Cel: automatyzacja procesów produkcyjnych
31 mar 2022 12:36

Gorzowska firma Infograf zakończyła instalację pakietu maszyn w warszawskiej firmie PGR, która jest znanym producentem opakowań premium.

W skład urządzeń wchodziła kompletna linia do produkcji opakowań okrągłych, tulei. 

Kompletna linia składa się z:
– maszyny HD 650, która służy do owijania tulei okleiną;
– maszyny CL6 – do zawijania krawędzi tulei papierowych;
– CS400 – maszyny do zamykania tulei papierowych;
– Q1-1000 – maszyny do cięcia gilz papierowych.

Dostarczony zestaw maszyn pozwala na docięcie gilzy na potrzebny wymiar, następnie na oklejenie tuby różnego rodzaju okleiną, zawinięcie krawędzi oraz zamknięcie tuby. Umożliwia to wykonanie całego procesu produkcyjnego.

Pytamy o powody takiej kompleksowej inwestycji. Widzimy wzrastające zainteresowanie produkcjami nisko- i średnionakładowymi, stąd decyzja o połączeniu sił i zakupie maszyn automatyzujących część procesów produkcji niskonakładowej. Zdecydowaliśmy się na zakup maszyn od firmy Infograf z Gorzowa. Zasadnicze znaczenie przy wyborze dostawcy miały znajomość technik produkcji opakowań oraz wsparcie serwisu w Polsce. W przypadku zakupu maszyn z Dalekiego Wschodu ma to kolosalne znaczenie – mówi Arkadiusz Bartniczak, jeden ze współzałożycieli firmy PGR.

Arkadiusz Bartniczak jest zadowolony z nowych maszyn: Dzięki temu będziemy w stanie dostarczać klientom pudełka zamykane denkami wykonanymi z tektury, eliminując zamknięcia aluminiowe lub plastikowe. Wielu klientów szuka obecnie opakowań  wykonanych z tektury. Przy naszym podejściu do skalowania produkcji będziemy w stanie sprostać nawet dużym nakładom. 

Dzięki maszynom dostarczonym przez Infograf możemy śmiało skalować naszą produkcję, dostarczając produkty wysokiej jakości dla większych i mniejszych nakładów – zapewnia nasz rozmówca.

Uzupełnieniem nowego parku maszynowego w firmie PGR jest również automat do frezowania z automatycznym wyrywaniem rogów SW 900QS. To flagowa oferta firmy Infograf, gdyż eliminuje konieczność wycinania korpusów pudełek na tyglach, nie potrzeba wielu wykrojników, nie ma potrzeby wyrywania narożników. W kilka chwil mamy pudełko gotowe do dalszej obróbki. Warto wspomnieć o wydajności: maszyna jest w stanie na godzinę wyfrezować 6000 tekturek; żaden tygiel nie ma szans, aby temu sprostać. 

Tektura jest przepuszczana przez maszynę dwa razy, za pierwszym razem nanosimy ryce z jednego boku, a za drugim razem z drugiego boku i od razu są wyrywane narożniki. Pozwala to na uzyskanie gotowego korpusu pudełka do sklejenia narożników taśmą, a następnie do oklejenia na wraperze, który również został dostarczony przez firmę Infograf. Automat ma dwie linie podawania tektury, tak że można równolegle pracować na dwóch podajnikach. Istotnym elementem jest fakt, że na wyposażeniu są głowice z różnymi kątami noży. Infograf ma w ofercie kąt 90°, 125° oraz 150°. Pozwala to na przygotowanie tektury pod różne pudełka, teczki, okładki czy paletki. 

Artykuł sponsorowany