Bezpieczeństwo opakowań w centrum uwagi
18 paź 2019 08:58

 9. edycja konferencji „Bezpieczne Opakowanie” odbędzie się w dniach 14-15 listopada br. w hotelu Haston we Wrocławiu. Tegoroczna lokalizacja nie jest przypadkowa – to na Wrocław wskazywaliście Państwo najczęściej w ankietach jako na preferowane miejsce kolejnego spotkania z cyklu „Bezpieczne Opakowanie”. Pod Wrocławiem mieści się również siedziba firmy hubergroup Polska, w której laboratorium 15 listopada zapoznamy się m.in. z metodami dostosowywania farby do podłoża, maszyny, prędkości drukowania oraz końcowych właściwości druku wymaganych przez odbiorcę.

14 listopada br. w hotelu Haston będą miały miejsce prelekcje teoretyczne, przybliżające zagadnienia projektowania i wytwarzania bezpiecznych, ekonomicznych i skutecznych opakowań, a także prezentujące technologie umożliwiające ich produkcję oraz wy-miana doświadczeń z rynkowymi liderami. Partnerami tegorocznej konferencji są firmy: API, Digiprint/HP, EFI, JS Hamilton, hubergroup Polska, Koenig & Bauer, Metsä Board, ML Polyolefins Sp. z o.o, Mocon/Ronox oraz Reprograf-Grafikus, które poruszą następujące zagadnienia:

 

Pozwolić markom błyszczeć  w dobie wzrostu znaczenia ekologii // Katarzyna Kozińska, Dyrektor Zarządzająca API Folie Polska Sp. z o.o.

Prezentacja traktuje o wzroście znaczenia trendu ekologicznego i zarazem utrzymaniu rozwoju w opakowaniach dla produktów premium mających ogromne znaczenie dla marek. 

Czyli jak połączyć ogień z wodą? Trendy premium i ekologiczny rozwijają się równolegle i nie oznacza to, że wzajemnie się wykluczają. Prezentacja przybliży gotowe rozwiązania API Group dla powstającej sytuacji oraz badania, które prowadzi, aby sprawdzać zachowania kupujących.

Jak HP Indigo wspiera marki w zabezpieczaniu produktów // Patrick Cahuet, HP Indigo Secure EMEA Business Leader. 

Prezentacja odpowie na szereg pytań związanych z bezpieczeństwem marek: Jakie są główne zagrożenia, przed którymi stoją marki? Jakie są kolejne wyzwania dla ochrony marki? Jakie są rozwiązania HP Indigo i jej partnerów ds. bezpieczeństwa? Jak sprzedać i wdrożyć niezawodne i bezpieczne rozwiązanie ochrony marki? Jak drukarnia może pomóc swoim  klientom zabezpieczać ich produkty? 

Produkcja bezpieczna dla biznesu dzięki Radius MIS. Jak projektowanie systemu ERP i ewolucja „otwartej technologii” mogą poprawić identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw // Monika Nojszewska, Business Development Manager w firmie EFI.

Prezentacja poruszy następujące obszary: jasna definicja szczegółów pracy do przekazania informacji do działu produkcji z każdym zamówieniem; interaktywny system zapewniający proaktywne informacje dla indywidualnych użytkowników, oszczędzający czas i popra- wiający komunikację pomiędzy działami; widoczność we wszystkich zakładach w celu zoptymalizowania planowania i przepływu danych na poziomie hali produkcyjnej w celu zwiększenia produktywności i zysków; synchronizacja i optymalizacja wszystkich obszarów; pełna identyfikowalność dla branż farmaceutycznej i spożywczej; możliwość testowania dostawców i klientów w celu zapewnienia zgodności z normami ISO/BRC; bycie proaktywnym, a nie reaktywnym.

Zapewnienie większej ilości danych wejściowych w zakresie oszczędności kosztów/rentowności.

Fleksografio!!! Grasz w zielone? // Rafał Rębecki, Technical Manager Flexo Printing CEE w hubergroup. 

Prezentacja przybliży zmiany na rynku opakowań i coraz większą obecność EKO w naszym codziennym życiu. Jak trendy i myślenie o przyszłych pokoleniach wpływają na projektowanie opakowań? Nowości hubergroup jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku i wyraz odpowiedzialnego podejścia do spraw ochrony środowiska.

Nowe wymagania w kontekście Dyrektywy Single Use Plastic // Adam Fotek, ekspert ds. badań w JS Hamilton. 

W prezentacji zostaną przedstawione wymagania i ograniczenia, jakie stawia producentom opakowań Dyrektywa 2019/904, a także zostaną omówione rodzaje wyrobów, których wprowadzenie będzie zabronione lub ograniczone.

Farby wodne na folii? Niska migracja w ink-jecie UV? Z nami to możliwe! // przekonają Kamil Haczmerian, Sales Manager Flexo i Mateusz Szindler, Senior Sales Manager Flexo w Koenig & Bauer.

