170 000 odwiedzających w Düsseldorfie
10 cze 2024 15:12

Według organizatorów drupa 2024 pod wieloma względami przekroczyła oczekiwania. Opinię tę opierają na wysokich ocenach przyznanych tegorocznej edycji targów przez odwiedzających z całego świata, którzy dzięki wizycie w Düsseldorfie mogą wrócić do pracy z nowymi pomysłami i planami rozwoju. drupa to jednak nie tylko moc inspiracji  dla branż poligraficznej i opakowaniowej, to także a może nawet przede wszystkim wiele podpisanych umów i sfinalizowanych transakcji.

7 czerwca, po jedenastu dniach, zakończyły się największe i najważniejsze targi w dziedzinie technologii druku na świecie – drupa 2024. W imponujący sposób zademonstrowały one postęp całego sektora i dały dowód doskonałości operacyjnej branży. 1643 wystawców z 52 krajów zaprezentowało w Düsseldorfie wyjątkowe innowacje i zachwyciło odwiedzających niezapomnianymi wrażeniami. Międzynarodowy udział odwiedzających wyniósł 80 proc., a uczestnicy pochodzili ze 174 krajów – to rekordowa liczba!  Azja, po Europie, była najsilniej reprezentowanym regionem, z odsetkiem odwiedzających równym 22 proc., a następna w kolejności uplasowała się Ameryka – 12 proc.  Azja, a także Ameryka Łacińska i region MENA, to rynki o dużym potencjale wzrostu, co znalazło odzwierciedlenie w znacznym zwiększeniu obecności wystawców i portfeli zamówień. Wielu kluczowych graczy, takich jak Bobst, Canon, Fujifilm, Heidelberger Druckmaschinen, HP, Horizon, Koenig & Bauer, Komori, Konica Minolta, Kurz i Landa, zadeklarowało, że podczas wydarzenia doszło do zawarcia umów, które znacznie przekroczyły ich pierwotne oczekiwania. W niektórych przypadkach wyznaczone cele sprzedażowe zostały osiągnięte w rekordowym czasie – już w pierwszych dniach targów.

Wystawcy chwalili wysoki poziom kompetencji decyzyjnych odwiedzających. Ci z kolei wysoko ocenili zakres produktów i usług oferowanych w 18 halach wystawienniczych. Około 96 proc. wszystkich odwiedzających potwierdziło, że ich cele związane z wizytą w Düsseldorfie zostały osiągnięte. Ponad 50 proc. z nich to osoby z branży poligraficznej. Drugą w kolejności okazała się branża opakowaniowa, której udział w rynku znacznie wzrósł w ostatnich latach i która dla wielu wystawców staje się głównym celem rozwoju.

Łącznie w targach drupa 2024 wzięło udział 170 000 odwiedzających.

Następne targi drupa odbędą się w 2028 r.

 

Opracowano na podstawie materiałów drupa