Debiut drukarki tekstylnej Mouvent TX801
27 kwi 2018 10:02

Odbywające się w dniach 14-17 kwietnia w Stambule targi ITM to międzynarodowa wystawa tkanin, przędzy, wyrobów dziewiarskich, tkackich, farbiarskich i wykończeniowych oraz maszyn, komponentów i chemikaliów. To jednocześnie jedna z najbardziej prestiżowych wystaw technologii włókienniczych na świecie. W tym roku ponad 1000 firm dostarczających technologie tekstylne zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązania w Stambule.

Dla firmy Mouvent, będącej jednym z wystawców ITM, kwietniowe wydarzenie było okazją do zaprezentowania nowości – cyfrowej drukarki tekstylnej o symbolu TX801. Jednocześnie był to jeden z pierwszych światowych pokazów tego modelu urządzenia, przeprowadzanych na żywo. Każdego dnia odbywały się cztery pokazy prezentujące praktyczne możliwości i wydajność tego 8-kolorowego, wieloprzebiegowego urządzenia drukującego. 

To prawdziwy zaszczyt odwiedzić Stambuł i dzielić się naszą innowacyjną technologią druku cyfrowego na tekstyliach – powiedział Reto Simmen, dyrektor ds. ekonomicznych w firmie Mouvent i dodał: Informacje zwrotne, które dotychczas mieliśmy na temat tego urządzenia wskazują, że rozwiązanie jest obecnie dokładnie tym, czego potrzebuje rynek. Niezawodna cyfrowa drukarka przemysłowa może drukować na wielu podłożach w konkurencyjnych cenach.

TX801 drukuje maksymalnie w 8 kolorach i mimo że jest to maszyna typu skanującego, do 50 proc. zadań drukowania można wykonać w ramach jednego przebiegu, zwiększając wydajność do 200 m2/h 

bez ryzyka pogorszenia jakości. Aby osiągnąć takie poziomy produktywności, TX801 wykorzystuje innowacyjny, bardzo kompaktowy autorski mechanizm drukowania oparty na technologii Mouvent Cluster, integrującej głowice drukujące Samba Fujifilm. Innowacja jest oparta na kilku kluczowych parametrach: szybkości, precyzji i skalowalności oraz zużyciu do 16 g/m2 atramentu w jednym przebiegu. Dzięki technologii Mouvent Cluster TX801 drukuje z rozdzielczością optyczną do 

2000 dpi, uzyskując najwyższą jakość wydruku. Maszyna może przetwarzać dzianiny, tkaniny i włókniny o maksymalnej szerokości tkaniny 1820 mm przy średnicach rolek do 400 mm.

Ghislain Segard, kierownik ds. marketingu i sprzedaży maszyn tekstylnych w firmie Mouvent wyjaśnił: (...) Jesteśmy pewni, że urządzenie TX801 będzie miało kolosalny wpływ na kształtowanie branży cyfrowego druku tekstyliów.

Kompaktowość, ekonomiczna i jakościowa produkcja krótkich oraz średnich nakładów, możliwość druku na szerokiej gamie materiałów tekstylnych, jak również dostępność cenowa modelu TX801 to kluczowe parametry, na które zwracał uwagę producent prezentując swoje rozwiązanie. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Mouvent

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>