DGM na targach All in Print China 2020
13 lis 2020 14:25

Tegoroczne targi drupa nie odbyły się i choć przełożone są na kwiecień przyszłego roku, to czy rzeczywiście zostaną zrealizowane, pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Jednak pomimo pandemii COVID-19 chińskie imprezy targowe odbywają się w miarę normalnie, zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem. Dotyczy to również jednego z największych wydarzeń poligraficznych w Azji – organizowanych co dwa lata targów All in Print China. 

Impreza została zorganizowana w dniach 12-16 października br. – tak samo jak w latach 2016 i 2018 – w halach centrum wystawienniczego SNIEC. Pomimo obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym ogromne powierzchnie targowe wypełniły się wystawcami i odwiedzającymi.

Firma DGM, będąca uznanym producentem wysoko zaawansowanych składarko-sklejarek, także w tej edycji targów All in Print China przedstawiła zupełnie nowe rozwiązania z zakresu maszyn do produkcji opakowań. Oprócz standardowej i chyba najpopularniejszej w Polsce składarko-sklejarki z serii SMARTFOLD, DGM zaprezentował również dużą składarko-sklejarkę do tektury falistej MEGAFOLD-1650PC. Składarko-sklejarki z serii MEGAFOLD to maszyny przeznaczone głównie do produkcji opakowań z tektury falistej w szerokim zakresie grubości (aż do 8 mm przy pięciowarstwowej tekturze) i występują w zakresie szerokości od 1450 mm aż do 2400 mm. Charakteryzują się doskonałymi parametrami produkcyjnymi, automatyzacją i bogatym wyposażeniem, jak m.in.: sekcja bigująca, napęd górnych pasów, systemy wyrównywania kątowego, pamięć ustawień prowadnic i wiele innych istotnych funkcji, niezwykle przydatnych przy pracy z trudnym materiałem, jakim jest tektura falista.

Choć maszyny z serii MEGAFOLD są bardzo dobrze znane w Europie, w tym również w Polsce, to ta wystawiona na tegorocznych targach All in Print China wyróżniała się szczególną konfiguracją. 

W dobie pandemii coraz większym zainteresowaniem cieszą się wszelkie rozwiązania do produkcji opakowań wykorzystywanych w branży e-commerce. Jest to oczywiste: wzrost zainteresowania sprzedażą wysyłkową (internetową) wymusza na producentach oferowanie odpowiednich opakowań, pozwalających na realizację takich zakupów.

Wystawiana na targach All in Print China 2020 składarko-sklejarka MEGAFOLD-1650PC, oprócz standardowej konfiguracji umożliwiającej pracę z tekturą falistą do 8 mm grubości (do 5 warstw), została wyposażona w kilka szczególnych opcji dodatkowych:

– moduł B/T do odwracania wykroju o 90°

– aplikator taśmy zrywającej (tear strip tape)

– 2 aplikatory taśmy dwustronnej (double side tape)

Taka konfiguracja maszyny pozwala na produkcję w jednym przelocie np. kopert kurierskich, a także wszelkiego rodzaju innych opakowań mających zastosowanie w sprzedaży wysyłkowej. Moduł odwracający wykroje o 90 stopni pozwala na nałożenie ścieżek klejowych oraz taśm w kierunku wzajemnie prostopadłym, co jest szczególnie istotne przy produkcji opakowań dla rynku e-commerce.

Wydaje się, że DGM właściwie odczytało nadchodzący trend. Sektor handlu e-commerce stale się rozwija i w związku z tym należy się spodziewać dalszego wzrostu zapotrzebowania na rozwiązania do produkcji opakowań dla tego obszaru.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Nave Europe Sp. z o.o.