Grupa Fujifilm przyspiesza rozwój działalności
11 cze 2024 14:00

Revoria EC2100S J

Grupa Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek globalny czterech nowych maszyn produkcyjnych średniej klasy z serii Revoria Press. Modele Revoria Press EC2100S i Revoria Press SC285S są wyposażone w stację specjalnego tonera oprócz tonerów czterokolorowych, co umożliwia drukowanie pięciu kolorów w jednym przebiegu. Modele Revoria Press EC2100 i Revoria Press SC285 to maszyny czterokolorowe. Wszystkie cztery produkty mają kompaktowe rozmiary i oferują wysoką prędkość i jakość druku. Sprzedaż na całym świecie rozpocznie się w grudniu 2024 roku.

Revoria SC285S

Seria Revoria Press została wprowadzona na rynek w lipcu 2021 roku. Flagowy model, Revoria Press PC1120, przeznaczony na rynek profesjonalny z górnej półki, oferuje jednoprzebiegowy sześciokolorowy zespół drukujący obejmujący maksymalnie dwa tonery specjalne, rozdzielczość druku 2400 dpi, drukowanie z prędkością 120 stron na minutę oraz wysoką jakość druku obrazów za pomocą tonera Super EA-Eco, który wyróżnia się jednymi z najmniejszych cząstek w branży. Revoria Press PC1120 jest jednym z liderów na globalnym rynku druku produkcyjnego w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz regionie Azji i Pacyfiku.

Modele Revoria Press EC2100S i Revoria Press EC2100 drukują z wysoką prędkością 100 stron na minutę (przy papierze niepowlekanym A4 o gramaturze papieru 52-400 g/m² przy użyciu kolorów CMYK) i służą głównie do szerokiego zakresu druku komercyjnego i szybkiego drukowania. Natomiast Revoria Press SC285S i Revoria Press SC285 o prędkości drukowania 85 stron na minutę (przy papierze niepowlekanym A4 o gramaturze papieru 52-400 g/m² przy użyciu kolorów CMYK) są wykorzystywane do szybkiego drukowania oraz drukowania we własnym zakresie.

RevoriaPress EC2100s f

Produkty obsługują szeroki zakres gramatur papieru, od 52 g/m² do 400 g/m² (Podczas korzystania z podajnika podciśnieniowego), oraz formaty papieru od 90 x 146 mm do 330 x 1300 mm (wymaga opcjonalnej instalacji podajnika / tacy odbiorczej papieru, które obsługują drukowanie długich arkuszy) bez spadku prędkości drukowania. Wyposażono je w nową funkcję, inteligentną bramkę monitorującą D1 (wymiana koloru tonera specjalnego wymaga wcześniejszego przeszkolenia), która wykrywa zmienność kolorów i niewspółosiowość przód-tył podczas drukowania, umożliwiając automatyczną korektę w czasie rzeczywistym w celu utrzymania wysokiej jakości druku bez spadku wydajności, jak przekazuje producent. Aby generować wysokiej jakości obrazy i sprawne przepływy pracy, będą dostępne dwa serwery druku Revoria Flow i Fiery.

Na stoisku na targach drupa Fujifilm zaprezentowało maszyny „EC2100S” i „SC285S”, które potrafią drukować w 5 kolorach. Jako cechę szczególną firma zstosowała kolor różowy, który rozszerza gamut kolorów i bardzo dobrze oddaje odcienie skóry.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Fujifilm