HP ujawnia pierwszego klienta Indigo 120K w wersji beta
11 cze 2024 11:09

Firma wydawnicza została pierwszym na świecie klientem w wersji beta, który zainstalował maszynę HP Indigo 120K Digital Press.

Limego z siedzibą w Niemczech to w pełni cyfrowe wydawnictwo. Wcześniej zlecało ono swoje długie serie specjalistom od offsetu, ale teraz będzie w stanie utrzymać całą działalność we własnym zakresie.

Przemawiając na stoisku HP podczas targów drupa w Messe Düsseldorf, Dirk Reinhardt, członek zarządu Limego, powiedział: Nasze beta testy maszyny HP Indigo 120K Digital Press naprawdę zmieniły sposób, w jaki prowadzimy naszą działalność tutaj, w Limego.

Jesteśmy teraz w stanie produkować wszystko we własnym zakresie, z prawdziwą konwersją offsetową, dzięki szybkości i produktywności, jaką oferuje ta nowa i innowacyjna maszyna cyfrowa.

Markus Weiss, dyrektor generalny HP Industrial Print EMEA, dodał: Zbudowane na podstawie ponad 10-letnich, sprawdzonych w praktyce innowacji HP, portfolio HP Indigo jest produktywne i wydajne oraz jest prawdziwym liderem cyfrowej transformacji w branży poligraficznej.

Dzięki naszej współpracy z Limego z przyjemnością obserwujemy, jak firma zwiększa skalę produkcji i wydajność w całej swojej działalności biznesowej dzięki maszynie HP Indigo 120K Digital Press.

Zaprezentowana na początku tego roku maszyna Indigo 120K może osiągać prędkość 6 tys. arkuszy na godzinę i produkować ponad 2 mln arkuszy B2 miesięcznie.

HP twierdzi, że maszyna redukuje liczbę punktów kontaktu z człowiekiem i umożliwia obsługę wielu maszyn przez jednego operatora. Zapewnia ona offsetową jakość obrazu i opcję trybu Eco, która zmniejsza emisję dwutlenku węgla przez maszynę o 11 proc.

Opracowano na postawie informacji firmy HP