Jubileusz Mondi
5 lip 2024 14:00

Color Copy, najwyższej jakości papier Mondi do druku laserowego i atramentowego, obchodzi 35-lecie istnienia. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1989 r. Color Copy stał się istotną częścią projektów drukowanych cyfrowych, od dokumentów biznesowych i materiałów marketingowych, do produktów kreatywnych.

Ten papier premium do kolorowego druku cyfrowego oferuje wysoką jakość nadruku, wysoki blask kolorów i zachowanie szczegółów. Aby uczcić tę rocznicę, firma Mondi rozszerzyła gamę produktów o dodatkowe papiery Color Copy do szybkiego druku atramentowego na materiałach z roli. Firma przekazuje, że Color Copy jest również pionierem zrównoważonego rozwoju. Jako pierwszy papier do druku cyfrowego, uzyskał certyfikat FSCTM i brązowy poziom certyfikacji Cradle to Cradle. Color Copy spełnia ponadto wszystkie kryteria oznakowania ekologicznego UE. Mondi dąży do ograniczenia emisji generowanych podczas produkcji i od 2004 r. zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 45 proc. w całej firmie. Podczas gdy pozostałe emisje CO2 są obecnie nieuniknione, Mondi oferuje opcję ich kompensacji przy zakupie Color Copy już od 2010 r.

Papier Color Copy nadaje się do szeregu zastosowań w druku cyfrowym, a z biegiem lat, wraz z wprowadzaniem nowych formatów, gramatur i optymalizacji, dodano kolejne, w tym format A4 i szereg innych formatów dla druku cyfrowego.

Oprócz oryginalnego papieru Color Copy w formacie arkuszowym, Mondi oferuje obecnie trzy nowe papiery Color Copy z roli do zastosowań w szybkim druku atramentowym:

  • Color Copy Original (zwoje do druku atramentowego): gładki, o wysokiej białości, niepowlekany papier do szybkiego druku atramentowego z roli nadaje się do druku komercyjnego, w tym książek i podręczników. Papier jest dostępny w gramaturach od 70 do 160 g/m². Jego niska gramatura wynosząca 1,1 sprawia, że nadaje się do cienkich podręczników.
  • Color Copy Jet Silk: satynowo gładki papier do druku komercyjnego i produkcji książek jest dostępny w gramaturach od 70 do 240 g/m². Cienki papier może być stosowany do wąskich grzbietów książek i wymaga mniejszej liczby zmian roli w produkcji.
  • Color Copy Jet Silk Premium: satynowany, pigmentowany papier, w gramaturach od 90 do 250 g/m², jest właściwym wyborem dla drukarni, które chcą używać jedwabiście miękkich, gładkich papierów w szybkim druku atramentowym i do specjalnych zastosowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mondi