Awangardowe produkcje wymagają nowatorskich rozwiązań
24 kwi 2017 08:17

Od dawna już wiadomo, że rynek drukarski poszukuje nowych form wyrazu. Aplikacje typu baner czy siatka mesh są ciągle stosowane, ale śmiałe, awangardowe produkcje wymagają już nowatorskich rozwiązań. Sprzyja tej myśli rozwój nowych technologii druku – czego doskonałym przykładem jest HP Latex, który pozwolił na rozszerzenie gamy nośników oraz oddał w ręce użytkowników narzędzie pozwalające na odważne i nieszablonowe realizacje w aranżacjach wnętrz. 

16Dynamiczny rozwój tej technologii idzie w parze z rozszerzaniem i udoskonalaniem oferty firmy Integart w aspekcie tkanin. Do już cieszących się dużym powodzeniem produktów tekstylnych w naszej ofercie należy APEX PREMIUM EASY STICK, który zrewolucjonizował segment łatwo usuwalnych tapet. Samoprzylepny materiał do naklejania na ściany umożliwia szybkie zmiany dekoracji bez uszkodzeń podłoża, ale przede wszystkim wybacza wszelkie błędy aplikacyjne nie powodując strat materiału (pozwala na rozprostowanie użytku nawet po całkowitym jego zgnieceniu). 

Produktami stałymi w naszym portfolio są również APEX PREMIUM Canvas 296 g oraz APEX PREMIUM Uniwersal Canvas 260 g. Są to uznane i cenione przez użytkowników płótna do druku: pierwszy wysokiej klasy, przypominający naturalne płótno, a drugi jako wersja ekonomiczna poprzedniego. Mnogość realizacji oraz wyczucie rodzaju potrzeb dają tutaj szansę na wybór produktu premium lub produktu z przystępnej półki cenowej. 

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym do dekoracji wnętrz jest MIKROFIBRA, która szturmem zdobywa serca architektów i dekoratorów. To jeden z najnowocześniejszych materiałów, wyprodukowany z mikrowłókien. W jego składzie chemicznym należy wyróżnić włókna powstałe na bazie poliestrów oraz poliamidowe (nylonowe). Włókna w mikrofibrze są około 10 razy cieńsze od tych tworzących jedwab i około 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Tak cienkie włókna tworzą tkaninę o charakterystycznych cechach, chłonną oraz wytrzymałą. Najczęściej jest używana jako ściereczka do okularów, ekranów, szyb itp.

Ostatnie targi RemaDays w Nadarzynie zdecydowanie należały do tkanin z pokryciem poliuretanowym, które dołączyły do grona APEX PREMIUM. W tej gamie znajdziemy Textile Frontlit 150 g oraz Textile Frontlit 230 g wykorzystywane jako materiały do produkcji dekoracji scenicznych, letnich parawanów, kotar, zasłon prysznicowych, ale również jako rolety. Textile Backlit 150 g to z kolei uniwersalne rozwiązanie do kasetonów. Produkt doskonale rozprasza światło pozostawiając żywe i soczyste kolory. Wkrótce do tej gamy dołączy jeszcze Textile Blockout 280 g będący uzupełnieniem tkaniny ARTIS HEAVY S firmy Neschen, wykorzystywany do tej pory jako materiał na rolety. Dodatkowym atutem Textile Blockout 280 g jest możliwość druku z obu stron, co jednocześnie umożliwia wyprodukowanie tzw. rolety całkowicie zaciemniającej. Pokrycie poliuretanowe w nowych produktach to aspekt pozwalający na wyrzucenie z naszych wnętrz PVC, ale również element ułatwiający transportowanie i składanie w tzw. kostkę. Produkty są mniej wrażliwe na zagięcia, dzięki czemu ograniczamy koszty logistyczne. 

Gatunków i rodzajów tkanin jest tyle, że można się w nich zagubić jak w prawdziwym gąszczu. Integart bacznie obserwuje rynek, ciągle dostosowując ten segment do potrzeb naszych klientów. Ciągły rozwój i nauka z naszej strony powodują, iż oferta stale jest uzupełniana, dlatego też zachęcamy do kontaktu oraz śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie informujemy o wszelkich nowinkach. 

Agnieszka Kołodziejewska