Antalis kontynuuje modernizację Creative Papers
8 lip 2024 08:00

W swojej najnowszej reorganizacji kreatywnych marek papieru Antalis stworzył nowy wzornik Curious Collection. Katalog obejmuje pełną kolekcję papierów i tektur należących do rodziny Curious, tj. Curious Metallics, Curious Matter, Curious Skin i Curious Translucents.

Vicky Weatherington, menedżer sprzedaży papierów kreatywnych w Antalis, mówi: Po niedawnym ponownym wprowadzeniu na rynek serii Curious, jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tych wspaniałych, nowych próbek na rynek i mamy nadzieję, że projektanci, marki i kreatywni drukarze będą cieszyć się ich używaniem w celu odkrywania prawdziwego piękna i wrażliwości dotykowej tej pionierskiej serii.

Wzornik jest oprawiony w foliowaną okładkę spiralną i ma format A6. Zawiera zadrukowane próbki papierów w różnych odcieniach i gramaturach, co ułatwia korzystanie z nich przez projektantów i studia. Każdej próbce towarzyszy rozkładana tabela, pokazująca opcje w każdym asortymencie.

Kolekcja Metallics obejmuje papiery i tektury o różnych gramaturach, każdy z połyskującym wykończeniem. Matter obejmuje papiery mające teksturę, od neutralnych po intensywne odcienie. Skin to gama matowych papierów o dużej odporności na ścieranie, dzięki czemu nadają się one do opakowań lub zaproszeń. Papiery te mają również jedwabiste wykończenie. Papiery półprzezroczyste są dostępne w wersji białej oraz przezroczystej i oferują możliwość kreatywnego projektowania.

Przeprojektowany wzornik dla papierów Curious nawiązuje do podobnie zaprojektowanego katalogu próbek dla niepowlekanych papierów Olin, obejmujących papiery Design Colours i Origins. Te również są oprawione w okładkę spiralną i mają format A6. Odświeżony katalog Olin został wydany kilka tygodni temu.

Firma z pewnością wprowadzi podobne wzorniki dla rodzin Keaykolour i Rives. Są to marki, które zostały przejęte od ArjoWiggins Scotland, gdy młyn Stoneywood został umieszczony w administracji pod koniec 2022 r. Po tym nastąpiło odświeżenie każdego asortymentu, niezbędne po zamknięciu zakładu, który produkował papier.

Opracowano na podstawie informacji firmy Antalis