Massivit wprowadzi na rynek wielkoformatową maszynę drukującą 3D
15 maj 2024 11:00

Maszyna drukująca Massivit 3000, która będzie prezentowana na Międzynarodowych Targach Druku drupa 2024 w Niemczech, ma zapewnić niedrogie, wysokowydajne rozwiązanie w zakresie druku 3D dla dostawców usług druku i producentów rozrywkowych.

Massivit 3D Printing Technologies, dostawca przemysłowych systemów druku 3D, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej wielkoformatowej maszyny 3D Massivit 3000. Urządzenie zostanie zaprezentowana na targach drupa, które odbędą się w Düsseldorfie, w Niemczech, w dniach 28 maja – 7czerwca 2024 r.

Premiera Massivit 3000 ma wprowadzić na rynek bardziej przystępne cenowo rozwiązanie do druku 3D dla firm, które chcą wykorzystać szybkie, wielkoformatowe możliwości produkcyjne bez zbytniego obciążania swoich finansów. Nowa maszyna ma umożliwić firmom zwiększenie marży zysku i uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez rozszerzenie ich kreatywnej produkcji.

Producent zapewnia, że Massivit 3000 umożliwi dostawcom usług druku, producentom eventów i rekwizytów rozszerzenie swojej oferty o przyciągające uwagę displaye do kampanii marketingowych, detalicznych i reklamowych, a także rozrywkowych.

Nowe urządzenie ma pozwolić na szybką produkcję displayów okiennych 3D, wymiarowych billboardów, niestandardowego oznakowania reklamowego, połączonych displayów 2D/3D w punktach sprzedaży, interaktywnych rekwizytów eventowych, scenerii parków rozrywki i form do termoformowania.

Objętość druku wynosi ok. 1,2 x 1,5 x 1,8 m (4 x 5 x 6 stóp) i ma umożliwiać operatorom produkcję displayów o dużym formacie w jednym wydruku, co znacznie skróci czas wytwarzania.

Odwiedzający targi drupa mogą zarezerwować stoisko demonstracyjne Massivit 3000 lub Massivit 10000 na stronie firmy.

Jak przekazuje producent, oprócz szerokiej gamy kreatywnych zastosowań, Massivit 3000 opiera się na tej samej technologii druku żelowego (GDP), która została przyjęta w 40 krajach, zapewniając wyjątkową wartość i wydajność. Została zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi, oferując intuicyjny interfejs.

Nowa maszyna zostanie zaprezentowana na stoisku Massivit na targach drupa wraz z systemem 10000-G firmy – najbardziej zaawansowaną z przemysłowych drukarek 3D producenta. Demonstracje urządzeń na żywo będą prowadzone przez cały czas trwania imprezy. Zaprezentowany zostanie szereg wydrukowanych w 3D displayów i modeli, a także szereg specjalnie zaprojektowanych materiałów drukarskich dla środowisk handlu detalicznego i rozrywki, w tym materiał trudnopalny, zgodny z normą ASTM E84.

Erez Zimerman, dyrektor generalny Massivit, stwierdził: Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem na rynek Massivit 3000, który stanowi znaczący kamień milowy dla Massivit. Nasz wkład w rynki reklamy i rozrywki był już znaczący, dzięki dostarczeniu możliwości wielkoformatowego druku 3D z niespotykaną dotąd szybkością. Wprowadzenie nowego Massivit 3000 rozszerza dostęp do tej przełomowej technologii na znacznie szerszy zakres firm, oferując doskonały stosunek jakości do ceny. Bardzo oczekiwane globalne targi drupa są idealną platformą do zaprezentowania naszej nowej drukarki na tych rynkach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Massivit