Automatyzacja procesu klejenia kalendarzy 
30 sty 2018 09:57

Firma podczas targów RemaDays zaprezentuje kilka rozwiązań ze swojej oferty, w tym premierowe. Jednym z prezentowanych rozwiązań będzie unikalna konstrukcja pozwalająca na automatyzację procesu produkcji kalendarzy trójdzielnych – urządzenie Cal One.

Urządzenie Cal One to autorski projekt, będący odpowiedzią na rozwijający się rynek kalendarzy. Jedno urządzenie pobiera plecki/blaty, nakłada linie klejowe i wkleja kalendaria pobierane z wysokiego stosu. Przy prędkościach przekraczających 1000 sztuk kalendarzy urządzenie zastępuje pracę wielu rąk oraz pozwala na zapewnienie stałej, wysokiej jakości. 

Pierwsze egzemplarze Cal One już pra-cują w polskich drukarniach i mają przebiegi liczone po 100 tys. kalendarzy i więcej na sezon. 

Podczas RemaDays pierwszy raz w Polsce zostanie zaprezentowana bigówko-falcerka Dumor Galaxy, która pozwala na precyzyjne składanie (po uprzednim bigowaniu) arkuszy papieru nawet do 400 g/m2 (łamiąc w pół) oraz do 350 g/m2 (łamiąc w Z, C, bramę itp.). Urządzenie wyposażone jest w moduł wymiennej listwy bigującej, dzięki czemu każda gramatura papieru będzie złożona w poprawny sposób. Niezwykle istotnym aspektem jest prosty narząd urządzenia, a także tryby auto-pomiaru. Atrakcyjna oferta została przygotowana specjalnie na RemaDays. 

Foliarka GMP Qtopic 380, która jest już stałym elementem podczas wszystkich wystaw przygotowywanych przez firmę Akonda, znajdzie się również na stoisku podczas RemaDays. Qtopic jest doskonałą foliarką do zastosowań w druku cyfrowym; pozwala też na uzyskanie niezwykłych efektów jak złocenie, srebrzenie, wybłyszczanie (imitacja lakierowania UV). Występuje w wersji z podawaniem automatycznym i ręcznym, dzięki czemu doskonale wpisuje się w środowisko zarówno małej, jak i dużej drukarni cyfrowej. 

Cieszące się rosnącą popularnością wycinarki – kombajny introligatorskie będą miały dwóch przedstawicieli podczas targów RemaDays: automat Dumor SCC i półautomat Dumor SCC Mini. Obydwa urządzenia tną, bigują lub perforują wizytówki, pocztówki, zaproszenia, ulotki, kupony z arkuszy o szerokości do 330 mm. Automat Dumor SCC jest wyposażony w pobieranie ze stosu, a noże rozcinające ustawiają się automatycznie. Półautomat Dumor SCC Mini wymaga ręcznego podawania arkuszy papieru, a narządzany jest za pomocą wygodnego przymiaru. 

Oba urządzenia potrafią skrócić proces wycinania wizytówek z kilku minut na gilotynie do mniej niż 1 minuty (przy nakładzie 120 sztuk wizytówek).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Akonda