Grupa Durst na targach drupa 2024
5 cze 2024 11:00

Grupa Durst, jeden z wiodących producentów technologii druku cyfrowego i produkcji, prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie druku wielkoformatowego, opakowań, etykiet i oprogramowania na targach drupa 2024 pod hasłem „Ready to Print” („Gotowi do Druku”). Na swoim stoisku firma zaprezentuje również szeroką gamę aplikacji cyfrowych, w tym produkcję addytywną ceramiki technicznej.

Z niecierpliwością czekamy na niezwykle ekscytujące targi drupa, które z pewnością będą przełomowe – powiedział przed rozpoczęciem targów Christoph Gamper, CEO i współwłaściciel Grupy Durst. – Jako twórcy druku cyfrowego i liderzy technologii wierzymy, że nadszedł czas na cyfryzację w wielu obszarach, takich jak opakowania, i prezentujemy odpowiednie kompleksowe rozwiązania, które można płynnie zintegrować z istniejącą infrastrukturą i procesami produkcyjnymi jako systemy hybrydowe. Dzięki naszemu oprogramowaniu i rozwiązaniom wspieramy również naszych klientów w konfigurowaniu i optymalizacji ich cyfrowego przepływu pracy, zwiększając w ten sposób ich wydajność w całym łańcuchu wartości.

Durst Packaging / Karton składany – VariJET 106 

VariJET 106 to innowacja spółki joint venture Koenig & Bauer Durst, która utoruje drogę do cyfryzacji przemysłowej produkcji składanych kartonów. Dzięki zastosowaniu atramentów na bazie wody można produkować nawet podstawowe opakowania na żywność. Jednak VariJET 106 jest również obiecującym rozwiązaniem do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i tytoniowym do ekonomicznej produkcji krótkich i średnich serii oraz zindywidualizowanych opakowań.

VariJET 106 obsługuje format B1 i osiąga prędkość druku 5500 arkuszy na godzinę. Miesięczny wolumen druku wynosi od 500 000 do ponad 1 mln arkuszy B1. Jak przekazuje producent, dzięki hybrydowej konstrukcji z maszyną VariJET można opcjonalnie zintegrować kilka zespołów wykańczających. W ten sposób VariJET 106 staje się kompleksowym rozwiązaniem, które umożliwia ekonomiczną i szybką produkcję wysokiej jakości zadań.

Durst Packaging / Druk na tekturze falistej – biały atrament dla SPC 130

Do tej pory w przemysłowym druku cyfrowym na tekturze falistej brakowało koloru białego. Grupa Durst wprowadziła na rynek biały atrament na bazie wody dla Delta SPC 130. Zastosowanie koloru białego o wyjątkowo wysokiej nieprzezroczystości na brązowej tekturze falistej otwiera nowe możliwości projektowe i ulepsza opakowania transportowe. Nadruk białą farbą pozwala uzyskać znacznie lepszą jakość obrazu na prawie wszystkich topowych maszynach producenta, a jednocześnie dokładne dopasowanie do kolorów dodatkowych. Wszystkie atramenty i płyny stosowane w Delta SPC 130 spełniają obecne i przyszłe wymagania przemysłu spożywczego.

Durst Packaging / Label Printing – Kjet

Wraz z KJet Grupa Durst wprowadza nowe hybrydowe rozwiązanie do druku etykiet. Po XJet jest to drugi wspólny projekt z OMET. KJet to – jak mówi producent –kompleksowe rozwiązanie, które łączy w sobie zespoły drukujące z podwójnym serwomechanizmem OMET z nowoczesną technologią atramentową RSCi firmy Durst. Ponadto z KJet można zintegrować moduły do wykańczania i dalszego przetwarzania, takie jak tłoczenie folią na zimno lub jednostki do wykrawania. Zdaniem producenta ta elastyczność otwiera niezwykle szerokie portfolio zastosowań dla KJet. Konfiguracja KJet jest dostosowana do specyficznych wymagań każdego klienta.

Durst Graphics / Druk wielkoformatowy – P5 SMP

Wraz z P5 SMP, Grupa Durst rozszerza swoje portfolio druku wielkoformatowego P5 do zastosowań w sektorach Sign & Display, POP/POS, Corrugated Packaging & Display oraz Industrial Decor. Hybrydowy, wieloprzebiegowy system druku LED łączy w sobie wydajność i produktywność z maksymalną wszechstronnością. Przy szerokości druku 3,5 m i maksymalnej wydajności do 2000 m2/h, P5 SMP osiąga roczną wydajność 5 mln m2, ustanawiając nowy punkt odniesienia dla wysokonakładowego druku cyfrowego. Jako rozwiązanie hybrydowe P5 SMP może przetwarzać zarówno materiał rolowy, jak i arkuszowy i zawiera wszechstronne funkcje platformy P5.

Durst Graphics / Druk wielkoformatowy – papier Aleph Laforte 600

Wraz z przejęciem Aleph S.r.l. w 2023 r. Grupa Durst rozszerzyła swoją pozycję w dziedzinie zrównoważonych technologii druku na bazie wody. Dzięki papierowi Aleph Laforte 600 Paper na targach drupa 2024 jest prezentowana atrakcja, która została zaprojektowana do drukowania plakatów i billboardów. W swojej najmocniejszej konfiguracji system drukujący osiąga wydajność 1000 m2/h i wchodzi na nowy poziom jakości w druku plakatów i billboardów z sześcioma kolorami i 1200 dpi.

Durst Software & Solutions – kompleksowe portfolio 360

Znaczenie oprogramowania zmieniło się znacząco na przestrzeni lat. Dlatego Grupa Durst założyła w 2018 r. jednostkę biznesową Software & Solutions. Obecnie firma zatrudnia ok. 100 osób w obszarze oprogramowania. Podkreśla to zaangażowanie Grupy Durst w proaktywne napędzanie rozwoju na wszystkich poziomach. Na targach drupa 2024 Grupa Durst zaprezentuje szeroki ekosystem oprogramowania: od sklepów internetowych i edytorów grafiki online po kompleksowe rozwiązania workflow i analityczne oraz systemy ERP/MIS. Sztuczna inteligencja (AI) jest również wykorzystywana w rozwoju oprogramowania. Jedną z innowacji w tej dziedzinie jest Hawk Eye, która stanowi przełom w zakresie zapewniania jakości w druku cyfrowym. Hawk Eye analizuje każdy wydrukowany obraz z pełną prędkością i w czasie rzeczywistym.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Durst