym możliwościom klienci mogą rozszerzyć swoją ofertę lub wejść na nowe, bardziej zyskowne rynki. Mówiąc ogólniej, nie ma wątpliwości, że właśnie trwa rewolucja w druku cyfrowym B1, a maszyny Landa pomogą wielu drukarniom i przetwórcom w sprostaniu największym wyzwaniom branży – i skorzystać na niektórych z jej największych szans rozwojowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Landa