Apetyt na etykiety
25 sie 2017 10:03

Firma Screen poinformowała o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych inkjetowych maszyn UV do produkcji etykiet. 

Rozszerzając właściwości systemów o produkcję dedykowaną opakowaniom przeznaczonym do żywności oraz wyznaczając nowe granice w zakresie szybkości, Screen umacnia swoją pozycję w sektorze etykiet drukowanych cyfrowo. Premiera komercyjna Truepress Jet L350UV + i Truepress Jet L350UV + LM będzie miała miejsce na zbliżających się targach Labelexpo 2017. 

Postępująca dywersyfikacja preferencji konsumentów doprowadziła do trwałego wzrostu małych i średnich prac w szerokim zakresie dla produkcji etykiet do opakowań żywności. Z kolei właściciele marek zaczęli tworzyć projekty etykiet na większą różnorodność podłoży, aby odróżnić swoje produkty od konkurencji. W związku z tym drukarze coraz częściej domagali się cyfrowych rozwiązań do produkcji etykiet, które mogłyby obsługiwać większą liczbę podłoży przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa wymaganego dla produktów przeznaczonych do żywności. Firma Screen zapowiada, że odpowiedzią na ten rosnący popyt jest właśnie wprowadzenie nowych systemów.

Nowy model Truepress Jet L350UV + LM oferuje niezrównane poziomy funkcjonalności w przypadku produkcji etykiet do opakowań żywności. Oprócz wykorzystania nowo opracowanych atramentów o niskiej migracji, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo, maszyna zawiera mechanizm przedmuchiwania azotem przyspieszający utwardzanie atramentów UV, co zapobiega migracji atramentu i zapachu.

Ponadto nowy Screen Truepress L350UV + LM został udoskonalony pod względem wydajności dzięki wielu nowym funkcjom, występującym także w maszynie L350UV +, która została opracowana z myślą o produkcji wysoko przetworzonych etykiet przy dużych prędkościach. System L350UV + gwarantuje wysoką produktywność, przyczepność do podłoża, odwzorowanie kolorów, funkcjonalność i inne zaawansowane funkcje, które, jak zapowiada firma, zapewniają znaczną przewagę nad konwencjonalnymi technologiami w wielu dziedzinach.

Oba nowe systemy oferują prędkości drukowania do 60 m/min i umożliwiają odtwarzanie szerszej gamy kolorów, przy wsparciu w postaci specjalnego atramentu pomarańczowego wraz z konwencjonalnymi atramentami C, M, Y, K i białym. Każda sekcja do transferu w systemie może być wyposażona w opcjonalny wałek chłodzący do schładzania cienkich podłoży, które są szczególnie podatne na ciepło wytwarzane przez lampę UV. Dzięki nowym funkcjom Truepress Jet L350UV + LM może teraz bez problemu wydrukować także etykiety owijkowe przeznaczone na butelki PET, tym samym umożliwiając drukarniom oferowanie rozszerzonego zakresu nowych i generujących zyski aplikacji, o większej jakości i wydajności niż kiedykolwiek wcześniej.

W 2013 roku zaprezentowaliśmy naszą pierwszą specjalistyczną maszynę cyfrową do produkcji etykiet – system Truepress Jet L350UV. Zapewniając światowej klasy prędkość drukowania do 50 m/min, jakość, wydajność i przyczepność do podłoża przyciągnęła ona znaczną uwagę, jej wdrażanie na arenie międzynarodowej nadal rośnie, podobnie jak jej doskonała reputacja – powiedział Bui Burke, starszy wiceprezes oddziału handlowego w firmie Screen. – Screen będzie kontynuował rozwój swoich systemów, projektowanych tak, aby zaspokoić potrzeby branży poligraficznej. Jesteśmy w pełni zaangażowani w stabilny i długotrwały rozwój branży.

Na podstawie materiałów firmy Screen opracował TP