Co na targach zaprezentuje Riset? 
15 wrz 2021 08:34

W tym roku Riset Polska będzie jednocześnie w dwóch miejscach – na targach RemaExtra i Festiwalu Druku. Riset, jako firma ukierunkowana na innowacje, nieustannie wprowadza nowości do swojej oferty. Niektóre z nich zaprezentuje odwiedzającym właśnie na wrześniowych targach. 

Justyna Szabłowska, marketing manager w firmie Riset Polska, zdradza niektóre szczegóły. Naszym hitem już przed przed targami stała się płaska sztanca z podciśnieniowym podajnikiem arkuszy. AeroDieCut Uchida, bo o tej maszynie mowa, wycina każdy kształt, a do tego może jednocześnie bigować i perforować. Maszyna charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością. Do produkcji użytków wykorzystana jest matryca płytowa, która ma bardzo niski koszt uzyskania. Teraz średnie i większe nakłady nie będą stanowić większego problemu dla taniej produkcji.

Kolejna nowość w ofercie Risetu to niezawodny system do bigowania i falcowania marki Plockmatic Morgana – DigiFold Pro XL.  Jest to jedyny taki system na rynku, wyposażony w podciśnieniowy podajnik, obsługujący materiały o długości od 210 do 1300 mm. Urządzenie składać się może z dwóch niezależnych jednostek bigujących, które w jednym przelocie mogą wykonać bigi i kontrbigi po obu stronach użytku. Unikalny system noży „fruwających” eliminuje nieestetyczne pęknięcia na materiałach cyfrowych.

Kolejne urządzenie to automatyczny ploter, który wycina, nacina i biguje. Podawanie arkuszy odbywa się za pomocą ciśnieniowych taśm ssących. ColorCut Intec SC5000 to idealne rozwiązanie do produkcji opakowań, etykiet, naklejek i wielu innych materiałów poligraficznych. Jego atrakcyjna cena to to, co z pewnością zachęci klientów. 

Nowościami, którymi od niedawna możemy pochwalić się naszym klientom, są też nowe modele znanych na rynku kombajnów marki Uchida. Od lat cieszą się one niesłabnącym powodzeniem. Teraz w katalogu pojawiły się najnowsze modele tej japońskiej wycinająco-bigująco-perforującej maszyny: AeroCut X, AeroCut X Pro. Producent jeszcze bardziej zwiększył precyzję i szybkość oraz wprowadził nowe funkcje, o których więcej dowiecie się Państwo na targach.

W ofercie Risetu znalazły się również perfekcyjne plotery stołowe włoskiego producenta Valiani. Potrafią ciąć nie tylko papier czy tekturę, ale także materiały twarde takie jak aluminium, drewno i pleksiglas oraz wiele innych. Do rodziny Valiani i naszej oferty dołączył ostatnio model Invicta – mówi Justyna Szabłowska – który dzięki swoim unikalnym funkcjom i niezwykłej wszechstronności daje możliwość tworzenia praktycznie nieograniczonych projektów. Invicta gwarantuje bardzo wysoki stopień precyzji połączony z jakością bigowania równą, a nawet lepszą od tradycyjnej metody.

Ale poza nowościami trzon oferty pozostaje stały i oferta jest niezmiennie bogata i urozmaicona. Justyna Szabłowska: Podstawowe marki i filary, na których bazujemy, to UCHIDA oraz Plockmatic Group, właściciel marek Morgana i Watkiss oraz Intec, których jesteśmy przedstawicielem na terenie Polski.

Riset posiada w ofercie całą gamę urządzeń niezbędnych w drukarniach cyfrowych i offsetowych. Ważnym partnerem stała się amerykańska firma Therm-o-Type, z którą Riset zaczął ściśle współpracować w 2019 roku. To zaowocowało dużym zainteresowaniem ze strony Klientów i nowymi zamówieniami.  Produkowany przez tę firmę NSF Ultra jest urządzeniem, które oprócz sztancowania może złocić bezmatrycowo i matrycowo, tłoczyć, wycinać, nacinać, bigować i perforować, a wszystko z niespotykaną precyzją.

Wrześniowe targi będą ważną okazją do bezpośredniego spotkania branży po uciążliwym okresie lockdownu. Cały rynek wiąże z nimi wielkie nadzieje. 

Druga połowa roku będzie bardzo ważna dla wszystkich. Najważniejsze, by rynek nie cofał się, ale szedł do przodu. Cała branża czeka, aby wrócić do formy sprzed pandemii. Wyraźnie też widać, że wszyscy jesteśmy mocno zmotywowani do działania i to jest optymistyczne.  My jako firma nie tracimy czasu i zawsze będziemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – zapewnia Justyna Szabłowska.

Artykuł sponsorowany

www.riset.pl

 

cript>