Komori rozszerza inwestycje w elektronikę drukowaną
11 cze 2024 08:12

W ramach zaangażowania Komori Corporation w kształtowanie przyszłości technologii druku, firma rozszerza swoje zainteresowanie na elektronikę drukowaną (printed electronics – PE). Komori America ogłasza, że będzie odpowiedzialna za sprzedaż technologii PE w Ameryce Północnej. Doug Schardt został mianowany dyrektorem ds. elektroniki drukowanej, aby wykorzystać pojawiające się możliwości w sektorach, w których rośnie zapotrzebowanie na funkcje elektroniczne, i wspierać rozwój działalności Komori w zakresie PE. Będzie on również nadal pełnił funkcję dyrektora ds. zarządzania produktami w Komori America.

Komori postrzega elektronikę drukowaną jako działalność rozwojową. W 2023 r. firma Komori Corporation utworzyła Centrum Rozwoju Technologii Elementów Elektroniki Drukowanej na terenie zakładu Tsukuba w Japonii, w celu opracowania technologii elementarnych dla PE. Firma rozszerza tę inwestycję w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na obecne naciski rządu USA, aby poradzić sobie z zakłóceniami w łańcuchu dostaw związanych z tradycyjnymi chipami krzemowymi, spowodowanymi pandemią COVID-19, za pomocą procesów, które opierają się na innych materiałach i procedurach produkcyjnych.

Elektronika drukowana wykorzystuje techniki drukowania do tworzenia urządzeń elektrycznych na różnych podłożach. Zamiast tradycyjnych metod, które obejmują wytrawianie obwodów na chipach krzemowych, PE wykorzystuje specjalne atramenty i maszyny do tworzenia urządzeń elektronicznych na różnych powierzchniach, takich jak papier, plastik, a nawet tkanina. Efektem jest klasa elektroniki, która jest lekka, wszechstronna i opłacalna – cechy, które otwierają wiele możliwości biznesowych dzięki możliwości produkcji szerokiej gamy aplikacji, takich jak technologie do noszenia i inteligentne opakowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Komori