Biały toner i etykiety 
30 sie 2019 13:20

OKI Europe podczas targów Labelexpo 2019 pokaże swoją najnowszą drukarkę etykiet Pro1050 (CMYK + 1) z możliwością druku w piątym kolorze białym. Oferuje ona nie tylko elastyczne drukowanie etykiet wykraczające poza CMYK, ale też możliwość tworzenia trwałych, przemysłowych etykiet odpornych na działanie wody, ścieranie i promienie UV. 

Na tegorocznych targach Labelexpo OKI Europe pokaże szerokie możliwości swojej najnowszej drukarki LED do druku etykiet OKI Pro1050. Model ten wprowadza nowy wymiar kolorystyczny do druku etykiet. 

Dzięki połączeniu cyfrowej technologii LED oraz innowacyjnej formule suchego tonera Pro1050 oferuje unikalną opcję piątego koloru „CMYK+1”, co zapewnia większą elastyczność w projektowaniu i produkcji etykiet. Drukowanie na przezroczystych lub kolorowych nośnikach jest teraz proste dzięki możliwości drukowania projektów z dodatkiem białego koloru lub białego nieprzezroczystego tła pod obrazem CMYK. Biały kolor może być używany do tworzenia wyjątkowych projektów na kolorowych lub metalizowanych powierzchniach, np. złotych lub srebrnych, które z kolei mogą być problematyczne do zadrukowania przy użyciu innych technologii. Dzięki atrakcyjnym wizualnie etykietom łatwiejsze jest przyciągnięcie uwagi klienta względem produktu. Nałożenie nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK umożliwia łatwy druk na nośnikach zarówno przezroczystych, jak i kolorowych. Drukarkę tę można stosować do produkcji etykiet wodoodpornych, które nie tylko wytrzymują zanurzenie, ale też nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Etykiety takie doskonale sprawdzają się w przemysłowych laboratoriach chemicznych oraz jako oznaczenia środków trwałych. 

OKI Pro1050 to nowy poziom kreatywności i elastyczności w wąskowstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach – od papierów powlekanych, niepowle- kanych i z teksturą, barwionych w masie, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa. Produkcja etykiet dzięki możliwości zastosowania 5. koloru – białego, a także wykorzystania szerokiej gamy nośników staje się dużo prostsza i bardziej opłacalna, zwłaszcza przy niskich nakładach. Wydruk jednej etykiety, specjalnie przygotowanej dla ważnego klienta, jest tak samo prosty i ekonomiczny, jak wydruk konkretnego projektu w zadaniu 10 tysięcy sztuk etykiet. 

OKI Pro 1050 drukuje w rozdzielczości 1200 na 1200 dpi na materiałach o szerokości nośnika od niespełna 30 do 130 mm i długości do 1,3 m. Nośnikami mogą być różne materiały, w tym folia syntetyczna i papier o grubości od 0,076 do 0,25 mm, a etykiety mogą być drukowane, przycinane i wykańczane w systemie rolowym. OKI Pro1050 jest przeznaczona do nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet rzędu 6 tys. mb/m-c. Oferta jest kierowana do firm, które specjalizują się w drukowaniu etykiet, ale także do odbiorców indywidualnych takich jak mali producenci czy sklepy detaliczne. Drukarka ta doskonale sprawdza się w drukowaniu etykiet przy wykorzystaniu zmiennych danych lub produkcji wielu serii o małych nakładach, również na specjalistycznych podłożach. Lokalne browary, winiarnie, mali lub regionalni producenci żywności, kosmetyków, chemii gospodarczej – wszyscy oni na pewno docenią możliwości Pro1050, bo to prawdziwy krok w przyszłość w obszarze druku wysokojakościowych etykiet na żądanie w tym segmencie.

OKI pokazało, że w kwestii jakości druku, w tym druku etykiet, można wejść na całkiem nowy poziom. Stało się to możliwe dzięki wzbogaceniu silnika drukującego o biały toner. Pro1050 to drukarka etykiet, która zapewnia niespotykaną wcześniej jakość druku dzięki synergii technologii LED i formuły suchego tonera z opcją piątego koloru (CMYK+1). Biały toner zapewnia większą elastyczność tak w projektowaniu, jak i drukowaniu etykiet. OKI Pro1050 to doskonałe rozwiązanie dla wysokiej jakości i nieszablonowego druku etykiet na żądanie – łatwo ją skonfigurować, a korzystanie z niej wymaga minimalnego przeszkolenia. Nasza najnowsza drukarka etykiet otwiera nowe możliwości dla sektora druku wąskowstęgowego. Została zaprojektowana, aby zaspokoić kluczowe potrzeby branży i wypełnić długotrwałą lukę na rynku. Przekształcenie kreatywnych pomysłów w projektowaniu etykiet w rzeczywistość brandingową z wykorzystaniem koloru białego i do tego we własnym zakresie jest teraz niezwykle proste. Jubileuszowa 40. edycja Labelexpo, największych na świecie targów technologii druku etykiet i opakowań, to doskonała okazja, aby w praktyce zobaczyć możliwości OKI Pro1050. Zapraszamy wszystkich na stoisko OKI, na którym przeprowadzimy na żywo pokazy druku etykiet na różnych nośnikach z użyciem koloru białego – mówi Krzysztof Nakielski, product marketing manager CEE w OKI Europe (Polska).

OKI Pro1050 będzie można zobaczyć również w Polsce na targach FestiwalDruku.pl w dniach 18-19 września w warszawskim Expo XXI. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy OKI