Wyróżnienie podkreśla zaangażowanie Epson w utrzymywanie najwyższych standardów w zakresie praktyk środowiskowych, praw pracowniczych i praw człowieka oraz etyki i zrównoważonego zaopatrzenia. Platynowe wyróżnienie plasuje Epson w górnym 1 proc. wszystkich firm i branż ocenianych przez EcoVadis, odzwierciedlając ciągły postęp w działaniach firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Epson podniósł swój ogólny wynik z 77 do 83 punktów na 100 możliwych, w momencie gdy EcoVadis wprowadził bardziej rygorystyczne kryteria oceny. Ten certyfikat daje klientom pewność, że Epson jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych firm w swojej branży.
W niedawnej ocenie Epson osiągnął znakomite wyniki w branży, plasując się w górnym 1 proc. zarówno pod względem ochrony środowiska, jak i praw pracowniczych i praw człowieka oraz w górnych 2 proc. pod względem zrównoważonego zaopatrzenia. Dodatkowo firma plasuje się w czołowych 30 proc. pod względem etyki. Kryteria oceny EcoVadis są coraz bardziej rygorystyczne, w tym roku zdobycie platynowego medalu wymaga uplasowania się w górnym 1 proc. wszystkich ocenianych firm. Najnowsza platynowa ocena Epson jest świadectwem zaangażowania i znaczącego postępu w kierunku zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatniego roku.
Ten platynowy certyfikat jest wynikiem naszego nieustannego wdrażania wymiernych inicjatyw mających na celu identyfikację i rozwiązywanie wyzwań społecznych i środowiskowych – powiedział Takanori Inaho, prezes Epson Europe. – Zawsze kierowaliśmy się zasadą Sho Sho Sei, która odzwierciedla zaangażowanie w ciągłe doskonalenie. Stoi ono za rozwojem naszej technologii kompaktowych, wydajnych i dopracowanych w każdym calu produktów. Nasze autorskie technologie przyczyniają się do praktycznych rozwiązań klimatycznych i zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za łagodzenie naszego wpływu na planetę.
Epson czyni postępy w kierunku osiągnięcia celu na 2050 r., jakim jest osiągnięcie negatywnego bilansu węglowego i funkcjonowanie bez wykorzystania zasobów kopalnych. Do najważniejszych osiągnięć w roku fiskalnym 2023 należą:
Dekarbonizacja: Całkowitym przejściu na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych w zakładach Epson na całym świecie w 2023 r. Emisje związane z podróżami służbowymi zostały zredukowane o 19 proc. (w roku fiskalnym 2023 w porównaniu z rokiem fiskalnym 2022), a zoptymalizowane dostawy z fabryk w Azji mają w przyszłości zmniejszyć emisję CO2 o 10-50 proc. na kontener. Plany budowy elektrowni do pozyskiwania energii z biomasy w Japonii zmniejszą zależność od paliw kopalnych.
Odpowiedzialność społeczna: Epson silniej angażuje się na rzecz różnorodności, równości i integracji poprzez kompleksowe inicjatywy szkoleniowe. Fabryki firmy w Indonezji i na Filipinach otrzymały status platynowy Responsible Business Alliance (RBA) za etyczne praktyki pracy.
Wzmocnienie zarządzania: Epson otrzymał odnowiony certyfikat Bureau Veritas potwierdzający zgodność działania z Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).
Boris Manev, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe B.V., powiedział: Nasza wizja jest klarowna: chcemy być na czele zmian w zrównoważonych innowacjach i wyznaczać nowe standardy w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Nasze przełomowe inicjatywy, takie jak rozwój recyklingu tekstyliów i współpraca z liderami branży modowej, pokazują, że zrównoważony rozwój i sukces biznesowy mogą iść w parze. Nasze inwestycje w wychwytywanie dwutlenku węgla i energię odnawialną są kluczowymi kamieniami milowymi na naszej drodze do przyszłości o ujemnym śladzie węglowym. Ta platynowa akredytacja jest wynikiem ciężkiej pracy i podkreśla niezłomne zaangażowanie całego zespołu Epson w dążenie do zrównoważonej przyszłości. Nie tylko odzwierciedla to naszą pozycję lidera w zakresie doskonałości produktów i innowacji, ale też nasz wkład w zrównoważenie całej branży.
Opracowano na podstawie informacji firmy Epson