„Bezpieczne Opakowanie” w Warszawie
6 gru 2016 14:58
Mamy świadomość, jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa opakowania, zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna, oraz jego atrakcyjność. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program czwartej edycji konferencji staraliśmy się przygotować w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych.
Adam Fotek, specjalista ds. badań opakowań w firmie J. S. Hamilton przedstawi badania laboratoryjne i dokumentację niezbędną dla materiałów i wyrobów do kontaktu z żywnością. W jego wystąpieniu zostaną poruszone tematy takie jak: dane umieszczane w dokumentacji opakowań z tworzyw sztucznych, najnowsze metody badawcze, odpowiedni dobór warunków badań w kontekście przeznaczenia wyrobu, najnowsze zalecenia dla materiałów i wyrobów z papieru i tektury oraz z metali i stopów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, substancje oznaczane w ramach ww. zaleceń czy praktyczne podejście do wymaganej dokumentacji.
Marcin Weksler, Business Development Pharma w firmie EyeC omówi znakowanie alfabetem Braille’a opakowań farmaceutycznych w teorii i praktyce. Prezentacja poświęcona będzie części teoretycznej zagadnienia, czyli standardowi Marburg Medium Braille’a, prawu unijnemu i polskiemu, normom, badaniom i praktyce, od wymiany plików po technologie znakowania i technologie inspekcji wizyjnej.
Robert Lis, kierownik marketingu w firmie DS Smith dokona kompleksowego spojrzenia na znaczenie opakowania i bezpieczne opakowanie przedstawi w kontekście zysków firmy.
Stanisław Moczulski, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Metsä Board opowie o optymalnych, zrównoważonych opakowaniach kartonowych. Oczekiwania klientów wymuszają ciągłe doskonalenie w zakresie wytwarzania opakowań i poszukiwanie nowych, lepszych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Atrakcyjność opakowania oraz jego funkcjonalność to jedna strona medalu, druga – jeszcze ważniejsza – to szeroko pojmowane bezpieczeństwo. Tematy lekkości surowców, parametrów sztywności, czystości włókien, identyfikowalności w produkcji oraz nikłego oddziaływania na środowisko są fundamentem bezpieczeństwa. To tematy, o których często się nie mówi, chociaż stawia im się poprzeczkę coraz wyżej.
Andrzej Turski, kierownik sprzedaży maszyn wąskowstęgowych w firmie Heidelberg przedstawi nową generację maszyn do cyfrowej produkcji etykiet. Referat będzie dotyczyć innowacyjnego systemu produkcji etykiet, który łączy w sobie konwencjonalne technologie wąskowstęgowe z drukiem cyfrowym. Nowe rozwiązanie powstało na bazie najnowszych technologii firm Gallus, Heidelberg oraz Fujifilm.
Marcin Marchewka, szef działu farb UV w firmie Michael Huber opowie o wpływie wartości dodanej na atrakcyjność opakowania, które w dużej mierze jest „odpowiedzialne” za powodzenie lub porażkę produktu w wymiarze handlowym.
Konferencję moderować będzie uznany specjalista branży opakowań Stefan Jakucewicz.
Zapraszamy do rejestracji na http://opakowanie.pl/bezpieczne-opakowanie/rejestracja/. AN