Podczas targów Epson prezentuje przemysłową maszynę
5 cze 2024 13:11

Na targach drupa w Düsseldorfie Epson prezentuje swoją najnowszą maszynę drukującą etykiety. ColorWorks C8000e, przeznaczona do drukowania kolorowych etykiet na żądanie, zdaniem producenta zapewnia szybkość i wysoką jakość przy równoczesnym ograniczeniu kosztów i ilości odpadów w porównaniu z tradycyjną, analogową produkcją etykiet.

Oferująca szereg zaawansowanych funkcji, nowe urządzenie, jak przekazuje firma, bazuje na sukcesie swojej poprzedniczki, modelu ColorWorks C7500, i jest zaprojektowana tak, aby sprostać oczekiwaniom produkcji etykiet w sektorach od spożywczego, napojów, chemicznego i opieki zdrowotnej, po ogrodnictwo, farmację, magazynowanie i logistykę.

ColorWorks C8000e wykorzystuje technologię głowicy drukującej PrecisionCore firmy Epson, która pozwala drukować szczegółowe etykiety o powtarzalnie wysokiej jakości. Rozdzielczość 1200 x 600 dpi umożliwia odwzorowanie kodów kreskowych i małej czcionki, zaś prędkość drukowania 300 mm/s minimalizuje czas realizacji zadań na żądanie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność i powtarzalną jakość wydruków, maszyna Epson C8000e korzysta z autorskiej technologii weryfikacji dysz (Nozzle Verification Technology, NVT), która zapobiega błędom wydruku i dopasowuje kolor spotowy oraz profilowanie ICC, ułatwiając precyzyjne zarządzanie kolorami, przekazuje producent.

C8000e obsługuje wiele rodzajów podłoża, w tym papier matowy i błyszczący, folię i materiały syntetyczne. Może drukować etykiety o szerokości od 1 do 4 cali (2,54 - 10,16 cm), a regulowany stół (do 0,6 mm) pozwala na używanie grubszych podłoży, np. do drukowania metek z cenami lub etykiet do kwiatów. Według producenta, brak strat jakości przy korzystaniu z podłoży z certyfikatem BS 5609 sprawia, że ta maszyna nadaje się również do produkowania etykiet w trudnych i wymagających warunkach, np. w kontakcie ze słoną wodą lub chemikaliami.

Urządzenie Epson ColorWorks C8000e ma zapewnić niski całkowity koszt posiadania (TCO), optymalną wydajność i zmniejszenie wpływu na środowisko. Zastosowanie woreczków z atramentem o dużej pojemności pozwoliło ograniczyć zawartość plastiku aż o 75 proc. w porównaniu z kartridżami i zapewnić o 1,65 raza większą objętość w porównaniu z jego poprzednikiem. Wyprodukowano go przy użyciu o 2,6 kg mniej części metalowych niż w modelu C7500.

Model C8000e ma swobodę podłączenia, w tym z użyciem USB 3.0, Ethernetu o wysokiej prędkości, Wi-Fi (opcjonalnie) i portu we/wy, dzięki czemu łatwo integruje się z infrastrukturą bez modyfikowania istniejących systemów oprogramowania. Ponadto obsługa języków ZPL i ESC/Label zapewnia prostą integrację ze starszymi systemami. Jak przekazuje producent, dzięki wykorzystaniu sterowników ABAP do bezpośredniego druku ERP, integracja z systemem SAP jest również prosta. Zdaniem Epson, firmy szukające optymalizacji procesów i ogólnej wydajności docenią model C8000e za możliwość druku etykiet na żądanie i ich proste przechowywanie w chmurze, np. w Loftware, jednym z najwszechstronniejszych rozwiązań do zarządzania etykietami i pracami artystycznymi, lub NiceLabel Cloud, skalowalnej platformie dla przedsiębiorstw każdej wielkości.

Maszyna C8000e ma o 35 proc. mniejszy ślad węglowy w porównaniu z C7500 i zajmuje mniej miejsca, co sprawdza się w pracy w dużo mniejszych przestrzeniach. W modelu ColorWorks C8000e wszystkie operacje, takie jak ładowanie papieru, wymiana tuszu i drukowanie, wykonuje się z jednej strony, co bardzo ułatwia pracę i obsługę maszyny, przekazuje producent. Oprócz tego bardzo pojemne woreczki z atramentem pozwalają drukować dłużej bez przerw. Urządzenie jest objęta gwarancją Epson i programem CoverPlus, dostępnym dla wszystkich klientów drukujących duże wolumeny.

Nowa, mniejsza drukarka ColorWorks C8000e firmy Epson oferuje szybkie drukowanie kolorowych etykiet w wysokiej jakości na żądanie cenione na dynamicznie rosnącym rynku etykiet przemysłowych – mówi Grzegorz Moch z Epson Polska. W latach 2019-2023 popyt na maszyny ColorWorks firmy Epson znacznie wzrósł. Ten trend potwierdza, że nasza technologia oferuje nie tylko opłacalność i jakość, ale pozwala też znacznie zmniejszyć ilość odpadów oraz niekorzystny wpływ na środowisko mniej wydajnych, analogowych procesów masowej produkcji etykiet. Przyszłością przemysłowej produkcji kolorowych etykiet jest naturalnie druk na żądanie, a dzięki poszerzeniu oferty ColorWorks Epson oferuje technologię, która jest najlepsza w swojej klasie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson