Digiprint dystrybutorem Gandy Digital
15 wrz 2017 08:45

8 września w restauracji o nieprzypadkowej nazwie „Drukarnia” na warszawskiej Pradze odbyło się śniadanie prasowe zorganizowane przez firmę Digiprint. Digiprint, dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie druku cyfrowego, fleksograficznego, wielkiego formatu oraz projektowania i produkcji opakowań, rozpoczyna współpracę z kanadyjskim producentem wielkoformatowych drukarek inkjetowych – firmą Gandy Digital. Zorganizowane z tej okazji spotkanie miało na celu przedstawienie szczegółów nowej oferty handlowej, jak również okoliczności towarzyszących nawiązaniu współpracy.

Na początku była Fespa

Prowadzone od wielu miesięcy rozmowy na temat partnerstwa znalazły swój finał podczas ostatnich targów Fespa (maj 2017 r.). Prowadzący prezentację Edward Godawa, członek zarządu Digiprint oraz Shmulik Lagziel – dyrektor zarządzający Gandy Digital wspólnie przyznali, że decyzja o partnerstwie była poprzedzona starannym poznaniem portfolio obu firm, jak również rozmowami z obecnymi partnerami firmy Digiprint. Jak podkreślił Edward Godawa: Opinia producentów, których produkty znajdują się obecnie w naszym portfolio, była dla nas niezwykle istotna. Jednakże informacja, że to właśnie Gandy Digital dołącza do oferty, wywołała bardzo pozytywne reakcje i komentarze. Istotne jest, zarówno dla partnerów, jak i klientów, że nasza dotychczasowa oferta pozostaje niezmieniona. Produkty Gandy uzupełnią jedynie portfel oferowanych rozwiązań i w żaden sposób nie stanowią wewnętrznej konkurencji.

Dla Gandy Digital istotne było znalezienie renomowanego dystrybutora znającego polski rynek druku cyfrowego, który jest postrzegany jako rozwojowy i atrakcyjny pod kątem uruchamiania nowego biznesu. Zgodnie z filozofią firmy serwis i obsługa techniczna muszą być zlokalizowane blisko klienta, tak aby zapewnić mu maksymalną reaktywność i jakość obsługi. 

W tym kontekście kandydatura Digiprint nie pozostawiała wątpliwości – zespół inżynierów, jakim dysponuje serwis Digiprint, oferuje doświadczenie zarówno w zakresie instalacji, szkoleń, jak i bieżącego doradztwa technicznego.

Rodzinna, a jednak międzynarodowa

Firma Gandy Digital została założona w 2010 roku w Kanadzie, gdzie obecnie mieści się część produkcyjna tego przedsiębiorstwa. Oprócz Kanady, Gandy posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Indiach, Belgii, Hiszpanii i Izraelu. Jak zaznaczył Shmulik Lagziel: Jesteśmy firmą rodzinną. Mimo intensywnego rozwoju i ekspansji zagranicznej pozostaliśmy dostępni dla klientów, którzy o każdej porze mogą się z nami kontaktować uzyskując najwyższej jakości wsparcie techniczne i serwis. I dodał: To dla nas niezwykle ważne, aby być z klientem nie tylko na etapie podejmowania decyzji o zakupie – czyli wówczas, gdy jest to dla wszystkich oczywiste, ale przede wszystkim poświęcić mu czas i uwagę podczas wdrożenia, uruchomienia i dalszej, codziennej pracy z naszymi maszynami.

Dobra reputacja oraz wysoka rozpoznawalność rynkowa marki w połączeniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oferowanych drukarek to główne atuty, które wpłynęły na podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy. Zależy nam na oferowaniu szerokiego spektrum produktowego, chcemy, aby nasza rynkowa propozycja była najpełniejsza. Gandy posiada maszyny drukujące w technologii UV z płaskim łożem, drukarki hybrydowe, plotery sublimacyjne do druku na tkaninach również w technologii z roli na rolę i wiele innych rozwiązań, które wypełnią niszę po oferowanych wcześniej drukarkach UV firmy HP – wyjaśnił Edward Godawa. 

8 nowych pozycji w ofercie

Wraz z rozpoczęciem współpracy do oferty Digiprint zostają dołączone maszyny z płaskim łożem: Domin8tor, Pred8tor i Gladi8tor; drukujący z roli na rolę – Fascin8tor; hybrydowy Kre8tor oraz trzy drukarki do tekstyliów: Softjet, Softjet w wersji 5-metrowej oraz Fabric8tor. 

Wspólną cechą wyróżniającą rozwiązania Gandy jest dobry stosunek jakości druku do ceny – tym samym producenci mogą liczyć na niskie koszty produkcji w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Dzięki automatyzacji procesów takich jak czyszczenie oraz niskiemu zużyciu atramentu urządzenia stają się wydajne i bardzo ekonomiczne, jednak nie dzieje się to kosztem jakości. Kolejna cechą propozycji rynkowej Gandy jest duża rozpiętość możliwości konfiguracji zarówno w zakresie rozmiarów, jak i doboru podłoży. Oznacza to, że na tej samej maszynie możemy wydrukować zarówno naklejkę w rozmiarach 20x30 cm, jak i 5-metrowy banner. 

