Kyocera wprowadza na rynek nową atramentową głowicę drukującą
7 cze 2024 11:12

Kyocera Corporation opracowała nową atramentową głowicę drukującą z technologią recyrkulacji atramentu w dyszy. Dostępna od kwietnia 2024 r., nowa głowica KJ4B-EX1200-RC osiąga wiodącą w branży wydajność podawania kropli w szerokim zakresie zastosowań, w tym w druku komercyjnym i druku opakowań, i jest kompatybilna z szeroką gamą atramentów.

Druk cyfrowy oferuje zaletę natychmiastowego, konfigurowalnego drukowania w dowolnej ilości, przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko poprzez wyeliminowanie odpadów płynnych, które występują w procesach czyszczenia płyt. W rezultacie popyt na druk cyfrowy, w tym druk atramentowy, szybko rozszerza się z tradycyjnych nośników papierowych na nowe zastosowania, takie jak tekstylia, opakowania spożywcze i materiały budowlane.

W ostatnich latach formuły atramentów zostały zróżnicowane w celu zwiększenia wydajności i dostosowania do szerszego zakresu zastosowań. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na głowice drukujące, które mogą obsługiwać szerszą gamę atramentów przy wyższych prędkościach, oferując jednocześnie lepszą rozdzielczość i zwiększoną trwałość. Szczególnie na rynku druku komercyjnego i druku opakowań, nowe głowice drukujące muszą zapewniać zoptymalizowaną objętość kropli, aby drukować nie tylko na tradycyjnych papierach wysokiej jakości, ale także na papierach powlekanych i foliach. Ponadto, wraz ze wzrostem prędkości druku, szybkoschnące atramenty stają się kluczowym priorytetem, stawiając nowe wymagania w zakresie kompatybilności głowic drukujących.

Solidna konstrukcja technologii głowic drukujących Kyocera umożliwia stabilne, ciągłe drukowanie w celu zwiększenia wydajności w druku przemysłowym. W rezultacie Kyocera pretenduje do miana lidera cyfryzacji branży poligraficznej, zmniejszając obciążenie operatorów i poprawiając wydajność pracy.

Główne cechy nowej głowicy „KJ4B-EX1200-RC” to: recyrkulacja atramentu w dyszy, która zapewnia kompatybilność z szerszą gamą atramentów, w tym atramentów szybkoschnących, w szerszym zakresie zastosowań, większa produktywność dzięki wysokiej częstotliwości napędu i większej maksymalnej objętości kropli, wysoka jakość druku dzięki unikalnemu monolitycznemu siłownikowi piezoelektrycznemu Kyocera, większa wszechstronność dzięki znormalizowanym interfejsom elektrycznym.

Kyocera zaprezentowała tę głowicę drukującą na tegorocznych międzynarodowych targach drupa 2024.

 

Opracowano na podstawie informacji Kyocera