AMK GROUP – nowa inwestycja: składarko-sklejarka Smartfold 1100SL
25 lut 2021 13:36

Mieszcząca się w Woli Duckiej nieopodal Warszawy drukarnia AMK GROUP specjalizuje się między innymi w produkcji zaawansowanych opakowań, wymagających wszechstronnych rozwiązań technologicznych. 

Dzięki konsekwentnemu i przemyślanemu inwestowaniu w najnowocześniejsze technologie drukarnia może sprostać nawet najbardziej wymagającym zamówieniom. Analiza potrzeb oraz prognoza rozwoju rynku doprowadziły do decyzji o zakupie nowej składarko-sklejarki DGM – Smartfold 1100SL, której instalacja została zakończona w lutym bieżącego roku.

Składarko-sklejarki serii Smartfold to uniwersalne urządzenia dedykowane głównie produkcji opakowań z tektury litej i mikrofali. 

Model Smartfold 110SL pozwala na produkcję opakowań prostoliniowych, z dnem automatycznym, z podwójnymi ściankami oraz opakowań 4- i 6-punktowych z tylnym zaginaniem, które możliwe jest dzięki wyposażeniu maszyny w niezależne serwomotory. Maszyna posiada również podwójny system wyrównywania squaring, który rozwiązuje problem z tzw. przekoszeniem opakowania i zapobiega występowaniu niepożądanego efektu „rybiego ogona”. Ponadto Smartfold 1100SL zainstalowany w AMK GROUP jest wyposażony w rolki dociskowe (sekcja przekazu przed prasą), zestaw kamer monitorujących produkcję, wyrzutnik liniowy, a także oprzyrządowanie umożliwiające produkcję opakowań CD i innych typu pocket folded (kopert). Maszyna posiada również moduł odwracania wykrojów o 90° i aplikator taśmy, a także system zmotoryzowanego ustawiania prowadnic (wózków), co znacznie skraca i ułatwia jej przyrząd.

Te wydajne i trwałe sklejarki doskonale sprawdzają się w produkcji opakowań wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym i reklamowym.

Wysoki stopień automatyzacji i możliwość wyposażenia w wiele opcji dodatkowych, a także wyjątkowo solidna konstrukcja, długie i niezależnie napędzane sekcje, doskonałe oprogramowanie i polski interfejs sprawiają, że składarko-sklejarki serii SMARTFOLD są niezwykle uniwersalne i przyjazne dla użytkownika. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Nave Europe Sp. z o.o.