Co nowego w rodzinie eXact?
23 lut 2018 11:49

Firma X-Rite Inc. oraz jej spółka zależna Pantone LLC ogłosiły, że ich nagradzana rodzina ręcznych spektrofotometrów eXact zawiera teraz funkcję Spot Color Tone Value (SCTV) obsługującą najnowszą normę ISO 20654. Funkcja eXact SCTV pozwala na pomiar wartości tonalnych dla kolorów specjalnych. W styczniu br. X-Rite zaprezentował możliwości rodziny przyrządów eXact wraz z kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu pomiaru barwy podczas dwóch ważnych, corocznych konferencji branżowych dotyczących standardów pomiarów barwy – PIA Color Conference i EFI Connect.

Konfiguracja eXact SCTV umożliwia drukarniom akcydensowym i opakowaniowym weryfikację wartości tonalnej kolorów specjalnych, które mają dobrze korelować z ich wzrokowym postrzeganiem. Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania dla przyrządów serii eXact drukarnie będą mogły łatwiej weryfikować kolory dodatkowe i procesowe, określane przez właścicieli marek z wykorzystaniem nowej normy.

X-Rite zapewnia teraz obsługę SCTV w całej rodzinie produktów eXact, IntelliTrax2 i oprogramowaniu kontrolnym ColorCert Suite 3.0, zapewniając klientom narzędzia do zarządzania kolorem i przepływem pracy, wymagane w celu spełnienia zmieniających się standardów branżowych, lepiej formułując receptury farb i biorąc pod uwagę wpływ poszczególnych składników na kolor – powiedział Ray Cheydleur, manager Printing and Imaging Product Portfolio w firmie X-Rite. – Dzięki rozwiązaniom X-Rite klienci mogą mieć pewność, że mają najdokładniejsze i najbardziej spójne na rynku instrumenty do pomiaru barwy.

Aktualizacja oprogramowania dla przyrządów pomiarowych eXact umożliwia użytkownikom oddzielne konfigurowanie for-muły wartości tonalnych dla kolorów specjalnych oraz CMYK. Konfiguracje są dostępne dla wartości tonalnej, przyrostów wartości tonalnych (TVI) lub przyrostu punktu, tabeli TVI i krzywych charakterystycznych drukowania. Ułatwia to drukarzom pomiar zarówno kolorów dodatkowych, jak i kolorów procesowych używanych w druku przy rozszerzonej skali kolorów.

Nowa funkcja wyszukiwania dla przyrządów eXact zapewnia szybszy i łatwiejszy dostęp do standardów kolorów takich jak Pantone i zastosowanie ich w pracy. Użytkownicy mogą teraz wybrać kolor z wzornika Pantone lub innego standardu z biblioteki kolorów według jego nazwy lub numeru. W celu zwiększenia wygody użytkownika zostały przygotowane jeszcze inne aktualizacje oprogramowania.

X-Rite udostępniła dodatkową funkcjonalność dla SCTV (Spot Colour Tone Value/ISO 20654), która umożliwia właściwe odwzorowanie odcieni przy korzystaniu z formatu Adobe PDF i różnych programów graficznych – skomentował Steve Smiley, dyrektor w SmileyColor & Associates LLC. – Pozwala to na tworzenie typowych krzywych charakterystycznych przy wykorzystaniu kolorów specjalnych zarówno w przypadku druku cyfrowego, proofingu, jak i flekso, offsetu oraz wklęsłodruku. (…). Ponieważ na co dzień coraz częściej mamy do czynienia z kolorami specjalnymi i rozszerzoną skalą kolorystyczną, dodanie SCTV pozwoli zaoszczędzić wiele czasu, ograniczyć ilość makulatury i poprawić komunikację od projektowania po drukowanie!

X-Rite zaprezentował odświeżoną rodzinę przyrządów eXact podczas PIA Colour Conference (13-16 stycznia, San Diego) oraz podczas konferencji EFI Connect 2018, która odbyła się w dniach 23-25 stycznia w Las Vegas.

Uczestnicy obu konferencji mogli się dowiedzieć, w jaki sposób przyrządy eXact można wykorzystywać do prostych pomiarów densytometrycznych lub jako wysoce zaawansowany przyrząd do pomiaru spektrofotometrycznego w przypadku papieru, folii lub innych podłoży.

Na podstawie materiałów firmy X-Rite opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>