Przetestuj i wypróbuj Openair-Plasma
3 lip 2024 10:46

Technologia plazmy atmosferycznej stała się uniwersalnym rozwiązaniem problemów w przetwarzaniu szerokiej gamy materiałów w różnych gałęziach przemysłu. Każdy, kto szuka odpowiedniej plazmowej obróbki powierzchni dla swojego produktu lub właściwej kombinacji materiałów, może zarezerwować wszechstronną usługę "Book-a-Demo" w firmie Plasmatreat GmbH z niemieckiego Steinhagen - i przekonać się o wydajności i możliwościach plazmy.

Dzięki innowacyjnym aplikacjom Openair-Plasma i PlasmaPlus firmy Plasmatreat własności powierzchniowe materiałów takich jak metal, plastik, szkło lub tekstylia można poddać specjalistycznej modyfikacji. Technologię plazmową da się przykładowo wykorzystać do obróbki wstępnej przed klejeniem, malowaniem, drukiem lub uszczelnianiem nawet nowych kompozytów łączących materiały niekompatybilne, np. różne tworzywa sztuczne. Plazma stała się prawdziwym przełomem w produkcji przemysłowej zaawansowanych technologicznie produktów aż po przedmioty codziennego użytku. Czyszczenie, aktywowanie lub powlekanie powierzchni z pomocą technologii plazmowej znalazło zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych i różnych branżach.

Zapisz się na testy na żywo lub online

W rozmowach z klientami eksperci ds. technologii plazmowej określają wyzwania i parametry procesu oraz wykorzystują różnorodne testy w celu ustalenia idealnych parametrów plazmy dla każdego indywidualnego zastosowania. W kolejnym kroku działanie plazmy jest testowane podczas demonstracji na żywo dostosowanej do potrzeb klienta, z użyciem dostarczonych przez niego próbek (lub podobnych), i oceniane za pomocą różnych metod testowych. Następnie eksperci objaśniają rezultaty Openair-Plasma i PlasmaPlus dla konkretnego zastosowania w trakcie bezpośredniej rozmowy. Odbywa się to na miejscu, w jednym z centrów technologicznych Plasmatreat w Niemczech, USA, Kanadzie, Chinach lub Japonii, lub alternatywnie za pośrednictwem spotkania internetowego. Usługę "Book-a-Demo" można łatwo zarezerwować online, podając dokładne szczegóły dotyczące materiału, produktu i lokalizacji.

Łatwy start z technologią plazmową

Jeśli "Book-a-Demo" zakończy się sukcesem, klient może rozpocząć stosowanie plazmowej obróbki powierzchni w swych procesach produkcyjnych dzięki wypożyczonemu sprzętowi lub nabyć zautomatyzowaną, liniową jednostkę do obróbki plazmowej (PTU), która jest dostosowana do jego potrzeb i parametrów produkcji.

Plasmatreat oferuje kompleksowe wsparcie od pierwszego kontaktu przez "Book-a-Demo" lub rezerwację systemu wynajmu, instalację, uruchomienie i obsługę posprzedażną systemów. Innowacyjne systemy światowego lidera w dziedzinie technologii plazmy atmosferycznej są przystosowane do pracy w trybie inline i można je łatwo zintegrować z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Suchy proces umożliwia bezpośrednie dalsze przetwarzanie, a tym samym wspiera wysoce wydajne, w pełni zautomatyzowane procesy. Jednocześnie zastosowanie plazmy atmosferycznej jest znacznie bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla wielu konwencjonalnych procesów produkcyjnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Plasmatreat