Bufor All Star Fount znacząco redukuje zużycie IPA 
24 cze 2020 12:42

MJP Drukarnia Sp. z o.o. z Poznania to kolejne polskie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej, proekologicznej chemii drukarskiej produkowanej przez ABC/Allied Pressroom Products Europe w jej warszawskiej fabryce. Od niedawna w trzech maszynach offsetowych w poznańskim zakładzie jest wykorzystywany bufor All Star Fount. 

Drukarnia MJP istnieje od 1998 r. i oferuje swoim klientom szerokie portfolio produktów, wykonywanych w dużej mierze w technice offsetowej. Przemysław Karalus – dyrektor firmy podkreśla, że ostatnio wzrósł popyt na opakowania – zwłaszcza proekologiczne. (…) Mamy coraz więcej zamówień właśnie na opakowania z nadrukiem i tę gałąź naszej produkcji ostatnio bardzo dynamicznie rozwijamy. Na początku roku uruchomiliśmy maszynę do klejenia opakowań w naszym nowym oddziale w Poznaniu. Podczas ostatnich trzech miesięcy przeprowadziliśmy też m.in. wdrożenie bezalkoholowego bufora All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products na offsetowych maszynach drukujących. Jego dostawcą – podobnie jak innych chemikaliów tej marki, których używamy (proszków, zmywaczy, środków czyszczących) – jest firma Avargraf.

Początkowo został on zaimplementowany w dwóch maszynach offsetowych pracujących w MJP Drukarni. Efekty były na tyle zadowalające, że wkrótce bufor został wdrożony także w kolejnej maszynie, 5-kolorowej, na której ten poznański zakład realizuje znaczącą część swojej produkcji. Bardzo szybko osiągnęliśmy zakładaną, 50 proc. redukcję zużycia IPA, co było dla nas priorytetem. Zwłaszcza w kontekście szybujących cen alkoholu izopropylowego optymalizacja wydatków z nim związanych była istotna. All Star Fount zapewnia produkcję na satysfakcjonującym nas oraz naszych klientów poziomie, również w kontekście zużycia surowca niezbędnego do osiągnięcia pierwszej odbitki sprzedażowej. Okazał się zatem bardzo dobrym rozwiązaniem proekologicznym oraz ekonomicznym – mówi Przemysław Karalus.

Tomasz Reczka, koordynator ds. wdrożeń w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe dodaje: Z naszego punktu widzenia wszystko przebiegło bardzo sprawnie i obecnie cała produkcja offsetowa, realizowana przez MJP Drukarnię, odbywa się już z udziałem bufora All Star Fount. W każdej z trzech maszyn proces był podobny: wstępne pomiary parametrów drukowania, implementacja bufora w odpowiednich proporcjach, próbne odbitki, wdrożenie w codziennej produkcji. Z naszej strony zapewniamy bieżącą produkcję All Star Fount, jak również innych środków używanych przez MJP, w naszym warszawskim zakładzie wytwórczym. Za ciągłość dostaw odpowiada nasz partner – firma Avargraf.

Bufor All Star Fount jest promowany przez ABC/Allied Pressroom Products Europe na polskim rynku już od dłuższego czasu, a lista rodzimych drukarń korzystających z tego bufora – coraz częściej w sposób kompleksowy – stale się wydłuża. Rozwiązanie to stało się swoistym antidotum w sytuacji, gdy ceny rynkowe IPA osiągnęły poziom wręcz spekulacyjny – mówi Konrad Lewandowski, kierujący ABC/Allied Pressroom Products Europe. – Poza aspektami ekonomicznymi bufor ten ma właściwości proekologiczne, co potwierdzają przyznane mu certyfikaty środowiskowe Nordic Swan Ecolabel i Blaue Engel. Posiada też atest w zakresie niskomigracyjności, przyznawany przez instytut Smithers Pira. Co więcej, kilkanaście naszych rozwiązań, m.in. All Star Fount, uzyskało niedawno certyfikat FOGRA w dziedzinie druku offsetowego.

Artykuł sponsorowany

http://www.alliedchem.com