20 lat Lotos-Poligrafia
6 gru 2016 14:48
W dniach 14-15 czerwca br. zarząd drukarni Lotos-Poligrafia zaprosił klientów do Ośrodka PTTK w Puławach.
Prezes zarządu Edward Dreszer jest postacią bardzo popularną i szanowaną w środowisku poligrafów. O uznaniu dla jego działalności świadczy ponowny wybór do Rady Polskiej Izby Druku i powierzenie mu funkcji wiceprezesa Izby.
Lotos-Poligrafia to jedna z najlepszych i najnowocześniejszych warszawskich drukarń. Mieści się w nowoczesnym budynku tuż przy Wale Miedzeszyńskim; jej powierzchnia to ponad 1000 m2. Wśród ponad 80 pracowników drukarni aż 9 to inżynierowie po studiach poligraficznych. Spośród maszyn najważniejsze są dwie 8-kolorowe offsetowe maszyny firmy Heidelberg Speedmaster 74-8-P5 wyposażone m.in. w system kontroli barwy CPC-24. Introligatornia to również nowoczesny wydział, w którym znajdują się: zbieraczka, linia do oprawy zeszytowej ST-300, linia do opraw bezszwowych Tigra firmy Müller Martini, maszyna do oprawy kalendarzy, trójnóż. Nowa jest też linia CtP-Trendsetter firmy Heidelberg. Wśród wykonywanej przez Lotos-Poligrafia produkcji są również czasopisma produkowane na eksport. Wyraźnie widać, że drukarnia ma pełne obłożenie i nie grozi jej przestój.
Z okazji 20-lecia założenia firmy zarząd drukarni zaprosił grupę wieloletnich partnerów biznesowych wraz z przedstawicielami pracowników do spędzenia dwóch dni w Puławach i Kazimierzu nad Wisłą. Zaproszeni goście zostali przewiezieni autokarem do hotelu „Pod Żaglami” w Puławach. Piękna pogoda, wspaniała lokalizacja nad Wisłą, bardzo dobra organizacja zapewniły uczestnikom wyjazdu możliwość miłego spędzenia weekendu. W programie uroczystości oprócz relaksu organizatorzy postarali się o uzupełnienie wiedzy zaproszonych gości. Specjalnie dla nich profesor dr hab. Stanisław Popek przygotował wykład „Światło i barwa jako energia życia” Ciekawa tematyka wykładu i osoba wykładowcy zaintrygowały uczestników jubileuszu. Prawie godzinny wykład i dyskusja z prelegentem znacznie wzbogaciły wiedzę słuchaczy o wpływie barwy na życie, jej indywidualnym postrzeganiu, znaczeniu światła i barwy w różnych kulturach. Wykładowca jest również twórcą: poetą, a zarazem prezesem Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i na koniec wykładu obdarował uczestników swoją książką „Poliptyk czasu – wybór poezji”, co dało wszystkim zainteresowanym możliwość poznania barwy nie tylko jako elementu procesów reprodukcji i druku, ale również barwy w wersji poetyckiej.
Po wykładzie uczestnicy mogli zwiedzić zamek Czartoryskich i na koniec dnia uczestniczyć w kolacji bankietowej. Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie okolic Puław, Janowca i Kazimierza nad Wisłą.
Korzystając z okazji zapytaliśmy Małgorzatę i Edwarda Dreszerów o najważniejsze wydarzenia w 20-leciu firmy. Prezes Edward Dreszer wspo-minał wydarzenia sprzed 17 lat, gdy do realizacji przyjęto zlecenie angażujące prawie 100% kapitału, a nieuczciwy zleceniodawca wykorzystując lukę w umowie zakwestionował wykonanie usługi. Ponieważ był to klient po studiach prawniczych, sytuacja była dramatyczna, gdyż istniało niebezpieczeństwo utraty płynności firmy. Ostatnią deską ratunku okazał się mój brat – wspominał Edward Dreszer. – Na szczęście on również jest prawnikiem i adwokatem i dzięki temu wygrał dla nas bilet na dalsze istnienie firmy.
Nową osobą w zarządzie drukarni jest Piotr Wiśniowski, kolega ze studiów państwa Dreszerów, wieloletni dyrektor w Kujawskich Zakładach Poligraficznych „Druk-Pak”. W drukarni Lotos-Poligrafia pełni funkcję wiceprezesa i zajmuje się sprawami technicznymi oraz organizacyjnymi. Pan Piotr to osoba o olbrzymim doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach zawodowych. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli poznać jego umiejętności organizacyjne podziwiając perfekcyjnie zorganizowany jubileusz drukarni.
Gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych lat wspaniałej kondycji: TAK trzymać.
Andrzej Janicki