Duplo Seiko przejmuje firmę Multigraf
6 cze 2024 13:55

Duplo Seiko, część szerszej Grupy Duplo, ogłosiła na targach drupa 2024 przejęcie szwajcarskiej firmy Multigraf, aby nadal dostarczać innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań dla branży.

Firma Duplo Seiko z siedzibą w Wakayama, w Japonii, rozpoczęła swoją działalność 50 lat temu od powielaczy matrycowych. Obecnie firma ta jest znana na świecie ze swojej specjalizacji w zautomatyzowanych rozwiązaniach do cięcia.

Przejęcie firmy Multigraf, innego producenta urządzeń wielofunkcyjnych, pozwala Duplo Seiko na dalsze wzmocnienie pozycji rynkowej w zakresie rozwiązań do cięcia i wielofunkcyjnego wykańczania.

Obie firmy od dłuższego czasu łączy współpraca. Ponieważ Multigraf obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia, przejęcie przez Duplo Seiko jest logiczną i naturalną ewolucją. 

Hideki Hashiguchi, dyrektor generalny i prezes Duplo Seiko, skomentował: Jesteśmy zaszczyceni, mogąc powitać Multigraf w Grupie Duplo. Multigraf jest bardzo znaną i uznaną marką z długą historią. Jestem przekonany, że ta integracja umożliwi obu firmom przyspieszenie przyszłego rozwoju technologicznego, a także zapewni silniejsze wsparcie dla naszych klientów.

W ramach transakcji firma Multigraf będzie nadal działać pod nazwą Multigraf i pozostanie w Szwajcarii.

Przejęcie Multigrafu przez Duplo Seiko to ekscytujący nowy początek dla wszystkich – powiedział Robert Barrer, prezes firmy Multigraf. Mój ojciec założył Multigraf i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi nas przyszłość.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo