Dla wymagającego rynku poligraficznego
24 wrz 2018 10:17

W 2018 roku w MM Druk Serwis nastąpił dynamiczny rozwój, będący wynikiem wdrażanej strategii. Zgodnie z założeniami trzech podstawowych filarów misji firmy, MMDS to profesjonalne doradztwo w obszarze rozwiązań dla druku offsetowego i maszyn postpress, wsparcie ekspertów firmy w obszarze materiałów i maszyn dla poligrafii oraz dostarczanie drukarniom najlepszych rozwiązań. Działy bezpośrednio obsługujące branżę poligraficzną to MMDS Consumables, oferujący pełen zakres materiałów do druku offsetowego i MMDS Machines, specjalizujący się w imporcie maszyn postpress zarówno z rynku europejskiego, jak i azjatyckiego. 

Pierwszym etapem wprowadzanych zmian była analiza potrzeb branży, efektem której stało się rozbudowanie oferty MMDS. Nastąpiło odświeżenie systemu identyfikacji wizualnej spółki. Dla każdego z działów stworzono nowoczesne strony internetowe, powstała też wspólna strona korporacyjna. Kolejnym krokiem jest uruchomienie dostępnego przez całą dobę sklepu internetowego z materiałami do druku offsetowego. Drukarz w dogodnym dla siebie momencie będzie mógł złożyć zamówienie i mieć pewność dostawy zamówionych przez siebie towarów w 24 godziny w dni robocze w Krakowie i 48 godzin na terenie całej Polski.

Wzmocnione zostały atuty MMDS, pochyliliśmy się nad tym, co jest najważniejsze dla naszych klientów i teraz wiemy, że są to doradztwo, pomoc w wyborze i w efekcie dostarczenie optymalnych rozwiązań w zakresie poligrafii – mówi Tomasz Marczewski z MMDS.

Serwis maszyn postpress gratis

W ofercie MMDS pojawiły się interesujące propozycje, z których najciekawszą jest zagwarantowanie drukarniom współpracującym z MMDS Consumables możliwości serwisowania maszyn poligraficznych siłami działu serwisowego MMDS Machines. Machines, współpracując z topowymi światowymi producentami, dostarcza na polski rynek poligraficzny kompleksową ofertę maszyn do procesów postpress. Oferuje automaty sztancujące marek Sanwa i Highcon, składarko-sklejarki Duran Machinery, maszyny do opakowań przestrzennych produkowane przez firmę Gietz, maszyny do produkcji ekskluzywnych opakowań wrapped rigid box Europrogetti, maszyny do hot-stampingu produkowane przez Gietz i SM Systems, systemy do aplikacji cold-foil i cast&cure marki Compactfoilers, foliarki Tiancen czy wreszcie cyfrowe automaty lakierujące UV izraelskiego producenta Scodix. Ze względu na prężny rozwój konieczne okazało się rozszerzenie działu serwisowego. W tym roku do zespołu MMDS Machines dołączyło dwóch techników, którzy oprócz prac związanych bezpośrednio z instalacjami nowych maszyn zajmują się też serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. To właśnie dzięki tej zmianie MMDS Consumables może zaoferować swoim odbiorcom serwis maszyn postpress gratis.

Jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest zamówienie w MMDS Consumables materiałów do offsetu i terminowe wpłacenie należności figurującej na fakturze. Nie ograniczamy naszych odbiorców wskazując określony asortyment, nie determinujemy też wysokości zamówień w skali miesiąca. Sumujemy kwoty na zamówienia i po osiągnięciu 50 000 zł netto jesteśmy gotowi wspomóc drukarnię wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami naszego serwisanta. Już dzisiaj mamy powody do radości, gdyż nasza propozycja cieszy się sporym zainteresowaniem – wyjaśnia Anna First-Kulma, department manager w MMDS Consumables.

Serwis maszyn postpress w ramach tej propozycji jest całkowicie darmowy. Nie znajdziemy tu żadnych dodatkowych kosztów, jak na przykład dojazd serwisanta do drukarni czy zwrot wydatków związanych z zakwaterowaniem. Osiem godzin pracy serwisanta nie zostaje też skrócone o czas potrzebny na dojazd do drukarni. Klient płaci tylko i wyłącznie za części zamienne, o ile oczywiście ich zakup okaże się konieczny.

W serwisie maszyn poligraficznych specjalizujemy się od 20 lat. Wprowadziliśmy go wraz z rozpoczęciem sprzedaży maszyn postpress na polskim rynku. Na przestrzeni lat naprawa i konserwacja maszyn stały się naszą standardową usługą gwarancyjną i pogwarancyjną. Teraz łączymy siły oraz potencjał naszych dwóch działów: Consumables i Machines. W ten sposób zapewniamy drukarniom kompleksową opiekę na płaszczyźnie eksploatacyjnej – dodaje Tomasz Marczewski.

Materiały do druku offsetowego

MMDS Consumables dostarcza drukarniom pełen asortyment materiałów do druku offsetowego. Są to farby marek m.in. Van Son, K+E czy Toyoink, pełna gama lakierów offsetowych, ale też materiały introligatorskie i chemia poligraficzna. Consumables posiada w swojej ofercie płyty offsetowe także azjatyckich producentów – Huaguang i Xingraphics.

Przemówiła do nas przede wszystkim wszechstronność oferty. Xingraphics posiada zaplecze badawcze, linie produkcyjne, ale także gwarantuje serwis dla płyt CtP. Może pochwalić się europejskimi certyfikatami, ISO14001:2004 i ISO9001:2000, czyli systemami zarządzania w obszarze środowiska i jakości – tłumaczy ten wybór Anna First-Kulma.

W tym roku do oferty włączono chemię poligraficzną dwóch marek: ABC Allied oraz Baco Chemical Sevices, który w maju 2016 roku przeniósł swoją produkcję z Wielkiej Brytanii do Polski. Dzięki tej współpracy dział Consumables już dzisiaj dostarcza wyprodukowane w Polsce na bazie bezpiecznych składników wysokiej jakości wywoływacze, zmywacze, aktywatory czy bufory, polecane do maszyn Heidelberg, KBA, Komori czy Manroland.

O skali rozwoju MMDS świadczy także rozszerzenie przestrzeni produkcyjnej i magazynowej. We wrześniu tego roku stanęła nowa hala, ponadto spółka powiększyła flotę samochodową. Aby ułatwić drukarniom składanie zamówień, zatrudnione zostały dodatkowe osoby w działach handlowych. Atrakcyjny dla klientów MMDS Consumables może okazać się też program lojalnościowy, którego szczegóły jeszcze w tym roku zostaną opublikowane na stronie internetowej MMDS Consumables.

Opracowano na podstawie materiałów firmy MMDS