Wśród prezentowanych rozwiązań na uwagę zasługuje drukarka hybrydowa Kre8tor 3.2 UV, która miała swój rynkowy debiut podczas targów Fespa w Hamburgu. Debiut zakończył się sukcesem, ponieważ w ciągu kilku dni trwania targów sprzedano 8 egzemplarzy tej maszyny. Drukarka jest wyposażona w 7-8 głowic Kyocera (3,5 pikolitra), umożliwia druk w 4, 6, 7 lub 8 kolorach, w wysokiej rozdzielczości i jakości do 1800 dpi. Prędkość druku wynosząca 160 m2/h oraz możliwość wykonywania wielowarstwowego zadruku w ramach jednego procesu produkcyjnego przesądzają o innowacyjnym charakterze tego rozwiązania. Dodatkowymi zaletami są opcja automatycznej regulacji wysokości głowic i możliwość druku na różnych typach podłoży, co czyni urządzenie bardzo elastycznym i funkcjonalnym.

Do oferty Digiprint dołączyły także drukarki Gandy Digital Domin8tor, Pred8tor i Gladi8tor reprezentujące linię maszyn drukujących z płaskim łożem i dużym obszarem drukowania, zapewniających wysoką rozdzielczość druku. Urządzenia drukują z prędkością 240 m2/h, cechują je niskie zużycie atramentu i łatwy w obsłudze interfejs. Dodatkową zaletą, na którą zwracają uwagę użytkownicy, jest funkcjonalny moduł automatycznego czyszczenia maszyny, usprawniający jej codzienną obsługę.

Spośród maszyn rolowych na uwagę zasługuje 5-metrowy Fascin8tor, pozwalający na wykonanie zadruku UV w 4, 5, 6 lub 8 kolorach plus dodatkowo dwóch kolorach CMYK. Wyposażony w moduły automatycznej regulacji wysokości głowic, moduł tnący oraz moduł automatycznego czyszczenia jest atrakcyjną propozycją dla wszystkich producentów poszukujących rozwiązań efektywnych kosztowo, a jednocześnie wydajnych. Niskie zużycie atramentu oraz prędkość drukowania wynosząca 420 m2/h sprawiają, że Fascin8tor staje się dobrym wyborem dla tego typu klientów. 

Szanse zajęcia prawdziwie unikalnej pozycji w nowej ofercie handlowej Digiprint ma drukarka Gandy Digital Softjet, co ciekawe – dostępna także w wersji 5-metrowej. Jest to ploter sublimacyjny przeznaczony do bezpośredniego zadrukowywania tkanin z roli na rolę przy użyciu ekologicznych atramentów na bazie wody. Urządzenie posiada głowice Ricoh lub Kyocera, drukuje z prędkością 240 m2/h i jest dostępne w 4 szerokościach druku: 1,8 m, 2,6 m, 3,3 m oraz 5,3 m. Jak zapewnia Shmulik Lagziel, na rynku są obecnie tylko dwaj producenci, którzy oferują 5-metrowe maszyny tego typu. Ploter Softjet zapewnia doskonałe odzwierciedlenie kolorów oraz wysoką rozdzielczość druku. Atrakcyjny dla klientów wydaje się także moduł oszczędności materiału, w który zostało wyposażone urządzenie. 

Unikalny sposób obróbki i wykańczania danego podłoża sprawiają, że produkcja staje się bardziej ekonomiczna, a odpady są redukowane do minimum. Softjet ma szczególne zastosowanie w produkcji flag, bannerów, zasłon, parasoli, dekoracji domowych, jak również nośników reklamy zewnętrznej. 

Wspólna wizja

Podsumowując spotkanie obaj prowadzący zwrócili uwagę na wspólną wizję rozwoju sprzedaży. Dzięki zaangażowaniu sił sprzedaży Digiprint, a przede wszystkim za sprawą dobrej znajomości lokalnego rynku i jakości serwisu technicznego, firmy spodziewają się sprzedać 10 maszyn w ciągu następnych 12 miesięcy. 

Mamy dobry produkt, dobrego partnera i świetne wsparcie techniczne – oznacza to, że posiadamy wszystkie narzędzia, aby osiągnąć sukces – podsumował spotkanie Shmulik Lagziel. – Zgodnie z filozofią firmy, Digiprint jest i pozostanie jedynym dystrybutorem produktów Gandy Digital w Polsce, co oznacza, że współpraca z naszym poprzednim dystrybutorem, firmą 4Printers, została zakończona. Firma Digiprint przejmie obsługę wszystkich naszych dotychczasowych klientów, przy znaczącym wsparciu naszego belgijskiego oddziału w okresie przejściowym.

Opracowała BZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>