Aby czytało się piękniej
27 sie 2018 08:26

Siedemnaście zakładów w całej Europie, w tym siedem w Wielkiej Brytanii, ale okładki książkowe CPI Group drukuje w jednym miejscu – w Croydon w południowym Londynie. Firma ostatnio zainwestowała w maszynę Jet Press 720S, aby produkować małe serie obwolut i okładek książek, a także ich ilustrowanych sekcji z maksymalną jakością i niezawodnością. 

Jet Press 720S w CPI został zainstalowany w lipcu br. Mówi Jamie Stanborough, dyrektor operacyjny w CPI Books: Jet Press 720S był na naszym radarze od kilku lat. Kiedy podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu się wyłącznie na druku książek w tej lokalizacji, stało się dla nas oczywiste, że musimy poradzić sobie z rosnącą liczbą zamówień na małe nakłady, które nam zlecano. Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu istniejących maszyn cyfrowych do CPI Color, naszej komercyjnej drukarni w pobliżu – która zajmie się teraz wszystkimi naszymi ogólnymi, komercyjnymi pracami drukarskimi – przeznaczając nasz obiekt wyłącznie do druku książek.

Nasz zakład w Croydon stanowi centrum kolorów dla wszystkich naszych brytyjskich oddziałów zajmujących się oprawą. Mamy sześć maszyn offsetowych i pełną, szeroką gamę urządzeń do prepressu oraz finishingu, które dostarczają co tydzień około 3 milionów obwolut i okładek książek do naszych brytyjskich introligatorni. Są wśród nich okładki niektórych z największych nazwisk i marek branży wydawniczej takich jak seria o Harrym Potterze, David Walliams, Sarah J. Mass czy „Gra o tron”. 

Większość tych prac jest drukowana offsetem, ale wydawcy coraz bardziej niechętnie gromadzą zapasy magazynowe i starają się częściej drukować mniejsze nakłady. Tam właśnie sprawdza się Jet Press. Uzyskanie jednakowej kolorystyki w technologii offsetowej i cyfrowej jest proste, a nasycenie kolorów wyjątkowe. Dzięki Jet Press możemy być w 100 proc. pewni, że po upływie miesięcy, a nawet lat dodruki będą precyzyjnym odwzorowaniem oryginału. Doskonałe spasowanie stron daje nam możliwość dodawania specjalistycznych wykończeń, a ulepszony czas pracy oznacza, że Jet Press powinien produkować więcej niż wiele szybszych cyfrowych maszyn drukujących. Jest bardzo dobrze skonstruowany i działa podobnie jak maszyna offsetowa – co jest dokładnie tym, czego potrzebujemy.

Mówi dyrektor generalny Fujifilm w Wielkiej Brytanii, Chris Broadhurst: Aby sprostać rosnącemu popytowi na małe nakłady, CPI potrzebowało maszyny cyfrowej o nieskazitelnej spójności kolorów, doskonałym spasowaniu stron i wyjątkowej jakości. Jet Press 720S został poddany próbie przez ponad sto drukarń na całym świecie i w tych trzech kategoriach udowodniono, że jest prawdziwym liderem na rynku.

Na podstawie materiałów firmy Fujifilm opracowała AP

 

cript>