ADAST 507 DIPołšczenie jakoci offsetowej z cyfrowym workflow
6 gru 2016 14:42
Maszyny serii 507, formatu B3, z technologiš CtP produkowane sš w konfiguracji cztero- lub pięciokolorowej, z niskim lub wysokim wykładaniem, z odwracaniem lub bez.
Adast twierdzi, że maszyny te zapewniajš wysokš efektywnoć dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu cyfrowego workflow oraz technologii laserowej, a także wysokš jakoć przy użyciu technologii bezwodnego druku offsetowego Đ raster do 200 lpi.
Z centralnego pulpitu sterowniczego przeprowadzany jest cały proces przygotowania zlecenia od przewijania płyty offsetowej, mycia obcišgów offsetowych, nawietlania płyty oraz jej czyszczenia aż po sterowanie procesu drukowania łšcznie z ewentualnymi korektami registrów i natężenia farby.
Za pomocš ekranu dotykowego przeprowadzane jest sterowanie maszyny łšcznie ze sterowaniem procesu kompleksowego przewijania, nawietlania oraz czyszczenia płyty, mycie obcišgu offsetowego, sterowanie registrów i zespołów farbowych oraz sterowanie suszenia IR.
Jednostki składajš się z 32 diod laserowych, które sš zainstalowane na każdym zespole drukujšcym i zapewniajš nawietlanie obrazu na wszystkich jednostkach w cišgu 2,75 minuty przy 1270 dpi. Diody laserowe wysyłajš promienie podczerwone o długoci 830 nm.
Tama płyty offsetowej PEARLdry przewija się wewnštrz cylindra matrycowego z jednej rolki na drugš. Zapas materiału na jednej rolce wystarcza na wykonanie 37 prac. Przewinięcie oraz wykonanie płyty na wszystkich zespołach trwa ok. 2 minut. Wymiana rolek jest prosta i zapewnia oszczędnoć czasu.
W czasie wypalania pracy cylindry matrycowe sš odłšczone od maszyny i obracajš się z prędkociš 300 obrotów/min. Tym samym zostaje skrócony czas nawietlania przy wysokiej dokładnoci wypalenia obrazu na płycie.
Myjka obcišgów offsetowych sterowana jest z ekranu dotykowego, na którym można wybierać różne systemy mycia. Oprócz wstępnie ustawionych trybów pracy można opracować własne do mycia rodkiem czyszczšcym, wodš oraz suszenia.
Czas mycia obcišgów offsetowych w systemie podstawowym wynosi ok. 1,5 minuty.
Po wypaleniu obrazu na płycie trzeba jš oczycić. Urzšdzenie czyszczšce składa się z częci do czyszczenia na sucho oraz na mokro.
Odwracanie dostarczane na życzenie umożliwia jedno- lub obustronne drukowanie. Przestawienie jest proste i trwa tylko kilka minut. Prawidłowe przestawienie jest sprawdzane i sygnalizowane za pomocš diod LED na oddzielnym wywietlaczu.
Z pulpitu wykładania można przeprowadzać kompletne sterowanie maszyny; niektóre funkcje sš zdublowane w celu przypieszenia oraz ułatwienia obsługi.
Zespół farbowy składa się z 18 wałków, z tego 4 rozcierajšcych i 4 nanoszšcych. Trzy wałki nanoszšce wyposażone sš dodatkowo w posuw osiowy, co eliminuje zjawisko tzw. szablonowania.
Standardowe wyposażenie maszyny zawiera zespół regulacji temperatury układu farbowego, zdalne sterowanie kałamarzy farbowych oraz registrów, myjkę obcišgu offsetowego i urzšdzenie proszkujšce.
Cechy charakterystyczne
Technologia drukowania cyfrowego umożliwia skrócenie czasu wykonania zlecenia, obniżenie kosztów przygotowania zlecenia, eliminację błędów w ramach przygotowania, wprowadzanie poprawek przed rozpoczęciem drukowania, eliminuje problemy równowagi farba-woda.
Optymalne wykorzystanie przewidywane jest w granicach 500-5000 odbitek.
Maszyna z technologiš CtP pozwala na oszczędnoć kosztów materiałowych w przygotowaniu (film, rodki chemiczne...) oraz na obniżenie iloci makulatury w wyniku szybkiego przygotowania maszyny do druku.
Proces przygotowania płyt jest w pełni ekologiczny. Czas nawietlania płyt w maszynie wynosi 2,75 minuty przy 1270 dpi.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Ankovo