Chińsko – europejskie forum technologiczne na targach drupa 2024
10 maj 2024 13:59

Osiem lat po zakończeniu ostatniej edycji powracają targi drupa – odbywająca się w Düsseldorfie największa na świecie wystawa technologii druku. Ponad 1600 wystawców z całego świata zaprezentuje w jej trakcie swoje produkty i usługi. Od 2016 r. branża poligraficzna doświadczała nieprzerwanej rewolucji technologicznej, która dała początek nowym innowacjom w produktach i usługach. Jednym z beneficjentów innowacyjności są Chiny, które największe postępy poczyniły w obszarach inteligentnych technologii, druku atramentowego, druku opakowań i wykańczania po druku. Świadectwem tego jest fakt, że 400 chińskich dostawców zaprezentuje swoją ofertę na targach drupa 2024.

Jacek Kuśmierczyk

Pokłosiem wspomnianej aktywności będzie również „Printing Innovation Technology Cooperation Forum 2024” (czyli forum współpracy w zakresie innowacyjnych technologii druku), które odbędzie się na targach pod hasłem „Droga do Chin, Droga do Świata”. W jego trakcie uczestnicy zamierzają omówić zmieniające się wymagania globalnego rynku poligraficznego, promować globalne powiązania i współpracę w branży poligraficznej oraz dzielić się najnowszymi technologiami i trendami rozwojowymi w chińskim przemyśle poligraficznym.

Gabriela Jaworska

Forum odbędzie się 30 maja w godzinach 13.30 – 17.00 w Centrum Kongresowym CCD (I piętro, sala 15), mieszczącym się przy Rotterdamer Strasse obok skrzyżowania z Stockumer Kirchstrasse w Düsseldorfie. Współorganizatorami wydarzenia będą: The Packaging Printing and Labeling Professional Committee of the China Packaging Federation, Beijing Founder Electronics Co., LUSTER LightTech Co., Gutenberg Association oraz Polska Izba Druku.

Krzysztof Pindral

W programie przewidziano czas na wystąpienia przedstawicieli chińskich i europejskich organizacji branżowych (w tym Jacka Kuśmierczyka z Polskiej Izby Druku), prezentacje innowacyjnych chińskich technologii oraz prelekcje na temat współpracy Chin i Europy oraz aktualnych wyzwań w branży  (m.in. Krzysztofa Pindrala z Heidelberg Polska oraz Gabrieli Jaworskiej z Amcor).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Forum.

Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Druku