Bezpieczeństwo na pierwszym planie
22 cze 2018 12:34

Firma Fujifilm Europe ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego atramentu bezpiecznego dla żywności, który znacznie rozszerza wszechstronność zastosowania maszyny Jet Press 720S do produkcji opakowań.

Na rynku obserwuje się rosnący wzrost liczby właścicieli marek opakowań oraz projektantów, którzy starają się uzyskać większą rozpoznawalność na półce. Dążą oni też do zmniejszenia zapasów, optymalizacji łańcuchów dostaw i znalezienia cyfrowych rozwiązań drukujących, które pozwolą im bardziej opłacalnie drukować z offsetową jakością oraz personalizować opakowania w znacznie mniejszych i częstszych nakładach. Dostarczając spójne, wysokiej jakości druki gotowe do wykańczania na tekturze lub nośnikach syntetycznych o grubości do 600 mikronów, rozwiązanie do produkcji składanych pudełek kartonowych Jet Press 720S już całkowicie spełnia te wymagania, przy czym około jednej trzeciej wszystkich klientów w Europie produkuje obecnie na tej maszynie różne formy opakowań. 

Nowy, bezpieczny dla żywności atrament stanowi kluczowy dodatkowy element systemu Jet Press dedykowanego składanym pudełkom kartonowym, dzięki czemu maszyna jest pierwszą cyfrową platformą w formacie B2 zatwierdzoną do bezpośredniego zadruku opakowań żywności. Nowy atrament o niskim stopniu migracji, wodny i bezpieczny w użyciu jest zgodny z surowymi przepisami dotyczącymi kontaktu z żywnością i został specjalnie opracowany do pracy inline bądź nearline z systemami lakierującymi UV lub wodnymi.

Wielu klientów posiadających maszynę Jet Press 720S wykorzystuje ją obecnie do drukowania opakowań, w tym pośrednich opakowań do żywności. Jednym z nich jest belgijska firma Packaging for Professionals (P4P). Założona w celu wypełnienia luki na europejskim rynku opakowań o wysokiej jakości, produkowanych w małych ilościach na żądanie, P4P zbudowała swoją działalność wokół Jet Press 720S. Współzałożyciel i dyrektor generalny P4P, Mohamed Toual, komentuje: Tradycyjnie klienci branży opakowaniowej wątpili w zdolność systemu cyfrowego do osiągania jakości druku offsetowego czy flekso. Jednak nasi klienci byli pod ogromnym wrażeniem jakości produktów, które wyprodukowaliśmy na Jet Press 720S. (...)

Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions dla regionu EMEA w Fujifilm, komentuje: Wprowadzenie nowego bezpiecznego dla żywności atramentu jest kolejnym potwierdzeniem zaangażowania Fujifilm w rozwój platformy Jet Press i wprowadzanie nowych rozwiązań na rynek w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Wraz z postępującą tendencją do tworzenia bardziej kreatywnych, spersonalizowanych i mniejszych ilości opakowań myślący przyszłościowo producenci coraz częściej poszukują technologii druku cyfrowego, które zapewniają niezawodność i jakość druku, jakiej dostarczały ich dotychczasowe systemy, ale z możliwością opłacalnego drukowania krótkich serii. Jet Press 720S sprawdziła się już jako wysokowydajna i wysoce uniwersalna maszyna do zastosowań komercyjnych i produkcji składanych pudełek z tektury. Wprowadzenie naszego nowego, bezpiecznego dla żywności atramentu, wraz z opcjami lakierowania inline i nearline oraz specjalistycznego oprogramowania prepress, przenosi tę wszechstronność na nowy poziom i spodoba się wielu producentom opakowań tekturowych.

Na podstawie materiałów firmy Fujifilm opracowała AP