API Trends Folio 2018/2019 – promocja innowacyjności
23 mar 2018 13:55

API Group poinformowała, że będzie obecna z własnym stoiskiem podczas warszawskiej edycji Packaging Innovations. Odwiedzający targi będą mieli okazję do zapoznania się, po raz pierwszy w Polsce, z najnowszym wydaniem „przewodnika” po trendach opakowaniowych – API Trends Folio 2018/2019. Niedawno był on prezentowany na brytyjskiej edycji targów Packaging Innovations w Birmingham, odbywających się w dniach 28 lutego – 1 marca br. 

API Trends Folio to wydawnictwo powstałe dzięki zaangażowaniu pracowników i specjalistów API z całego świata, którzy pomogli w odpowiednim zidentyfikowaniu najważniejszych trendów w obszarze kreacji i projektowania opakowań. Równie istotne było wskazanie właściwego zastosowania do ich produkcji materiałów wytwarzanych przez API: folii, laminatów i podłoży holograficznych. Wszystko po to, by wzmocnić przekaz marki, jaka stoi za danym opakowaniem i w jak największym stopniu wykorzystać potencjał zmian rynkowych w nadchodzącym roku.

Pierwsza edycja Trends Folio obejmowała sezon 2017/2018. Obecne wydanie – na lata 2018/2019 – ma w zamiarze jego twórców w szczególny sposób promować innowacyjność, na wszystkich etapach powstawania finalnego produktu. Tym samym – jak zakłada API – publikacja ta stanie się niezbędnym elementem pracy każdego właściciela marki, projektanta czy drukarni opakowaniowej.

Twórcy API Trends Folio wskazali cztery kluczowe trendy, jakie ich zdaniem będą dominować w nadchodzących dwóch latach w segmencie projektowania i produkcji opakowań. Pierwszy z nich to Neon Storm – inspirowany naturalnymi zjawiskami przyrodniczymi, np. nagłym rozbłyskiem słońca. Diamond Luxe z kolei ma uatrakcyjniać opakowania na dobra luksusowe za sprawą diamentowych elementów i wykończeń. Primary Matrix wykorzystuje specjalne efekty techniczne uzyskiwane dzięki manipulowaniu światłem. W ostatnim ze zdefiniowanych trendów – Ethereal – wykorzystano opracowaną przez API technologię Holonique, pozwalającą na tworzenie efektów lustra i „miękkich” barw.

Mówi David Peters – creative development manager w API Group, kierujący zespołem odpowiedzialnym za powstanie Trends Folio: Na współczesnym, konkurencyjnym rynku jest niezwykle ważnym, by właściciele marek tworzyli własną tożsamość ich brandu, która – podczas eksponowania towaru na półce sklepowej – powoduje odpowiednią interakcję z klientem. Tegoroczna edycja Trends Folio ma im w tym pomóc, podobnie jak projektantom graficznym działającym na rynku opakowań. Założenie jest bardzo klarowne: stworzyć projekt, który spowoduje u konsumenta pozytywne doznania i reakcje, a przy tym wyróżnić się na tle konkurencji. Targi Packaging Innovations to idealne miejsce, by podzielić się z rynkiem swoimi wizjami i doradztwem w tym zakresie. Mamy nadzieję, że spotkania z naszym zespołem pomogą projektantom, drukarzom i właścicielom marek zrozumieć rolę, jaką wskazane w Trends Folio 2018/2019 kierunki odegrają na szeroko rozumianym rynku opakowań.

Podczas prezentacji, przygotowywanych z myślą o zwiedzających targi, David Peters i jego zespół zobrazują zastosowanie trendów obowiązujących w latach 2018/2019. Pokażą też w praktyce, w jaki sposób tendencje rynkowe znane z pierwszej edycji publikacji przygotowanej przez API przełożyły się na ubiegłoroczne sukcesy globalnych marek.

API Group zaprezentuje na zbliżających się targach także nową, udoskonaloną folię do tłoczeń na zimno – TA-Plus. Będzie to także jej polska premiera. Zdaniem producenta jest to najbardziej zaawansowana technologicznie folia do tego typu zastosowań spośród dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Jak zapewnia API, oferuje ona wyjątkowo wyraźne odwzorowanie detali, możliwość aplikowania na większych powierzchniach opakowania oraz właściwe parametry w kontekście jej zadrukowywania.

Do dyspozycji zwiedzających targi na stoisku API będą również próbki innych podłoży (folii, laminatów i materiałów holograficznych), znajdujących się w stale rozszerzanym portfolio tego brytyjskiego producenta.

Mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska: Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska na targach Packaging Innovations. Jesteśmy przekonani, że prezentowane rozwiązania technologiczne, jak też informacje o obecnych i przyszłych trendach obowiązujących na rynku opakowań dla wielu z naszych klientów będą bardzo wartościowe niezależnie od tego, czy mówimy o projektantach graficznych, przedstawicielach agencji reklamowych, drukarń  

czy właścicielach marek. Nasza obecność będzie odzwierciedleniem hasła przyświecającego nam w codziennej działalności: „Empowering Brands”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Wzmocnimy siłę każdej marki”.

Opracowano na podstawie materiałów firmy API Group

cript>