Tecnau zaprezentuje przełomowe innowacje na targach drupa
10 maj 2024 14:00

Tecnau ogłosił, że zaprezentuje przełomowe innowacje na targach drupa, chcąc umocnić swoją pozycję jednego z liderów w dziedzinie uszlachetniania druku i technologii pakowania. Odwiedzający stoisko będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z osiągnięciami firmy, które mają wpływ na kształtowanie technologii wykańczania przyszłości.

Seria Revolution 50 AutoSetup: zautomatyzowany Roll to Cut & Stack

Z radością przedstawiamy serię Revolution 50 AutoSetup, przełomowe rozwiązanie dla zautomatyzowanych aplikacji roll to cutand stack. Ta innowacja stanowi krok naprzód w branży, oferując możliwości full-bleed z automatyczną zmianą długości strony i impozycji na wstędze – od 1 do 4 użytków, bez punktów styku. Revolution 50 AutoSetup umożliwia drukarniom komercyjnym i direct mailingowym łatwe przechodzenie między aplikacjami, eliminując czas konfiguracji i związane z tym błędy operacyjne. Revolution 50 AutoSetup maksymalizuje czas pracy bez przestojów i zmniejsza koszty pracy.

Seria StreamFolder Revolution 50: StreamFolder 5152 i StreamFolder 5154 do produkcji bloków książek z wstępnym klejeniem

Przedstawiamy nową serię maszyn Revolution 50 StreamFolder, nowoczesne rozwiązania do druku książek od roli do klejonych bloków, wyposażone w jedno- (StreamFolder 5152) lub dwukanałowy (StreamFolder 5154) system podawania, z opcją podawania książki po książce. Dzięki prędkości do 200 m/min, zautomatyzowanej zmianie formatu „w locie” i półautomatycznej zmianie impozycji, seria Revolution 50 StreamFolder jest rozwiązaniem przeznaczonym dla drukarń niskonakładowych poszukujących wydajnych, łatwych w obsłudze i prostych w utrzymaniu rozwiązań do druku cyfrowego, przekazuje producent. Seria Revolution 50 StreamFolder jest połączona z opcjonalnym Tecnau RoboLoad, robotem, który autonomicznie paletyzuje ciągłą produkcję generowaną przez produktywne linie produkcyjne bloków książkowych bez ręcznej interwencji operatora.

Przeniesienie Tecnau Connect na wyższy poziom: postępy w przemysłowym IoT

Tecnau Connect to system przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), zaprojektowany do nadzorowania i analizowania statystyk produkcyjnych. Dzięki raportowaniu podstawowych przyczyn błędów i przestojów na liniach wykończeniowych i dotyczących procesów organizacyjnych, Tecnau Connect jest narzędziem do zwiększania dostępności i wydajności. Dzięki włączeniu pakietu konserwacji zapobiegawczej, Tecnau Connect umożliwia dostawcom usług wyeliminowanie nieoczekiwanych przestojów i zamiast tego planowanie działań związanych z konserwacją zapobiegawczą.

Sitma e-Wrap: zaangażowanie w zrównoważone opakowania

Sitma, firma należąca do Tecnau, prezentuje zautomatyzowany system e-Wrap, zajmujące niewiele miejsca rozwiązanie do produkcji papierowych przesyłek pocztowych w rozmiarze pack-to-size, które reprezentuje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój i innowacje. Idealny do książek i szerokiej gamy przedmiotów, Sitma e-Wrap jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opakowania przyjazne dla środowiska. Sitma e-Wrap wyróżnia się jako wysoce wydajne rozwiązanie do automatyzacji pakowania w odpowiednim rozmiarze, zdolne do pakowania do 900 produktów na godzinę. Unikalnie zaprojektowany, aby dynamicznie dostosowywać rozmiar przesyłek pod względem długości, szerokości i grubości, e-Wrap zapewnia dopasowanie do każdego produktu, znacznie zmniejszając zużycie materiału i koszty wysyłki.

Oprócz szeregu innowacyjnych produktów, Tecnau ogłosił znaczące zwiększenie wydajności w całym swoim portfolio, zaprojektowane tak, aby dotrzymać kroku najnowszym osiągnięciom w technologii druku cyfrowego. Kluczowe aktualizacje obejmują:

– zwiększone prędkości dla Zero Speed Splicer, Cutting & Stacking oraz Dynamic Perforators and Punching. Tecnau ogłosił natychmiastową dostępność Zero Speed Splicer u55/r55 z prędkością 250 m/min wraz z serią TC 1550 HS Dynamic Perforator & Punching z prędkością 250 m/min, podczas gdy Revolution 50 Stack 5 x 51 obsługuje teraz cięcie i układanie z prędkością drukarki do 200 m/min;

– ulepszenia dla szerszych szerokości wstęgi. Aby jeszcze bardziej dostosować się do trendów rynkowych i potrzeb klientów, firma Tecnau ulepszyła całe portfolio Revolution 50, aby obsługiwało wstęgę o szerokości 23 cali (584 mm). Aktualizacja ta obejmuje ulepszenia odwijaków, przewijarek, klejarek, systemów cięcia i układania, a także dynamicznych urządzeń do perforacji i wykrawających.

Ponadto na stoisku Tecnau zaprezentuje urządzenie do cięcia i układania arkuszy w formacie B2 + Stack 1212 oraz urządzenie do cięcia i składania z roli Revolution 50. Rozwiązanie Stack 1212 integruje się z systemem Kompac Phoenix UV & Aqueous Coating & Priming, poprawiając jakość kolorowych aplikacji drukowanych na tonerowych i atramentowych maszynach arkuszowych B2+. To połączenie podnosi wizualną i haptyczną jakość drukowanych materiałów oraz zapewnia starannie przycięte i oddzielone wydruki, gotowe do wysyłki w jednym przejściu bez konieczności ręcznej obróbki gilotynowej. Odwijak Revolution 50 u50 i urządzenie do cięcia c52, wraz z mostem transportowym t50s, będą fachowo zintegrowane w celu podawania arkuszy do maszyny Heidelberg Stahlfolder TH 66 Hybrid. Jak przekazuje producent, ta synergia jest dostosowana zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i farmaceutycznych, wymagających precyzji i wysokiej wydajności falcowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Tecnau