Dla drukarń i przetwórców tektury
23 mar 2017 13:34

W trakcie kolejnej edycji targów RemaDays firma Digiprint zaprezentowała aż 6 różnych maszyn znajdujących się w jej portfolio. Na niemalże 200 m2 odwiedzający targi mogli zobaczyć w akcji: HP Indigo 7900, HP Latex 1500, Fotobę XLD 170, kaszerkę Lamina, stół tnąco-bigujący Esko Kongsberg Starter X20 oraz ploter klejący Bickers.

20bSamo stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających – zarówno część związana z drukiem, jak i z przetwórstwem tektury.

Jeśli chodzi o HP Indigo, przedstawiono druk dodatkowymi kolorami, między innymi fluorescencyjnym różem, a także druk wypukły. Drukowano na różnego rodzaju podłożach, które dostarczyła firma Zing, dystrybutor dedykowanych podłoży do HP Indigo. Maszynę w pełnej krasie można zobaczyć także w Centrum Demonstracyjnym Digiprint. 

W tej samej części stoiska można było zobaczyć jak w trakcie pracy działa HP Latex 1500, czyli maszynę skierowaną do drukarń wielkoformatowych. Cieszyła się ona dużym uznaniem wśród zwiedzających – na tym modelu była drukowana większość aplikacji prezentowanych podczas targów na stoisku dystrybutora. Precyzyjne cięcie arkuszy drukowanych na HP Latex zapewnił trymer automatyczny Fotoby, dzięki czemu były one przycinane do konkretnych formatów, po czym trafiały na kaszerkę. 

Jeśli chodzi o przetwórstwo tektury falistej, to Digiprint zaprezentowało zarówno kaszerkę Laminy, jak i stół klejący Bickers. Największym zainteresowaniem cieszył się ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg X20 Starter. W trakcie targów zapewnił on precyzyjne cięcie oraz bigowanie produkcji przygotowanej przez Digiprint. 

Tym samym firma przedstawiła rozwiązania zarówno dla drukarń offsetowych, wielkoformatowych, jak i przetwórców tektury falistej. Wszystkie maszyny eksponowane w jednym miejscu utworzyły linię produkcyjną, dzięki czemu podczas targów zostały pokazane wyprodukowane na niej aplikacje. Były to między innymi standy na wodę czy domki dla kota. Całość została tak zaaranżowana, że zarówno druk, jak i wykończenie cieszyły się dużym uznaniem wśród zwiedzających oraz klientów. 

Część maszyn, które można było zobaczyć podczas RemaDays, klienci mogą również sprawdzić w trakcie pracy w Centrum Demonstracyjnym Digiprint, między innymi wspomniane już HP Indigo, a także HP Latex 1500 oraz stół tnąco-bigujący Esko Kongsberg. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Digiprint