Chroń swoją markę z drukiem cyfrowym Domino
27 sie 2018 08:23

Firma Domino od wielu lat dostarcza rozwiązania służące nadrukom zabezpieczającym i współpracuje w tym segmencie rynku z wieloma kluczowymi firmami OEM oraz integratorami. Jeżeli potrzebujecie Państwo śledzić dokumenty, materiały lub produkty albo poszukujecie sposobu, by wprowadzić na opakowaniach zabezpieczenia przeciw fałszerstwom, firma Domino dysponuje szeroką gamą technologii druku cyfrowego i rozwiązań, które pozwolą bez wysiłku wprowadzić takie elementy na Państwa produktach.

Nadruki zabezpieczające

Produkty Domino do druku cyfrowego mogą drukować zarówno proste kody alfanumeryczne i numery seryjne, jak i szeroką gamę przemysłowych kodów kreskowych, które wymagają druku w wysokiej rozdzielczości przy prędkościach sięgających 200 m/min. Paleta atramentów obejmująca atramenty wodne, rozpuszczalnikowe, utwardzanie promieniami UV lub specjalistyczne, zarówno monochromatyczne, jak i widoczne w promieniach UV bądź zawierające markery, spełni ciągle rosnące wymogi bezpieczeństwa.

Domino potrafi też kontrolować i obsługiwać pliki w standardowych formatach przemysłowych i dysponuje szeregiem funkcji zarządzania danymi, które są wykorzystywane w tym sektorze przemysłu. Obejmuje to potwierdzanie wykonania nadruku, uzgadnianie, kontrolę wizyjną, możliwości dopasowywania i weryfikacji danych. Systemy Domino obsługują formaty PDF i strumień danych IPDS, które są wykorzystywane w przypadku wyższych wymagań względem obsługi danych.

Portfolio produktów Domino pozwala wykorzystać: 

– Digital Cold Foiling (cyfrowe foliowanie na zimno) – wyjątkowe rozwiązanie w dziedzinie ochrony marki, oferujące podwyższone bezpieczeństwo i środki zabezpieczające przed fałszerstwem

– Druk atramentowy na arkuszach formatu B2 atramentami wodnymi lub utwardzanymi promieniowaniem UV dla bezpiecznych znaków skarbowych, biletów na imprezy masowe, kart do gier i kart telefonicznych

– Nadruki monochromatyczne – wysokiej jakości druk cyfrowy danych zmiennych, przy prędkościach sięgających 200 m/min, idealny do personalizacji lub numerowania porządkowego arkuszy

– Silnie kryjący biały atrament pozwala uzyskiwać efektowny wygląd, oferując ekonomiczną alternatywę dla sitodruku połączoną z elastycznością procesu cyfrowego;

– Atramenty fluoryzujące w świetle UV służące ochronie marki i nadrukom zabezpieczającym – połączenie druku danych zmiennych i nadruków fluorescencyjnych daje dobry poziom złożoności zabezpieczeń

Digital Cold Foiling

Jest to wyjątkowe rozwiązanie służące ochronie marki, możliwości śledzenia, jak i zdobienia produktu, które zapewnia zwiększone bezpieczeństwo oraz zabezpieczenie przed fałszerstwem w wielu niszowych zastosowaniach. Technologia ta łączy drukowanie danych zmiennych na dostosowanych do klienta foliach holograficznych, co daje większą złożoność i wyższe bezpieczeństwo i jest wyjątkowo trudne do skopiowania.

Technologia drukarki atramentowej Domino K600i o wysokiej rozdzielczości pozwala drukować teksty zmienne, znaki zabezpieczające i grafikę z prędkością do 75 m/min praktycznie bez przygotowywania maszyny drukarskiej lub stosowania specjalnych narzędzi, bez płyt lub farb, a przy tym przy minimalnych nakładach na konserwację. Cyfrowe foliowanie na zimno to wydajna metoda realizacji krótkich zleceń produkcyjnych przy minimalnych czasach realizacji.

Druk na arkuszach B2

Wszechstronny, szybki i skalowalny system nadruku danych w pełni spersonalizowanych, zmiennych lub zabezpieczających. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku bezpiecznych znaków skarbowych, biletów na imprezy masowe, kart do gier i telefonów, opakowań farmaceutyków i opakowań kartonowych. Drukarka Domino K600i może drukować aktualny czas lub dane zmienne, kody lub grafikę o wysokiej jakości przy rozdzielczości 600 dpi i prędkościach sięgających 120 m/min.

To rozwiązanie może wykorzystywać zarówno atramenty utwardzane promieniami UV, jak i wodne, a szerokość druku można skonfigurować od 108 do 782 mm.

Zastosowanie atramentów fluoryzujących w świetle UV

Ostatnio firma Domino wprowadziła, opracowany specjalnie dla rynku zabezpieczeń, przezroczysty atrament zabezpieczający, który pod wpływem promieni UV fluoryzuje na zielono. Rozwiązanie to jest doskonale dostosowane do drukowania ukrytych, zabezpieczających kodów 2D, kodów kreskowych, kodów alfanumerycznych, obrazów i grafiki, z możliwością drukowania danych zmiennych. Połączenie druku danych zmiennych i fluorescencji daje doskonały poziom złożoności, który będzie wyjątkowo trudny do skopiowania. Idealnym jego zastosowaniem jest dodawanie elementów zabezpieczających na banknotach, znaczkach skarbowych, paszportach itp., aby zapobiec ich fałszerstwom. Można je także stosować na etykietach i opakowaniach w celu uzyskania możliwości ich śledzenia i zabezpieczenia ich przed podrabianiem.

Technologię tę można łatwo zintegrować z istniejącymi maszynami rolowymi i maszynami do finishingu, co pozwala dodawać elementy zabezpieczające bez wpływu na ogólną wydajność linii.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Intrex