Nowe partnerstwo otwiera nowe możliwości
4 cze 2024 15:10

Firmy KAMA GmbH i TRESU, znany producent elastycznych i niestandardowych maszyn do druku fleksograficznego, ogłosiły nawiązanie współpracy w celu wspólnego opracowania przełomowego rozwiązania, które przeniesie cyfrowe zdobienie na wyższy poziom wydajności. TRESU zintegruje swoją jednostkę powlekającą z nową maszyną KAMA Hammerhead 76/106, aby dodać konwencjonalne opcje powlekania do wszystkich innych aplikacji oferowanych przez KAMA Hammerhead, takich jak cyfrowy lakier punktowy UV i cyfrowe foliowanie. Dzięki temu połączonemu rozwiązaniu KAMA i TRESU przełamują ograniczenia, znacznie poszerzając zakres materiałów/podłoży do zdobienia i podnosząc poprzeczkę wydajności do poziomu, jakiego nigdy wcześniej nie widziano.

Oprócz wspólnego opracowywania dalszych opcji dla KAMA Hammerhead, KAMA i TRESU tworzą podstawy do przyszłej współpracy w wielu innych obszarach, łącząc wiedzę, którą każda firma wnosi ze swojej specjalizacji.

Jordi Giralt, dyrektor biznesowy w KAMA, powiedział: TRESU jest właściwym partnerem do osiągnięcia poziomów doskonałości, do których dążymy, a współpraca z nimi pomoże nam doprowadzić cyfrowe zdobienie do pozycji, którą uważamy za niezbędną: równej produkcji offsetowej lub fleksograficznej pod względem wydajności i wykorzystania oraz oczywiście racjonalizacji kosztów produkcji.

Stephan Plenz, dyrektor generalny TRESU, powiedział: KAMA jest na dobrej drodze do wprowadzenia przełomowego rozwiązania w rozwijającej się dziedzinie cyfrowego zdobienia, mogącej skorzystać z wiedzy, którą chcemy dodać. Planujemy odbyć tę podróż z naszym nowym partnerem i spodziewamy się, że jest to dopiero pierwszy krok do bardzo owocnej współpracy.

Jordi Giralt podsumowuje: drupa 2024 to właściwy moment i miejsce, aby zaprezentować światu to nowe partnerstwo i pokazać pierwsze koncepcje przełomowej maszyny KAMA Hammerhead 76/106 wyposażonej w jednostkę do powlekania TRESU.

Opracowano na podstawie informacji firmy KAMA