Canon ogłosił rozszerzenie swojego portfolio urządzeń atramentowych
4 cze 2024 14:00

Canon, jeden ze światowych liderów w dziedzinie cyfrowego druku produkcyjnego, ogłosił 27 maja br. poszerzenie swego portfolio o nowe atramentowe urządzenie arkuszowe w formacie B2 – varioPRESS iV7, które jest w stanie wydrukować 8700 arkuszy B2 4/0 w godzinę (4350 arkuszy B2 4/4 w godzinę). Z możliwością drukowania do 4,5 miliona obrazów B2 miesięcznie w trybie 24/6. Zdaniem producenta varioPRESS iV7 ustanawia nowe standardy w cyfrowym segmencie B2, łącząc w sobie przykuwającą wzrok jakość wydruku z niezrównaną wydajnością i możliwością obsługi szerokiej gamy nośników. Oparte na innowacyjnych i technologiach Canon, maszyna staje się nową platformą przeznaczoną do formatu B2, umożliwiając drukarniom komercyjnym przenoszenie produkcji z urządzeń cyfrowych i krótkich serii offsetowych. Odwiedzający stoisko Canon na targach drupa mogą poznać szczegóły dotyczące varioPRESS iV7 dzięki interaktywnej animacji i prezentacji próbek. Pierwsze instalacje urządzenia w regionie EMEA odbędą się w drugiej połowie 2025 roku.

Opierając się na sukcesie i sprawdzonej technologii cyfrowych urządzeń atramentowych varioPRINT iX3200/2100 B3, firma Canon zaprojektowała nowy system varioPRESS iV7 z myślą o dynamicznie zmieniających się potrzebach rynku i oczekiwaniach dostawców usług druku komercyjnego (PSP), drukarni internetowych i wydawnictw. Producent przekazuje, że wyjątkowa jakość druku, duża produktywność i możliwość obsługi szerokiej gamy nośników sprawiają, że firmy korzystające z varioPRESS iV7 będą mogły oferować: krótsze terminy, produkcje krótszych serii oraz obsługiwanie większej liczby zleceń, włączając w to produkty premium. VarioPRESS iV7 wraz z modelem varioPRINT iX1700 dołącza do rodziny urządzeń w której znajdują się modele iX3200/2100. Canon oferuje więc teraz bogate portfolio atramentowych systemów arkuszowych, które mogą obsługiwać większą liczbę dostawców usług druku i zapewniają wytwarzanie szerszej gamy produktów o miesięcznym nakładzie od 300 000 obrazów A4 do 4,5 miliona B2.

Wysoka wydajność

Drukując do 8700 arkuszy B2 4/0 na godzinę, niezależnie od gramatury nośnika, varioPRESS iV7 zapewnia ciągłą produktywność na skalę przemysłową przy minimalnej interwencji operatora – głowica drukująca i kontrola jakości obrazu są zautomatyzowane, a atrament można uzupełniać bez zatrzymywania druku. W rezultacie varioPRESS iV7 umożliwia klientom łatwe wywiązywanie się z umów dotyczących jakości i czasu realizacji usługi, przy jednoczesnym zwiększaniu zdolności produkcyjnych, obniżaniu kosztów i zwiększaniu wydajności. Idealny do produkcji krótkoseryjnej, system just-in-time, pozwala również dostawcom usług druku wspierać ich klientów w ograniczaniu nadprodukcji i zapasów druku.

Szeroka gama nośników

Dzięki formatowi arkusza do 750 x 614 mm, varioPRESS iV7 umożliwia stosowanie arkuszy formatu B2+, co pozwala na oferowanie różnorodnych, rentownych zastosowań – od druku czasopism, katalogów, książek i materiałów marketingowych po przesyłki direct mail, pocztówki i wizytówki. Dzięki wspomaganemu powietrzem, prostemu i płaskiemu systemowi podawania papieru oraz innowacyjnemu dwuetapowemu procesowi utrwalania, urządzenie obsługuje szeroką gamę powlekanych i niepowlekanych nośników o gramaturze do 450 g/m², (w tym wybrane tektury), a także nośniki o wysokiej gramaturze , z pełną prędkością znamionową, zapewniając płynną, szybką produkcję aplikacji premium. Niezawodna technologia podawania i układania materiałów w stos, poprawia dodatkowo wydajność i ciągłość produkcji. Maszyna varioPRESS iV7 jest wyposażona w sprawdzony przez firmę, dwuetapowy proces suszenia i utrwalania opracowany przez Canon, co minimalizuje deformację zadrukowywanych podłoży i pozwala na uzyskiwanie wydruków o większej trwałości.

Wysoka jakość

Maszyna varioPRESS iV7 jest wyposażona w głowice drukujące o rozdzielczości 1200 dpi i polimerowe atramenty pigmentowe na bazie wody, które w połączeniu z płynem kondycjonującym ColorGrip Canon pozwalają na uzyskiwanie żywych kolorów i precyzyjne odwzorowanie nawet drobnego tekstu czy konturu linii. Wielopoziomowa modulacja wielkości kropli atramentu pozwala na uzyskanie kropli o różnej wielkości, zapewniając wysoką jakość druku, jak i jego doskonałą wydajność. Dzięki temu klienci mogą wytwarzać wysokiej jakości aplikacje już za pierwszym podejściem – szybko, zyskując spójną kolorystykę, większą wydajność przy obniżonych kosztach produkcji i mniejszej ilości odpadów, jak przekazuje producent.

Jennifer Kolloczek, starszy dyrektor ds. marketingu i innowacji, Production Printing, Canon EMEA, komentuje: Canon przewodzi ewolucji druku atramentowego od ponad 15 lat, pomagając klientom w radzeniu sobie z wyzwaniami biznesowymi. Zdobywa dzięki temu ogromne doświadczenie we wspieraniu drukarni komercyjnych w procesie przechodzenia na technologię cyfrową. Dysponując dużą, globalną bazą zainstalowanych urządzeń atramentowych – zarówno rolowych, jak i arkuszowych – dysponujemy głęboką, specjalistyczną wiedzą, którą wykorzystaliśmy przy tworzeniu varioPRESS iV7. Dzięki niej mogliśmy sprostać wyzwaniom, z którymi zmagają się drukarnie i stworzyć szerokie możliwości zastosowań nowej maszyny. Naszym celem jest pomaganie drukarniom w przenoszeniu pracochłonnych, krótkich nakładów – obecnie drukowanych na maszynach offsetowych – na najbardziej produktywne na rynku atramentowe maszyny arkuszowe, bez konieczności zmiany nośników lub ustawień introligatorni, ponieważ w nowym urządzeniu używany jest format B2.

Wprowadzając varioPRESS iV7, które dołącza do modeli varioPRINT iX1700 i iX3200 – sprawiamy, że atramentowy druk arkuszowy staje się atrakcyjną propozycją przy nakładach od 300 000 obrazów A4/mies. do 4,5 miliona obrazów B2/mies. Osiągamy to, zapewniając niezrównane połączenie jakości druku, produktywności, niezawodności i różnorodności nośników, i gwarantując korzyści, jakie pojawiają się wraz drukiem na żądanie. Drukarnie komercyjne poszukujące najlepszego urządzenia do druku arkuszowego B2 powinny bardzo uważnie przyjrzeć się nowemu urządzeniu Canon varioPRESS iV7.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon