45 lat innowacji DuPont
18 lis 2019 13:17

Firma DuPont Advanced Printing (DuPont) z dumą świętuje 45 lat innowacji dla rynku fleksograficznego, które nadal wspierają procesy druku przyjaznego dla środowiska. Rewolucyjny system obróbki płyt fleksograficznych Cyrel Fast doczekał się w tym roku 1500. instalacji.

Świadectwo jakości

Prawie 20 lat temu DuPont zrewolucjonizował rynek opakowań giętkich wprowadzając pierwszą termiczną płytę fleksograficzną i system jej obróbki nazwany Fast ze względu na to, jak szybko płyta mogła być wywołana i przygotowana do druku – powiedział Sam Ponzo, globalny dyrektor działu DuPont Advanced Printing. – Od tego czasu DuPont jest w czołówce firm opracowujących kolejne generacje urządzeń, które zapewniają lepsze przetwarzanie płyt, większą niezawodność i jeszcze niższe emisje lotnych związków organicznych. 1500. instalacja systemu Cyrel Fast jest świadectwem jakości i wartości, jaką nasze systemy zapewniają drukarniom i dostawcom opakowań na całym świecie.

Obecna, 2. generacja systemów Cyrel Fast to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów, jeśli chodzi o emisję lotnych związków organicznych, których ilość została zredukowana o ponad 98 proc. w porównaniu z systemami opartymi na rozpuszczalnikach. Zapewnia to emisję VOC znacznie poniżej nawet najbardziej rygorystycznych przepisów ochrony środowiska. 1500. system Cyrel Fast trafił do amerykańskiej firmy EXPAC Prepress Service Group z Downingtown w Pensylwanii.

Nowy poziom wydajności

Jesteśmy użytkownikami procesorów termicznych DuPont Cyrel Fast od ponad 15 lat – powiedział Edward Bernier, prezes EXPAC Prepress Service Group. – Jakość DuPont zawsze robiła wrażenie, ale najnowsza generacja procesorów Cyrel Fast przenosi wydajność na wyższy poziom. Oprócz niższych emisji lotnych związków organicznych umożliwia ona dłuższy czas pracy dzięki niższym wymogom konserwacyjnym i możliwościom zdalnej diagnostyki niedostępnym dla poprzednich generacji.

O ile płyty fleksograficzne odgrywają ważną rolę w zapewnianiu ekologiczności procesów drukowania, o tyle bezrozpuszczalnikowe procesory termiczne stanowią niezbędny element obróbki tych płyt w sposób zrównoważony, z zachowaniem najwyższej jakości. DuPont od blisko 20 lat – czyli od momentu, w którym zaczął je promować zamiast konwencjonalnych procesorów rozpuszczalnikowych – zajmuje miejsce w czołówce producentów procesorów termicznych. Na targach Labelexpo Europe 2019 firma prezentowała korzyści zapewniane przez najnowszą, 2. generację systemów termicznych Cyrel FAST. Z 1500 instalacjami systemów na całym świecie w firmach różnej wielkości DuPont posiada wyjątkowe doświadczenie w wywoływaniu termicznym płyt fleksograficznych, przyjaznym dla środowiska oraz w produkcji płyt z okrągłym i płaskim punktem, które zapewniają najlepszą jakość.

Oprócz zapewnienia korzyści środowiskowych wynikających z wyeliminowania rozpuszczalników z procesu obróbki termicznej urządzenia Cyrel FAST poprawiają wydajność, bowiem wywoływanie płyt odbywa się w tempie o 75 proc. szybszym niż w procesorach rozpuszczalnikowych. Co więcej – jak podkreślał jej jubileuszowy użytkownik – ostatnia generacja tych urządzeń zapewnia dłuższą niezawodność działania dzięki ograniczeniu czynności serwisowych w porównaniu z poprzednimi generacjami oraz innymi dostępnymi obecnie systemami.

W odpowiedzi na oczekiwania

W trend nieustannych innowacji wpisuje się również prezentowana na targach Labelexpo Europe 2019 nowa, udoskonalona wersja nagradzanych płyt DuPont Cyrel EASY. 

Ulepszone płyty DuPont Cyrel EASY EFM do podłoży papierowych to średnio twarde płyty cyfrowe z płaskim punktem, opracowane z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości odwzorowania obrazu zarówno na mediach powlekanych, jak i niepowlekanych.

Nowe wersje płyt DuPont Cyrel EASY EFM zapewniają kilka korzyści: mogą one być wykorzystywane do zadruku różnych podłoży papierowych; gwarantują oszczędności bez pogarszania jakości druku; a także pozwalają na zadruk pochodzących z recyklingu i przyjaznych dla środowiska podłoży opakowaniowych przy zachowaniu oczekiwanych barw i wysokiej jakości projektów graficznych – wyjaśnia Ellen Richter, kierownik ds. komunikacji marketingowej w DuPont Advanced Printing EMEA. – To wszystko sprawia, że drukowane z ich pomocą produkty jeszcze lepiej przemawiają do konsumentów oczekujących zrównoważonych opakowań.  AN

Artykuł sponsorowany