W prezentacji zostanie przedstawione, jak można zmniejszać negatywne oddziaływanie opakowań na człowieka i środowisko poprzez zastosowanie alternatywnych metod zadruku w dobrze znanych technikach drukowania. Efektywne drukowanie farbami wodnymi na folii czy druk niskomigracyjny w ink-jet UV są już dostępne dla wszystkich.

Funkcjonalność barier vs. bezpieczeństwo produktu w dzisiejszym przemyśle opakowaniowym // Piotr Orliński, Technical Service Manager w Metsä Board. 

Prelegent nakreśli przyszłość w perspektywie nowych możliwości technologicznych Metsä Board.

Nadchodzące zmiany w przepisach prawnych, obecny stan środowiska naturalnego oraz narastające brzemię odpowiedzialności za przyszły stan naszego otoczenia zmuszają nas do rewizji obecnych technik zabezpieczenia produktów na rynku. Czego powinniśmy użyć, a co eliminować, aby dostarczać produkowane dobra w sposób bezpieczny, zrównoważony i odpowiedzialny. 

Nowe życie odpadów opakowaniowych – ekoprodukty // Tomasz Mikulski, Prezes Zarządu i Krzysztof Nowosielski, Dyrektor Działu Sprzedaży i Zakupów ML Polyolefins Sp. z o.o. 

W wystąpieniu zaprezentowana zostanie m.in. specjalizacja firmy w zagospodarowywaniu odpadów: rodzaje pozyskiwanych odpadów, specjalizacja w zakresie przetwórstwa, serwis odpadów gwarantowany przez ML Polyolefins, całkowite przetwórstwo, kompleksowe rozwiązania, niszczenie znaków graficznych, dokumentacja środowiskowa oraz audio-video, gwarancja  odbiorów, potencjał i możliwości firmy w zakresie gospodarki odpadami – decyzje środowiskowe, ISO, inwestycje. Prelegenci przedstawią też drogę surowców do „nowego życia”, na końcu której powstają ekoprodukty, a także kwestie ochrony środowiska (brak nowych ilości ropy w ekosystemie), proces R3 i zamknięcie procesów w firmie ML Polyolefins w jednym produkcie.

Zjawisko przenikania gazu i dlaczego jest ono ważne dla bezpiecznego pakowania żywności // Gabriele Benedetti, Area Sales Manager Europe, Permeation Testing Systems w firmie Mocon, która jest działem firmy Ametek.

W tej prezentacji zostanie wyjaśnione, czym jest przenikanie gazu przez materiały opakowaniowe z tworzyw sztucznych, jakie są jego podstawowe aspekty i dlaczego jego pomiary są kluczowe dla bezpiecznego pakowania żywności. Przedstawione zostaną różne historie przypadków rzeczywistych zastosowań opakowań żywności, aby pokazać praktycznie, w jaki sposób testy przenikania mogą pomóc przemysłowi spożywczemu zaprojektować lub wybrać najodpowiedniejsze opakowanie dla ich konkretnych zastosowań i produktów. Dystrybutorem rozwiązań Mocon na polskim rynku jest firma Ronox.

Innowacyjny system farb offsetowych PURe oraz drukowanie wewnętrznej strony opakowań spożywczych farbami BoFood Organic – Jarosław Woźny, odpowiedzialny w firmie Epple Druckfarben AG za wsparcie techniczne i sprzedaż. Dystrybutorem firmy Epple jest Reprograf-Grafikus SA. 

PURe to innowacyjna seria farb offsetowych łącząca bezpieczeństwo pracowników i konsumentów z doskonałymi właściwościami takimi jak: połysk, plastyczność, niskozapachowość oraz szybkość schnięcia. Ten przyjazny dla środowiska system farb drukarskich nie posiada żadnych etykiet ostrzegawczych i może być wykorzystywany we wszystkich typach maszyn na bardzo szerokim wachlarzu podłoży. 

BoFood Organic to prawdziwa rewolucja w świecie farb. Jest pierwszą farbą offsetową, która została zatwierdzona do druku wewnętrznej strony opakowań do artykułów spożywczych; dzięki niej drukarnie i producenci żywności zyskują wiele nowych możliwości produkcji innowacyjnych opakowań oraz zwiększenia powierzchni reklamowej.

 

Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie, Stefan Jakucewicz.

Wieczorem odbędzie się integracyjna kolacja z atrakcyjnym programem artystycznym. 15 listopada udamy się do laboratorium firmy hubergroup Polska w Nowej Wsi Wrocławskiej, gdzie będzie można zapoznać się m.in. z metodami dostosowywania farby do podłoża, maszyny, prędkości drukowania oraz końcowych właściwości druku wymaganych przez odbiorcę.

Rejestracja i dokładna agenda wydarzenia na www.poligrafika.pl.

Zapraszamy!  AN

 9. edycja konferencji „Bezpieczne Opakowanie” odbędzie się w dniach 14-15 listopada br. w hotelu Haston we Wrocławiu